0

زوج تبریزی و رجب زاده قوی‌تر از زوج‌های سرخابی

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

زوج تبریزی و رجب زاده قوی‌تر از زوج‌های سرخابی

امروز بیشتر تیم ها در لیگ برتر با یک مهاجم بازی می کنند و با سیستم 1-3-2-4. به این خاطر که این سیستم متداول است و حتی طبق آمارهایی که در تورنمنت های بین المللی هم گرفته شده بیش از 70 درصد تیم ها با یک مهاجم نوک بازی می کنند.

زوج تبریزی و رجب زاده قوی‌تر از زوج‌های سرخابی

 

به گزارش "ورزش سه"، البته این بدین معنی نیست که تیم ها در سیستم 1-3-2-4 تنها یک مهاجم به میدان می فرستند. در فوتبال امروز وینگرها هم مهاجم هستند. حتی بازیکنی که پشت سانتر فوروارد بازی می کند؛ به همین خاطر است که گل های متعددی به نام این بازیکنان به ثبت می رسد.


در چنین سیستمی سانتر فوروارد به جای زوج سازی با مهاجم مکمل با وینگر راست یا چپ زوج می سازد یا پلی میکر. طبیعتا تیم هایی که با دو مهاجم بازی می کنند بهترین زوج برای سانتر فوروارد مکمل است.


در حال حاضر موفق ترین زوج خط حمله زوج خط حمله ذوب آهن است. مرتضی تبریزی 8 گل زده و مهدی رجب زاده 6 گل که مجموعا می شود 14 گل! این دو در هفته های اخیر هت تریک کرده اند و دو هت تریک از سه هت تریک این فصل به نام آنها به ثبت رسیده است. با روند گلزنی که این دو آغاز کرده اند پیش بینی می شود ذوب آهن به هفته های خوب خود ادامه دهد و به زودی مدعی قهرمانی شود.


در استقلال خوزستان با وجود اینکه تیم شرایط روحی و روانی خوبی ندارد باز هم حسن بیت سعید و زهیوی زننده بیشتر گل های این تیم بوده اند. تا به این جای کار زهیوی 5 گل زده و بیت سعید 4 گل.


در فولاد بیشتر گلزنی تیم بر دوش ساسان انصاری است که تا به این جای کار 9 گل زده. مهاجمی که ابتدای فصل در پرسپولیس تمرین می کرد و آن قدر بازی نکرد که راهی فولاد شد و این روزها در نوک خط حمله فولاد هر توپی به او ختم می شود تبدیل به موقعیت خطرناک یا گل می شود. بهترین مهاجم بعد از ساسان یا بهتر است اذعان کنیم بهترین گلزن بعد از ساسان در فولاد، عبدالله ناصری است که 3 گل به ثمر رسانده است.


انتظار می رفت از زوج ادینهو و فرزاد حاتمی گل های بیشتری ببینیم. البته بالانشینی تراکتورسازی جای گله ای را از این دو مهاجم باقی نمی گذارد به این دلیل که به نظر می رسد در تراکتورسازی گلزنی فقط به این دو بازیکن ختم نمی شود. ادینهو 5 گل زده و فرزاد 3 گل! در حالی که محمد ایرانپوریا، مدافع زننده 5 گل برای تراکتورسازی بوده که 4 گل از این 5 گل از روی نقطه پنالتی بوده است.


زوج ها در استقلال و پرسپولیس خیلی آتشین نیستند! در پرسپولیس مهدی طارمی 5 گل زده! زدن 5 گل در 12 بازی آن هم از سوی آقای گل طبیعتا آمار قابل دفاع و اتکایی برای رسیدن به قهرمانی نیست. علیپور اصلا گلی نزده و جور او را بیشتر وحید امیری کشیده که سه بار پایش به گل باز شده است!


در استقلال کاوه رضایی، امید این تیم هم در خط حمله تنها 4 گل زده! تعداد گل های علی قربانی 3 گل بوده. همچنین جابر انصاری؛ البته به نظر می رسد علی قربانی اگر بیشتر به بازی گرفته شود بیشتر گل بزند.


همان طور که اشاره شد خیلی از تیم ها با یک مهاجم بازی می کنند و نمی توان شاهد زوج خط حمله در ترکیب این تیم ها بود. بار گلزنی در چنین تیم هایی بیشتر به دوش یک مهاجم است. در پیکان منشاء 5 گل زده. در سایپا مهدی ترابی 4 گل. در نفت تهران محمد قاضی 7 گل. البته در نفت تهران ارسلان مطهری 3 گل زده و با ده گلی که این دو مهاجم به ثمر رسانده اند به نوعی می شود گفت که زوج خط حمله نفت هم زوج موفقی بوده است.


نکته جالب در این بین کم فروغی مهاجمان سپاهان بوده. بهزادی کریمی تنها 2 گل زده و مهرداد محمدی هم اصلا گلی به ثمر نرسانده است! این زوج بر خلاف تصوری که از آنها می رفته عملکرد ضعیفی تا به این جای کار داشته اند.


گلزنی های کم از سوی مهاجمان استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر این فصل نمود دارد که شاید علت آن در حوصله این مقاله نگنجد و پرداخت به آن نیازمند فرصت تازه ای باشد.

 

دوشنبه 15 آذر 1395  11:44 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها