0

کلاهبرداری میلیاردی از 80 متقاضی بازنشستگی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

کلاهبرداری میلیاردی از 80 متقاضی بازنشستگی

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای که با جعل مدارک، خود را کارگزار بیمه معرفی کرده  و توانسته بود بیش از 2 میلیاردتومان از 80 متقاضی بازنشستگی کلاهبرداری کند خبر داد.

 

سردار عبدالرضا آقاخانی در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس گفت: چندی پیش شهروندی به یکی از کلانتری های شهرستان نجف آباد مراجعه و عنوان کرد ، فردی تحت عنوان کارگزار بیمه با تنظیم قرارداد صوری در قبال دریافت مبلغ 15 میلیون تومان به وی متعهد شده که سنوات پرداخت بیمه 20 ساله او را تا سقف 30 سال به اداره بیمه پرداخت و وی را بازنشسته کند اما این فرد پس از دریافت وجوه متواری شده است.وی افزود: در جریان رسیدگی 20 نفر از افرادی که توسط متهم مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند نیز به پلیس مراجعه و شکایتی با این مضمون را اعلام کردند.

 

سردار آقاخانی تصریح کرد: در تحقیقات  مشخص شد متهم که اهل یکی از استان های جنوبی کشور است دارای مدرک تحصیلی پنجم ابتدایی بوده از سال 89 با جعل ده ها نام و عنوان مختلف برای خود مدارک شناسایی تهیه کرده و فعالیت تبهکارانه خود را  آغاز کرده است.

 

وی گفت: این کلاهبردار  با استفاده از مهرهای جعلی توانسته بود 6 شرکت تجاری را در اداره ثبت شرکت ها به نام خود ثبت کند و همچنین با استفاده از مهرهای جعلی خود را کارگزار و کارمند بیمه، فردی مهم و مالک چندین شرکت، کارگاه و صاحب نفوذ در اداره کار به افراد و کارکنان بیمه معرفی کند.

 

سردار آقاخانی با بیان اینکه استفاده از نام های جعلی و چهره های متفاوت توسط متهم دستگیری وی را با مشکل مواجه ساخته بود گفت: سرانجام مخفیگاه این کلاهبردار در  اصفهان شناسایی و متهم دستگیر شد.

 

در بازرسی از محل نیز  20 عدد مهر جعلی، پرونده ها، اسناد و مدارک اخذشده از مالباختگان، تعدادی فرم های خام مربوط به ادارات بیمه، کار و امور اجتماعی و بیش از 15 جلد کتاب حقوقی کشف شد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 15 آذر 1395  11:18 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها