0

معضل پرسپولیس به سپاهان رسید

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

معضل پرسپولیس به سپاهان رسید

 

تیم فوتبال پرسپولیس فصل گذشته با از دست دادن پنالتی‌های زیاد در انتهای فصل قافیه قهرمانی را به استقلال خوزستان واگذار کرد و مثل اینکه تیم سپاهان در فصل جدید وارث این ویژگی سرخپوشان شده است.

معضل پرسپولیس به سپاهان رسید

 

به گزارش "ورزش‌سه"، تیم فوتبال سپاهان در دیدار برابر فولاد خوزستان باز هم یک پنالتی دیگر از دست داد تا شمار پنالتی های از دست رفته این تیم در لیگ شانزدهم به عدد 3 برسد. آن‌ها اولین پنالتی خود را توسط مهرداد محمدی در اولین دیدار لیگ شانزدهم و در مقابل پدیده از دست دادند؛ پنالتی از دست رفته دیگر توسط احسان حاج صفی و در پیروزی یک بر صفر بر ماشین سازی ثبت شد؛ سومین پنالتی از دست رفته این تیم هم روز گذشته و در مقابل فولادخوزستان رقم خورد، که پدرو هنریکه آن را از دست داد.

 


فصل گذشته تیم پرسپولیس تهران درگیر چنین معضلی بود و امتیازات زیادی را به همین دلیل از کف داد.

 


تیم سپاهان در این فصل صاحب 4 ضربه پنالتی شده و در یک آمار عجیب تنها یک بار و توسط فرید بهزادی کریمی موفق به گلزنی در مقابل نفت تهران شده است؛ دیداری که با همان پنالتی حداکثر امتیازات را برای زردپوشان فراهم آورد. فصل گذشته پرسپولیس 8 پنالتی به دست آورد که در کمال تعجب 6 تای آن از دست رفت، تا این تیم امتیازات زیادی را به همین دلیل از دست دهد؛ سپاهان با ادامه همین روند می تواند رکورد فصل گذشته پرسپولیس در زمینه از دست دادن پنالتی را به نام خود بزند.

 

معضل پرسپولیس به سپاهان رسید

 


یک از معضلات فصل گذشته تیم پرسپولیس استقاده از بازیکنان مختلف برای زدن پنالتی بود و به همین دلیل بود که بازیکنانی نظیر مهدی طارمی، کامیابی نیا، محسن مسلمان، امید عالیشاه و رامین رضاییان از دست دادن پنالتی را تجربه کردند و به طور کلی روحیه تیمی آن‌ها برای زدن ضربات پنالتی از بین رفته بود. این موضوع از این جهت می تواند برای سپاهانی ها درسی آموزنده باشد که این اشتباه را  تکرار نکنند. مهرداد محمدی، احسان حاج صفی و پدرو هنریکه سه بازیکنی هستند که از دست دادن ضربه پنالتی را در این فصل برای زردپوشان را تجربه کردند و چه بسا اگر زننده ضربات پنالتی در تیم مشخص بود، نه این تعداد پنالتی از دست می رفت و نه بازیکنان روحیه خود را برای زدن پنالتی از دست می دادند.

 

معضل پرسپولیس به سپاهان رسید

 


تیم سپاهان در این فصل آمار عجیب 25 درصد موفقیت به ازای هر ضربه پنالتی را تجربه کرده؛ موضوعی که در صورت رفع نشدن می تواند به یکی از معضلات این تیم در ادامه فصل تبدیل شود.

جمعه 5 آذر 1395  11:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها