0

پس لرزه های لغو سخنرانی علی مطهری

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

پس لرزه های لغو سخنرانی علی مطهری

لغو جلسه سخنرانی علی مطهری، نایب رئیس مجلس در مشهد، با واکنش شخصیت ها و نهادهای گوناگون سیاسی روبه رو شد. براساس گزارش ایسنا این سخنرانی قرار بود به دعوت «مجمع مشورتی اصلاح طلبان خراسان رضوی» همزمان با اربعین حسینی (روز یک شنبه) در مشهد برگزار شود که لغو شد. در پی لغو این سخنرانی مطهری طی نامه ای به رئیس جمهور خواستار پیگیری این موضوع شده بود و وزیر کشور نیز دستور تشکیل هیئتی برای بررسی این اتفاق را صادر کرده بود.  مطهری در نامه سرگشاده خود همچنین از دادستان و امام جمعه مشهد نام برده بود؛ ادعایی که یک شنبه شب با تکذیب صریح دفتر آیت ا... علم الهدی روبه رو شد. در این میان وکیل علی مطهری صبح دیروز از شکایت موکلش از « مقام مسئول قضایی در استان خراسان رضوی و شهرستان مشهد» خبر داد و نصرا... پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس نیز جزئیاتی از چرایی لغو این برنامه مطرح کرد و خواستار احضار علی مطهری بابت تهمت زدن به علمای این شهر شد.  گزارش خبری خراسان را می خوانید.

 

 


اعزام هیئت بررسی علت لغو سخنرانی مطهری
پس لرزه های لغو سخنرانی علی مطهری

 

به گزارش ایلنا، سید سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور روز گذشته خبر اعزام هیئتی به خراسان رضوی را اعلام کرد: به دستور وزیر کشور امروز (دوشنبه) هیئتی برای بررسی علت لغو سخنرانی علی مطهری عازم مشهد شد. وی افزود: هیئت اعزامی در حال بررسی جزئیات این مسئله است و به محض مشخص شدن مسئله، نتیجه را اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 

 

 

 


شکایت مطهری از مقام قضایی استان
پس لرزه های لغو سخنرانی علی مطهری

 

مصطفی ترک‌همدانی، وکیل علی مطهری نیز دیروز به ایلنا گفت: «شکایتی علیه مقام مسئول قضایی در استان خراسان رضوی و شهرستان مشهد ، تنظیم و به مرجع قضایی دادسرای کارکنان دولت تهران تحویل شد.» ترک‌همدانی با اشاره به این که دستگاه قضایی در پرونده  شکایت آقای مطهری در شیراز به خوبی و شایستگی، رسیدگی‌ها را به انجام رساند، گفت: «حتی دادستان وقت عمومی و انقلاب شیراز با دقت و وسواس لازم توانست تقریبا اکثر مقصران و متهمان را شناسایی کند و به دادگستری بسپارد؛ اما متاسفانه یک مقام قضایی در استان خراسان رضوی، مانع اجرای قانون اساسی و آزادی‌های فردی و اجتماعی شده و همین موجب اخلال در حقوق فردی و اجتماعی موکلم نیز شده است، به طوری که نتوانست از حقوق خویش بهره ببرد و ناچار از حضور نیافتن در محل اقامت میزبانانش شد و به تهران بازگشت.»

 

 


واکنش ‌تشکل‌های دانشجویی ‌خراسان رضوی به ادعای مطهری
با این حال به گزارش تسنیم، تعدادی از تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور در نامه‌ای خطاب به غلامعلی صادقی، دادستان خراسان رضوی خواستار بررسی افترای علی مطهری به نماینده ولی فقیه شدند. در این نامه با اشاره به ماده 697 قانون مجازات اسلامی آمده است: «همان‌طور که مستحضر هستید پس از اقدام قانونی جناب عالی مبنی بر لغو سخنرانی علی مطهری، وی در نامه‌ای سراسر افترا به رئیس‌جمهور، نماینده ولی‌فقیه در استان را نشانه گرفته است و به دنبال جمله وی در نامه، هجمه‌ای از پیش هماهنگ شده و سراسری علیه آیت‌ا... علم‌الهدی توسط ایادی آگاه یا عوامل ناآگاه استکبار به راه انداخته‌ شده است... اکنون ما به‌عنوان جمعی از فعالان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور، ضمن حمایت از تصمیم قانونی جناب عالی و استقبال از اعلام رسمی مستندات آن مقام محترم در لزوم جلوگیری از اجرای آن میتینگ سیاسی در روز اربعین، خواستار این هستیم که این موضوع سریعاً مورد رسیدگی قضایی قرار بگیرد و نامبرده مستندات ادعای خود را که دستمایه هجمه به شخصیت‌ها و نهادهای انقلابی استان شده است، در محکمه قضایی ارائه دهد.»

 

 


سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: رؤسای دو قوه مقننه و قضاییه به این مسئله ورود کنند
پس لرزه های لغو سخنرانی علی مطهری

 

به گزارش خانه ملت، بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس نیز با انتقاد از لغو سخنرانی علی مطهری گفت: مسئولان قوه قضاییه باید این مسائل را حل کنند و سوال کردن از وزیر کشور در شرایطی که دادستانی دستور لغو سخنرانی را داده است، مسیر اشتباهی است. وی افزود: اما نکته قابل توجه این است که معاونان دو قوه قضاییه و مجریه برای سخنرانی مجوز کسب نمی کنند، اما درباره سخنرانی علی مطهری به عنوان نایب رئیس مجلس حساسیت وجود دارد و خواهان کسب مجوز هستند، به نظر این حساسیت ها بی جاست. نعمتی در نهایت از رؤسای دو قوه مقننه و قضاییه خواست که به این مسئله ورود کنند.

 

 

 


جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر کشور
پس لرزه های لغو سخنرانی علی مطهری

 

از سوی دیگر نیز محمود صادقی، عضو فراکسیون امید مجلس در گفت وگو با جماران از جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر کشور خبر داد و گفت: من فضای مجلس را برای استیضاح آماده و فراهم می بینم. وی افزود: مطابق اطلاعاتی که من دارم مقصر اصلی استانداری است ، اما مسئولان سعی می کنند که نقیصه را بر عهده دستگاه قضایی یا برخی از مقامات شهری مثل امام جمعه بگذارند که این سلب مسئولیت از مقامات اجرایی قابل قبول نیست.

 

 


اعتراض برخی نمایندگان و برگزاری جلسه فراکسیون امید درباره چگونگی واکنش مجلس
محمود صادقی همچنین در صفحه توئیتر خود نوشت: فراکسیون امید امروز(سه شنبه) صبح، ساعت 7 تا 8 پیش از صحن علنی جلسه دارد. موضوع لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد و چگونگی واکنش مجلس در دستور جلسه است. بهرام پارسایی،سخنگوی این فراکسیون همچنین از حضور علی مطهری در این جلسه خبر داد. علی اصغر یوسف نژاد، نماینده مردم  ساری و میاندرود در مجلس، پروانه مافی نماینده مردم تهران، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  نماینده مردم رشت، عبدالرضا هاشم زایی نماینده مردم تهران و برخی دیگر از نمایندگان نیز در گفت و گوهای جداگانه با خبرگزاری خانه ملت به لغو سخنرانی مطهری در مشهد اعتراض کردند و خواستار رسیدگی به آن شدند.

 

 


روایت پژمانفر از علت لغو سخنرانی مطهری
پس لرزه های لغو سخنرانی علی مطهری

 

در این میان حجت‌الاسلام نصرا... پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس و نماینده مردم مشهد در توضیحاتی درباره لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد به فارس گفت: اگر جلسه سخنرانی آقای مطهری، همان‌طور که در بیانیه‌ها اعلام شده جلسه‌ای مذهبی و عزاداری بوده است، اساساً نیازی به اخذ مجوز نداشته است، از این رو مشخص است که جلسه مذکور مجلس عزاداری نبوده و برخلاف اعلام معاونت سیاسی، امنیتی استانداری نشستی سیاسی بوده است. وی ادامه داد: با توجه به اخبار نگران‌کننده‌ای که راجع به این نشست از پیش شنیده شده بود، مسئولان قضایی از متولیان برگزاری نشست درخواست کردند که نسبت به رعایت قانون و مواردی که ذکر شد، تعهد دهند که این جلسه با آرامش برگزار ‌شود، اما متأسفانه بانیان جلسه از این کار خودداری کردند. رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نگرانی‌های مربوط به این نشست و اعلام تعطیلی صورت گرفته به نایب‌‌رئیس مجلس در یک روز قبل از برنامه در حالی که ایشان هنوز در تهران بودند، گفت: دادستانی به برگزارکنندگان نشست اعلام کرده بود که برای تامین ملزومات قانونی برپایی آن، محتوا و زمان برنامه را تغییر دهند، اما متأسفانه با اصرار بر این که این جلسه می‌بایست در همان زمان برگزار شود مواجه شدند که خود این امر موجب نگرانی بیشتر شد. پژمانفر با ذکر این نکته که تشکلی قانونی و مجوزدار به نام «شورای اصلاح‌طلبان» وجود ندارد، گفت: دستگاه قضا باید آقای مطهری را بابت تهمتی که به علمای شهر مشهد زده و آنان را مسبب لغو نشست روز اربعین خوانده است، احضار کند و از ایشان مطالبه سند شود.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 2 آذر 1395  12:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها