0

شطرنج ایران در رده پنجم آسیا قرار دارد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

شطرنج ایران در رده پنجم آسیا قرار دارد

شطرنج ایران در رده پنجم آسیا قرار دارد

 

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، مهرداد پهلوان‌زاده‌ ظهر امروز در مجمع انتخاباتی هیأت شطرنج که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد اظهار داشت‌: ‌شطرنج یک رشته باستانی متعلق به ایران است و  به آسانی می‌تواند در فعالیت‌های اجتماعی جای گیرد.

 

 

 

پهلوان‌زاده به جایگاه شطرنج ایران اشاره کرد و افزود: شطرنج ایران هم‌اکنون در رده پنجم آسیا است اما در رده‌های سنی پایین‌تر ما جایگاه خوبی در قاره و حتی دنیا داریم.

 

 

 

وی افزود: استان کردستان همواره در تمامی رشته‌های ورزشی شاخص بوده اما انتظاری که از هیأت جدید شطرنج استان داریم این است که مسابقات قهرمانی استان را در سال‌های آینده و در تمامی رده‌های سنی برگزار کند.

 

 

 

رئیس فدراسیون شطرنج خاطرنشان کرد: توجه به کودکان و استعداد یابی در رده‌های سنی  پایین‌تر جایگاهی ویژه دارد زیرا شطرنج رشته‌ایی است که مستقیما با هوش و ذکاوت افراد رابطه دارد و هر چقدر ما این رشته را زودتر به کودک آموزش دهیم در یادگیری و توانایی او موثرتر خواهد بود.‌

 

 

 

پهلوان‌زاده اظهار داشت: فدراسیون هر کمکی که نیاز باشد به هیأت جدید ارائه می‌دهد تا در بحث استعدادیابی و برگزاری مسابقات استانی فعالیت‌های خود را به خوبی انجام دهد.

 

 

 

وی افزود: خوشبختانه استان کردستان در بحث تولید صفحه و مهره شطرنج چوبی بسیار قوی بوده و با استفاده از استادهای ماهر در این زمینه تولید و صادرات شطرنج را در دست گرفته و علاوه بر کسب افتخار جهانی در این زمینه می‌تواند اقتصاد ایران را نیز تکان دهد.‌

 

 

 

رئیس فدراسیون شطرنج با اشاره به مدیریت موفق حامد جولایی در رأس دستگاه ورزش و جوانان استان کردستان، خاطر شان کرد: با دلسوزی چنین مدیرانی قطعا ورزش در همه رشته ها حتی با وجود عدم اعتبارات کافی پیشرفت خواهد کرد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 2 آذر 1395  8:03 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها