0

رزبرگ و مرسدس، قهرمان فرمول یک 2016

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

رزبرگ و مرسدس، قهرمان فرمول یک 2016

مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک ۲۰۱۶ با قهرمانی نیکو روزبرگ٬ راننده ۳۱ ساله آلمانی و تیم مرسدس پایان یافت. این نخستین بار است که روزبرگ قهرمان فرمول یک می‌شود.

رزبرگ و مرسدس، قهرمان فرمول یک 2016

 

به گزارش "ورزش سه"، در آخرین دور این مسابقات که در ابوظبی برگزار شد٬ با آنکه لوئیس همیلتون٬ راننده بریتانیایی تیم مرسدس و مدافع عنوان قهرمانی پیش از باقی رانندگان از خط پایان گذشت٬ اما چون مجموع امتیازاتش در طول فصل از هم‌تیمی‌اش کمتر بود٬ نتوانست قهرمانی‌اش را تکرار کند.

همیلتون در صورتی می‌توانست قهرمان فصل شود که روزبرگ در میان سه نفر مسابقه امروز (۲۷ نوامبر) قرار نمی‌گرفت. اما روزبرگ با آنکه چندان از کمک همیلتون برخوردار نشد اما پس از او توانست از خط پایان بگذرد و دوم شود.

 

 

رزبرگ و مرسدس، قهرمان فرمول یک 2016

.

 

سباستین فتل٬ راننده آلمانی تیم فراری در مسابقه جایزه بزرگ ابوظبی که در پیست یاس مارینا برگزار شد٬ به مقام سوم رسید.

روزبرگ و همیلتون در طول فصل شانه به شانه‌ پیش رفتند و گاهی با آنکه هم‌تیمی بودند٬ برخلاف دستورات مسئولان تیم وارد رقابتی می‌شدند که می‌توانست موقعیت کل تیم مرسدس را به خطر بیندازد.

در پایان این مسابقات که در ۲۱ کشور جهان برگزار شد٬ روزبرگ با مجموع ۳۸۵ امتیاز و ۹ پیروزی قهرمان شد. همیلتون با ۵ امتیاز کمتر و یک پیروزی بیشتر دوم و دانیل ریکاردو٬ راننده استرالیایی رد بول با ۲۵۶ امتیاز و یک برد سوم شد.

 

رزبرگ و مرسدس، قهرمان فرمول یک 2016

 

 

بجز این سه راننده٬ از مجموع ۲۱ مسابقه امسال٬ مکس فرستاپن٬ فراری تنها راننده دیگری بود که توانست در یک مسابقه پیروز شود.

 

او که دو ماه پیش ۱۹ ساله شد در ماه مه با پیروزی غیرمنتظره در مسابقه جایزه بزرگ اسپانیا عنوان جوان‌ترین برنده تاریخ این مسابقات را به نام خود ثبت کرد.

فرستاپن در آن مسابقه رکورد دیگری نیز برجا گذاشت٬ او نخستین راننده هلندی بود که در فرمول یک برنده می‌شد

سه شنبه 9 آذر 1395  11:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها