0

اوباما: ترامپ برجام را به رسمیت خواهد شناخت

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

اوباما: ترامپ برجام را به رسمیت خواهد شناخت

اوباما: ترامپ برجام را به رسمیت خواهد شناختدر حالی که اوباما پیش بینی می کند که ترامپ در نهایت برجام را خواهد پذیرفت، ترامپ سه منصب کلیدی خود را در اختیار سه شخصیت ضدبرجامی قرار داده است تا به این ترتیب برخی از رسانه های غربی نسبت به پایبندی ترامپ به برجام اظهار ناامیدی کنند.
 

اوباما: ترامپ توافق هسته ای ایران را به رسمیت خواهد شناخت
رئیس جمهور آمریکا با بیان این که ایران، هر آنچه را که تصمیم به انجامش داشت، انجام داده است، گفت: ترامپ بالاخره معامله اتمی ایران را به رسمیت خواهد شناخت. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در بخشی از مصاحبه اش با هفته نامه اشپیگل گفت: صحبت های بسیاری در مورد این مسئله (برجام) وجود داشت و چه افراد بسیاری که در مورد تحقق این معامله به شدت مظنون بودند. آنها بر این باور بودند که ایران به تعهداتش پایبند نخواهد بود. اکنون ما یک سال از این راستی آزمایی را پشت سر گذاشتیم. وی با بیان این که ایران، هر آنچه را که تصمیم به انجامش داشت، انجام داده است مدعی شد: توانستیم توانمندی‌های هسته ای ایران در ساخت تسلیحات اتمی را برچینیم و این در سایه حمایت گسترده جامعه بین الملل محقق شد و دست آخر، رئیس جمهور منتخب آمریکا نیز این معامله را به رسمیت خواهد شناخت.

 

رایزنی نتانیاهو برای پایبندی ترامپ به برجام
شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه از قول برخی منابع گزارش داده است «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که در حال تدوین راهبردش در قبال ایران در دوران ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» است به دنبال اقناع وی برای عدم ابطال توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) است. یک مقام اسرائیلی به بلومبرگ گفت: انتظار می‌رود نتانیاهو بدون پیشنهاد برای لغو «برجام» از ترامپ بخواهد رویکرد سخت‌گیرانه‌تری علیه برنامه هسته‌ای ایران اتخاذ کرده و تلاش‌های هماهنگ‌تری برای مهار سیاست‌های تهران در منطقه در پیش گیرد. مقام مورد استناد «بلومبرگ» می‌گوید: چنین رویکردی احتمالاً وضع تحریم‌های شدیدتر علیه برنامه موشکی ایران و تلاش‌های بیشتری را برای مقابله با سیاست‌های ایران در سوریه شامل خواهد شد.

 

مک کین: کنگره آماده همکاری با ترامپ برای بازبینی برجام است
در همین حال سناتور مک‌کین در نشست امنیت بین‌الملل هالیفاکس گفت: کنگره منتظر ورود ترامپ به کاخ سفید و شروع همکاری با دولت وی برای بازبینی برجام است که البته نحوه انجام این بازبینی و اصلاح، به رفتار آینده حکومت ایران بستگی دارد.

 

اکونومیست: حفظ برجام در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ بعید است
همزمان با معرفی برخی گزینه های ضدایرانی توسط ترامپ،نشریه «اکونومیست» در تحلیلی روز جمعه، حفظ توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در دوران ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» را «بعید» دانسته اما نوشته هر گونه اقدام برای ابطال برجام یا مانع‌تراشی در اجرای آن تبعات هولناکی از لحاظ دیپلماتیک و راهبری خواهد داشت.


محقق ارشد کارنگی: آمریکای ترامپ دیگر قهرمان اپوزیسیون ایران نیست
به گزارش فارس، کریم سجادپور، محقق اندیشکده کارنگی نیز با بیان اینکه ترامپ از همه نظر برای جامعه مدنی ایران، بدترین گزینه محتمل است، گفت: ترامپ در نقطه مقابل بسیاری از سیاسیون جمهوری خواه از قبیل جان مک کین و لیندسی گراهام، هیچ علاقه‌ و رغبتی برای حمایت از حقوق بشر و دموکراسی از خود نشان نداده است. سجادپور درباره نامطلوب بودن ریاست جمهوری ترامپ برای «اپوزیسیون ایرانی» این طور هشدار داد: «آمریکا دیگر، قهرمان جنبش و نهضت آنها(اپوزیسیون) نیست».


رسانه آلمانی: ترامپ در جهت تقابل با ایران گام بر می دارد
همچنین رسانه آلمانی «دویچه‌ویرتشافت ناخریشتن» نوشت:  «مایک پامپئو» فردی که ترامپ وی را نامزد تصدی ریاست سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) کرده و «مایک فلین» ژنرال بازنشسته و رئیس پیشین آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا که به سمت مشاورپیشنهاد شده است، دشمنان بنیادین ایران هستند.  به این افراد باید «جف سسیون» سناتور آلاباما را به عنوان وزیر دادگستری اضافه کرد. اقدامات ترامپ نشان می‌دهد که وی تمایل دارد به سمت عادی‌سازی روابط با روسیه برود اما در جهت تقابل با ایران گام بر می‌دارد. این رسانه در ادامه نوشت: دشمنی با ایران به رد اسلام مربوط می‌شود. فلین در جریان سخنرانی در یکی از دانشگاه‌های آمریکا گفته بود که اسلام یک مذهب نیست بلکه یک ایدئولوژی است که به صورت دین نمود پیدا کرده است و در نتیجه اقدامات جدید علیه ایران در گام نخست می‌تواند به توافق هسته‌ای لطمه وارد کند. روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» نیز با اشاره به برخی سیاست‌های افراطی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در گزارشی نوشت: تیم خطرناک و احمق ترامپ تنها به افزایش فساد منجر می‌شود و جنگ‌های جدیدی در خاورمیانه آغاز می‌کنند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 1 آذر 1395  1:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها