0

اخاذی یک میلیاردی هکر بیش از 1000 گوشی اپل

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

اخاذی یک میلیاردی هکر بیش از 1000 گوشی اپل

اخاذی یک میلیاردی هکر بیش از 1000 گوشی اپلفرمانده انتظامی استان اصفهان از عملیات پیچیده دستگیری یک هکر جوان که با هک کردن بیش از هزار آی دی گوشی های اپل اقدام به اخاذی 10 میلیارد ریالی از دارندگان این نوع گوشی ها کرده بود توسط کارآگاهان پلیس فتای این فرماندهی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری میزان،سردار عبدالرضا آقاخانی اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فرد ناشناسی با هک آی دی گوشی آنها و برداشت غیر مجاز اطلاعات داخل آن اقدام به اخاذی می کند، موضوع  در دستور کار کارآگاهان پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان قرار گرفت.

 

وی افزود: به دنبال این شکایات، تحقیقات وسیع و جستجو در فضای سایبری برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز و در بررسی های انجام شده مشخص شد متهم که از هکرهای حرفه ای است توانسته با استفاده از نرم افزارهای خاص ، آی دی بیش از هزار گوشی اپل را در استان های مختلف کشور از جمله تهران و اصفهان هک کند. این مقام مسئول عنوان داشت: این فرد علاوه بر دسترسی به اکانت این گوشی ها و فروش آنها اطلاعات داخل آن را نیز سرقت کرده و طی تماس با دارندگان این نوع گوشی ها اقدام به اخاذی و باج گیری از آنان کرده بود. 

 
فرمانده انتظامی استان اظهار داشت: پیگیری های وسیع و عملیات پیچیده کارآگاهان سرانجام به شناسایی هویت متهم که یک جوان 28 ساله و ساکن یکی از استان های شمالی کشور بود، منجر شد. 
 
وی بیان داشت: با شناسایی مخفیگاه متهم، ماموران  وی را دستگیر کردند که او پس از مواجهه با مدارک و مستندات قوی پلیس مجبور به اعتراف شد. این مقام انتظامی با اشاره به شناسایی هزار نفر از قربانیان در این پرونده اظهار داشت:متهم ازهر نفر یک میلیون تومان دریافت کرده بود. 
 
سردار آقاخانی با بیان اینکه احتمال دارد تعداد قربانیان این پرونده بیش از هزار نفر باشد گفت: از آنجا که در پرونده های اخاذی ،افراد بزه دیده به دلیل حفظ آبرو به خواسته های فرد باج گیر تن می دهند در این زمینه کسانی که به این شکل مورد سوء استفاده قرار گرفته و یا اکانت آنان به سرقت رفته می توانند موضوع را از طریق پلیس فتا دنبال کنند. 
 
فرمانده انتظامی استان گفت: به منظور پیشگیری از بروز این گونه جرایم به شهروندان توصیه می کنیم از ثبت تصاویر، فیلم ها و اطلاعات خصوصی در گوشی های تلفن همراه خود خودداری کرده و حتماً گوشی های خود را به سیستم های ایمنی و نرم افزار های ضد جاسوسی مجهز کنند و از رمز های عبور قوی بر روی گوشی های خود استفاده کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا اختلال درسیستم، موضوع را از طریق پلیس فتا پیگیری کنند. 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 4 آذر 1395  5:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها