0

تمدید تحریم‌ها اجرایی شود قاطعانه پاسخ می‌دهیم

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

تمدید تحریم‌ها اجرایی شود قاطعانه پاسخ می‌دهیم

تورم تک رقمی افتخاری ماندگار برای دولت یازدهم است
 
 
رییس جمهوری هنگام تقدیم چهارمین لایحه بودجه دولت تدبیر و امید در فرصت قانونی به مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: دستاورد تورم تک در تاریخ جمهوری اسلامی برای دولت یازدهم باقی خواهد ماند.
 
به گزارش فرارو، حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه تقدیم لایحه بودجه سال 1396 به مجلس با توجه به اینکه بودجه سال آتی آخرین بودجه دولت یازدهم خواهد بود، گزارش مختصری را از عملکرد اقتصادی دولت به همراه تببین شرایط اقتصادی کشور به اطلاع مردم و مجلس شورای اسلامی رساند.
 
روحانی در سخنرانی خود در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت یازدهم به دلیل سوء مدیریت‌های گذشته و تحمیل تحریم‌های ظالمانه در شرایط دشوار اقتصادی و روابط خارجی به سر می‌برد و با دشواری‌های زیادی و شرایط بحرانی مختلفی مواجه بود.
 
وی در ادامه افزود: در چنین شرایطی دولت با در نظر داشتن رویکردی واقع گرایانه و عملگرا و با اولویت بندی بحران‌ها اقدام به حل مشکلات کرد.
 
روحانی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه مهار تورم گفت: تا قبل از دولت یازدهم هیچ دولتی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران کار خود را با تورم بالای 23 درصد آغاز نکرده بود در حالی که در شروع به کار این دولت نرخ تورم بالای 40 درصد بود.
 
وی خاطرنشان کرد: مهمتر آن که دولت مفتخر است توانست به عهد خود با مردم در دستیابی به تورم تک رقمی وفا کند و ظرف کمتر از سه سال تورم بالای 40 درصد را به زیر 10 درصد کاهش داد.
 
رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه از خرداد سال جاری نرخ تورم در مدار تک رقمی قرار گرفته و برای تمام ماه های پس از آن، تک رقمی باقی مانده است، اظهارداشت: در تاریخ کشورمان دستاورد تورم تک رقمی افتخاری است که برای دولت یازدهم باقی خواهد ماند.
 
رئیس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی جز از طریق ایجاد ثبات در اقتصاد کلان حاصل نمی شود، تصریح کرد: سیاست بلند مدت و خدشه ناپذیر دولت، حفظ دستاورد تورم تک رقمی از طریق رعایت توازن در بودجه و تامین مالی از طریق منابع بانک مرکزی است.
 
روحانی همچنین با اشاره به وضعیت اشتغال کشور گفت: طی سال های 84 تا 91 اقتصاد کشور از بیماری رشد بدون اشتغال رنج می برد و خالص اشتغال تقریبا برابر با صفر بود. در همین سال ها متولدین دهه 60 آماده ورود به بازار کار بودند ولی به دلیل عدم ایجاد اشتغال، بخش اعظم این گروه ورود به بازار کار را به تعویق انداخت و وارد دانشگاه شد. اما انباشت نیروی جوان بازار کار در دو – سه سال اخیر به ویژه در سال اخیر کشور را با اتفاق جدید روبرو کرد. ورود این افراد به بازار کار و همچنین افزایش نرخ مشارکت زنان، موجب افزایش نرخ مشارکت اقتصادی شده است.
 
وی افزود: حدود یک میلیون و 200 هزار نفر وارد بازار کار شده اند که نیمی از آنان تحصیل کرده دانشگاهی و 65 درصد را زنان تشکیل می دهند. سالانه به طور متوسط 74 هزار نفر به جمعیت شاغل اضافه می شود و این رقم در مقایسه با بهترین عملکرد اشتغال زایی در سال 80 تا 84 یک رکورد محسوب می شود. اما همچنان میزان اشتغال زایی متناسب با ورود جمعیت فعال نیست، که این مساله زنگ هشداری برای کشور محسوب می شود.
 
 طرح تمدید تحریم های ده ساله نقض برجام است
 
رئیس‌جمهور در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به برجام گفت: برجام توافقی برد برد برای همه طرف‌ها است و هر کدام از کشورها که در تقویت آن فعال باشند، از آن بهره بهتری خواهند برد.
 
وی تاکید کرد: ما حق خود می‌دانیم که با هر یک از کشورها در منطقه و خارج از آن رابطه و مراوده داشته باشیم و منتظر اجازه هیچ کشوری نخواهیم بود.
 
روحانی در واکنش به طرح تمدید تحریم‌های ایران معروف به ISA گفت: گزارش‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی مؤید این واقعیت است که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده و به آن پایبند بوده، ایران هیچ‌گاه نقض تعهد برجام نمی‌کند و نخواهد کرد.
 
وی تأکید کرد: به عنوان رئیس جمهور کشور به صراحت اعلام می‌کنم نقض برجام از سوی هیچ یک از اعضای ۱+۵ را تحمل نخواهیم کرد و پاسخ مناسب به آن خواهیم داد.
 
رئیس‌جمهور، تمدید قانون ISA را مغایر با برجام و ناقض آن دانست و گفت: چنانچه این قانون به اجرا گذاشته شود، نقض فاحش برجام خواهد بود و پاسخ قاطعانه ما را به دنبال خواهد داشت.
 
روحانی تصریح کرد: ما امضای این طرح را توسط رئیس‌جمهور آمریکا خلاف برجام می‌دانیم و لذا در صورت امضای این قانون ما در چارچوب مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت کشور در جلسه هیأت نظارت بر برجام، تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد و به اطلاع مردم خواهیم رساند.
 
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: ما در اجرای مطلوب برجام مصمم هستیم اما در مواجهه با هر گونه بدعهدی‌ها و نقض عهدها در اجرای برجام، قاطعانه عمل خواهیم کرد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 15 آذر 1395  10:15 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها