0

جمع آوری خاطرات دفاع مقدس استان لرستان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جمع آوری خاطرات دفاع مقدس استان لرستان

جمع آوری خاطرات دفاع مقدس استان لرستان

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: خاطرات دفاع مقدس استان لرستان جمع آوری شود.

کد خبر: ۲۱۶۲۵۷

تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۹ - 05December 2016

جمع آوری خاطرات دفاع مقدس استان لرستانبه گزارش دفاع پرساز خرم آباد، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در مراسم رونمایی از کتاب بلدچی که در تالارماه حوزه هنری لرستان برگزار شد اظهارداشت: حدود یک‌پنجم سوره‌های قرآن معادل 25 سوره هرکدام کلیدواژه‌ای از مقاطع مختلف در تاریخ هستند و پیام‌هایی تاریخی دارند.

وی با بیان اینکه بیش از نصف قرآن کریم مربوط به تاریخ جنگ و تبیین فلسفه جنگ‌ها است، افزود: سوره حمد ظاهراً سوره‌ای تاریخی نیست اما افراد را به سرگذشت افرادی که هدایت و یا گمراه شده‌اند ارجاع می‌دهد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تأکید بر اینکه تاریخ‌نگاری با قصه تفاوت دارد، عنوان کرد: ما باید از تاریخ عبرت بگیریم زیرا تاریخ یک درس عبرت است و باید سرمشق ما باشد.

وی بیان کرد: قلم، هوش و حافظه اسماعیل سپهوند نویسنده کتاب بلدچی بسیار خوب بوده زیرا در کتاب بلدچی ریزترین حوادث، ریزترین صحنه‌ها و رویدادهایی که در زمان دفاع مقدس رخ داده نگاشته شده است که همین امر سبب شده این کتاب تبدیل به کار بی‌نظیری در استان لرستان شود.

سردار کشکولی کتاب بلدچی را به‌عنوان یک کتاب مرجع معرفی کرد و گفت: در این کتاب همه جنبه‌های دوران دفاع مقدس با اخلاص ذکرشده‌اند.

وی عنوان کرد: در این کتاب اسماعیل سپهوند هیچ شأنی برای خود قائل نبوده است و تنها خواسته به عنوان یک امانت‌دار امانت شهدا، رزمندگان و روحیات آنها را منتقل کند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بیان کرد: افرادی که نمی‌توانند خاطرات خود را بنویسند می‌توانند با افرادی که دست‌به‌قلم هستند در راستای ثبت خاطرات خود در دوران دفاع مقدس همکاری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جنگ تحمیلی و دفاع مقدس سبب تثبیت انقلاب اسلامی ایران شد و زمینه را برای سقوط رژیم بعثی فراهم کرد.

محمد امیدی پور مدیرکل حوزه هنری لرستان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه کتاب بلدچی نخستین روایت بلند دفاع مقدس استان لرستان است، اظهار داشت: رزمندگان و ایثار گران یادگاران هشت سال دفاع مقدس میهن اسلامیمان ایران هستند.

وی افزود: بلدچی روایتی از رزم روزهای سخت مردمان صبور لرستان است که دشوار می‌توان قانعشان کرد تا از مخاطراتشان خاطره‌ای را بازگو کنند.

مدیرکل حوزه هنری لرستان عنوان کرد: رزمی که بنا به فرموده مقام معظم رهبری دیدنی است ما تلاش کرده‌ایم تا شنیدنی شود و سند ماندگاری بر غیرت و شرف مردم این استان به‌ویژه شیر مردان دفاع مقدس استان لرستان باشد.

دراین مراسم از طرف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان از نویسنده کتاب بلدچی تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/

دوشنبه 15 آذر 1395  6:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها