0

داروهایی که نباید با زردچوبه مصرف شود

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

داروهایی که نباید با زردچوبه مصرف شود

نتیجه تصویری برای زردچوبه

 
 

استفاده از زردچوبه با بعضی از داروها اصلا توصیه نمی شود.اگر به میزان زیاد زردچوبه مصرف کنید یا با بعضی از داروها آن را بخورید، می تواند عوارض جانبی شدیدی داشته باشد.از زردچوبه در بسیاری از غذاها استفاده می شود و ماده موثره «کورکومین» آن خاصیت ضد التهاب، ضد اکسیده شدن و ضد سرطان دارد اما  زردچوبه باعث رقیق شدن خون می شود و اگر با دیگر داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، وارفارین یا پلاویکس خورده شود، می تواند واکنش های شدیدی ایجاد کند.

 

اگر شما مبتلا به بیماری قند هستید و دارو مصرف می کنید، توجه داشته باشید که استفاده از زردچوبه می تواند اثر این داروها را تقویت کند و شما را با خطر افتادن قند خون روبه رو کند.عوارض آن می تواند سرگیجه، لرزش، سیاه رفتن چشم و حتی مختل شدن قدرت فکر کردن باشد.واکنش های آلرژیک هم می تواند خطر دیگر استفاده از زردچوبه باشد، مانند تنگی نفس، خارش و کهیر.

 

به گزارش شفا آنلاین، اگر اسید معده شما زیاد است و شما دارو مصرف می کنید، به شما توصیه می شود که از خوردن زردچوبه خودداری کنید زیرا اسید معده را افزایش می دهد. این حالت می تواند باعث تهوع، ترش کردن و درد معده شود. داروهای دیگری که استفاده آنها با زردچوبه توصیه نمی شود عبارت است از زنتک، تاگامت، پپسید و اومه پرازول.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 2 آذر 1395  1:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها