0

اوج ورود زائران اربعین به مرز مهران

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

اوج ورود زائران اربعین به مرز مهران

خبرگزاری ایرنا: صدها هزار زائر ایرانی که در دو هفته گذشته برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی به کربلا و نجف سفر کرده بودند از اوائل هفته جاری با انجام این آیین در حال بازگشت به کشور هستند.
 
ورود زائران اربعین حسینی به خاک کشور از گذرگاه مرزی در چهار روز اخیر روندی رو به افزایش یافته است.

 

 
گذرگاه مرزی مهران به دلیل نزدیکی به عتبات عالیات از مکان های پرتردد زائران ایرانی است به طوری که در راهپیمایی اربعین حسینی از 2 میلیون و 100 هزار زائر ایرانی حدود یک میلیون نفر از این مرز به کربلا سفر کردند و تاکنون بیش از 650 هزار زائر از این نقطه وارد کشور شده اند.

 

 
استاندار ایلام از بازگشت 143هزار و 650 زائر از مرز مهران تنها در روز اربعین (یکشنبه) خبر داده و گفته است که روند بازگشت زائران با آرامش کامل در جریان است.

 

 
پایانه مرزی مهران به عنوان دروازه اصلی عتبات عالیات عراق در این مدت پذیرای بیشترین جمعیت از زائران بازگشتی به میهن اسلامی بوده است به طوری که هر ساعت به جمعیت زائران بازگشتی از این گذرگاه افزوده می شود.

 

 
زائران اربعین حسینی، مهران را به عنوان بهترین و راحت ترین مرز در کانون توجه خود قرار داده اند.

 

 
مجموع این عوامل باعث شده امسال نیز مانند سال های گذشته بیشترین سهم و درصد ترددهای زائران اربعین مربوط به پایانه مرزی مهران باشد.

 

 
بر پایه اعلام مسئولان کشوری و استانی ستاد اربعین، بیش از یک میلیون نفر از آمار دو میلیونی زائران اربعین از مسیر گذرگاه مرزی مهران وارد خاک عراق شدند تا در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کنند.

 

 
زائران عاشق امام حسین (ع) و ائمه اطهار پس از انجام این آیین مذهبی که بزرگترین همایش دینی جهان است دسته دسته حرکت خود را به سوی مرز مهران و ورود به کشور آغاز کرده به گونه ای که لحظه به لحظه بر شمار ورودی ها افزوده می شود.

 

 
با ورود این زائران، نقطه صفر مرزی مهران اکنون بیش از هر زمان دیگری فضایی روحانی و معنوی به خود گرفته است.

 

 
سیل ورود جمعیت زائران همچنان در مرز مهران ادامه دارد و پیش بینی می شود با این روند در دو روز آینده بیش از 90 درصد زائران اربعین وارد خاک کشور شوند.

 

 

مرز مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام بدلیل کوتاهی مسیر و نزدیکی به شهرهای مذهبی عراق و امنیت مطلوب، مهمترین کانون تردد زائران به عتبات عالیات محسوب می شود.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 1 آذر 1395  4:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها