0

اعطای جایزه «شهید احدی» به دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاه‌های استان بوشهر

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اعطای جایزه «شهید احدی» به دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاه‌های استان بوشهر

اعطای جایزه «شهید احدی» به دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاه‌های استان بوشهر

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر از اعطای تسهیلات ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی دانش‌آموختگان ‌برتر دانشگاه‌ها با عنوان جایزه «شهید احدی» خبر داد.

کد خبر: ۲۱۵۹۹۰

تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳ - 04December 2016

اعطای جایزه «شهید احدی» به دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاه‌های استان بوشهر

به گزارش دفاع پرساز بوشهر، رضا آذین با بیان اینکه بنیاد ملّی نخبگان براساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در دوره دکتری اعطا می‌کند، اظهار داشت:دانش‌آموختگان باید اولاً حدنصاب امتیاز لازم از فعالیت‌های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دورة بررسی باشند.

وی افزود: دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌آموختگی آنان گذشته و وضعیت فعلی آنان دانش‌آموخته باشد می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر موفقیت‌های علمی در دانشگاه، داشتن نمره آزمون زبانِ مورد تأیید وزارت علوم، کسب جایزه‌های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان، برگزیده شدن در جشنواره‌های علمی،پژوهشی،‌ فنّاورانه مورد تأیید بنیاد و فعالیت نوآورانه از جمله اختراعات برگزیده را از مهم‌ترین مصادیق فعالیت‌های نخبگانی ذکر کرد و خاطرنشان ساخت: دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل و نه صرفاً داشتن مقاله می‌توانند از تسهیلات جایزه شهید احدی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه صرفاً دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ ارشد یا دکتری حرفه‌ای مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند، اذعان نمود: متقاضیان استفاده از جایزة شهید احدی از تاریخ 15 آذرماه تا 25 دی ماه می‌توانند اطلاعات خود را به‌طور کامل در سامانه ثریا، سامانه اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان بارگذاری کنند.

آذین درخصوص تسهیلات اعطایی به مشمولان گفت: معرفی دانش‌آموخته برتر برای پذیرشِ بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور و اعطای جایزه تحصیلی بنیاد ملّی نخبگان برای سال اول دوره دکتری تخصصی از جمله تسهیلاتی است که به برگزیدگان اعطا می‌شود.

وی در پایان از همه دانشجویان دانشگاه‌های استان که شرایط استفاده از تسهیلات شهید احدی را دارند درخواست نمود از تاریخ 15 آذرماه با مراجعه به سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان به آدرس soraya.bmn.ir برای استفاده از این تسهیلات اقدام کنند.

انتهای پیام/ 

یک شنبه 14 آذر 1395  1:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها