0

شوینده‌های بی‌ خانمان، در دکوراسیون منزل

 
masomezare4
masomezare4
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 3091
محل سکونت : یزد

شوینده‌های بی‌ خانمان، در دکوراسیون منزل

 
 

 

 
با وجودی که زندگی در خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک ما را ناگزیر کرده از بعضی وسایل و تجهیزات برای منزل خود چشم‌پوشی کنیم اما به هر حال ابزار و اشیایی وجود دارند که نمی‌توانیم از آنها صرف‌نظر كنيم.
امتیاز خبر: 92 از 100 تعداد رای دهندگان 7147
مجله منزل: با وجودی که زندگی در خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک ما را ناگزیر کرده از بعضی وسایل و تجهیزات برای منزل خود چشم‌پوشی کنیم اما به هر حال ابزار و اشیایی وجود دارند که نمی‌توانیم از آنها صرف‌نظر كنيم. برای مثال مجموعه لوازم تمیزکاری – سطل، زمین‌شوی و جاروها – و شوینده‌ها از ضروریات هستند اما فضای زیادی را به‌خصوص در فضاهای کوچک اشغال می‌کنند. فکر می‌کنید راه‌حل چیست؟ این وسایل را در کجا جای دهیم که مزاحم رفت و آمد ما نباشند و از طرف دیگر جلوه‌ای زشت ایجاد نکنند؟ اگر با این مشکل دست به گریبان هستید، چند پیشنهاد هوشمندانه برای شما داریم.

کابینت بخش‌بندی شده
 
اگر فضای کافی دارید، یک کابینت بلند با دیواره‌ای در وسط، راه‌حلی مناسب برای نگهداری وسایل زیاد است. در چنین کمدی هر چیزی در جای خودش قرار می‌گیرد؛ جاروبرقی و جاروها در یک سمت و مواد شوینده در سمت دیگر.

یک مجموعه سبد باریک و بلند با سبدهای کشویی راهی مناسب برای نظم‌بخشی وسایل است. تعدادی قلاب درون کابینت یا سمت داخل در آن برای آویزان کردن چهارپایه تاشو، وسایل گردگیری و ابزار دیگر نصب کنید. اگر از جاروبرقی شارژی استفاده می‌کنید، تعبیه پریز درون کابینت، شارژ کردن آن را در زمان‌هایی که استفاده نمی‌شود، آسان می‌کند.

در کمد های کوچک تر، سبد های سیمی دیواری گزینه ای مناسب برای نگهداری و در دسترس بودن اشیای کوچک هستند.
 
شوینده‌های بی‌خانمان 
 

کمد کم‌عمق

اگر در حال بازسازی دکوراسیون آشپزخانه‌تان هستید، بهتر است قبل از تعبیه کمد نظافت، مشخص کنید چه وسایلی را می‌خواهید در آن نگهداری کنید. اگر این ابزار فقط یک جارو و زمین‌شوی ساده است، بهتر است عمق کمد را ۱۵ سانتی‌متر در نظر بگیرید. حتی یک کابینت خیلی باریک نیز می‌تواند جارو، نردبان تاشو و مواد شوینده ضروری را در خود جای دهد. اگر جاروبرقی عصایی یا زمین‌شوی حجیم دارید، ممکن است بین ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر عمق نیاز داشته باشید. شما می‌توانید در کمد ابزار نظافت خود، چند قلاب دیواری نصب کنید تا ابزار  دسته‌بلند مانند جارو‌‌ها، زمین‌شوی‌ها و وسایل گردگیری را به صورت ایستاده و خارج از مسیر نگه دارند. یک کابینت جدا در بالا برای مواد شوینده قوی بسیار مناسب است؛ مخصوصا اگر فرزند کوچک در منزل دارید.

جذابیت کمد کم‌عمق برای نگهداری جاروها و وسایل شوینده در این است که هر چیزی به‌راحتی قابل دسترس است.
 
شوینده‌های بی‌خانمان
 

کمد کشویی

فضایی که از دو طرف قابل دسترسی باشد، برای جا دادن یک سطل زباله کوچک مناسب است. در ضمن هرجا ممکن است از شلف قابل تنظیم استفاده کنید؛ چون این شلف‌ها به شما اجازه می‌دهند ارتفاع را متناسب با وسایل‌تان تنظیم کنید. شما می‌توانید از گوشه‌گوشه این کمد برای نگهداری هر ابزاری استفاده کنید.
 
شما حتی می‌توانید به جای طبقه‌بندی کمد کشویی خود، از صفحه‌های سوراخ‌دار و قلاب برای آویزان کردن ابزار خود استفاده کنید. این صفحه‌ها می‌توانند فلزی یا چوبی باشند و به سفارش شما ساخته شوند.
 
با کمد کشویی از یک فضای باریک بیشترین استفاده را کنید.
شوینده‌های بی‌خانمان 
 
 

دیوار ابزار  

اگر از این شانس برخوردارید که فضای بیشتری برای ابزار و موادتان دارید، از یک سیستم نگهداری دیواری چندکاره که می‌تواند هرچیزی از زمین‌شوی گرفته تا چکش‌ها را در بر بگیرد،  استفاده کنید. این دیوارها هم می‌توانند به صورت صفحه‌هایی ساده با شلف و قلاب باشند و هم می‌توانند از صفحه‌های سوراخ‌داری که در بند قبل اشاره کردم، باشند.

دیوار ابزار می تواند با صفحه های فلزی سوراخ دار درست شود.
 
شوینده‌های بی‌خانمان 
 
 
اکسسوری‌های نظم‌دهنده

وقتی نمی‌دانیم لوازم نظافتی و شوینده‌ها را در کجا نگهداری کنیم، یکی از بهترین راه‌حل‌ها این است که ابزار تمیزکاری را با نگهدارنده‌های مخصوص به دیوار آویزان کنیم تا فضای کف آزاد باشد. این راه‌حل می‌تواند در یک کابینت باریک یا پشت در آشپزخانه به کار رود.

قسمت کنار یخچال و فریزر، یک فضای خوب چند سانتی‌متری برای نظم دهنده  باریک شما در اختیارتان می‌گذارد.
 
شوینده‌های بی‌خانمان
 


نظم‌دهی فضاهای کوچک
 
اگر کمد مخصوصی برای ابزار نظافت‌تان ندارید، یک نگهدارنده در پشت در انباری یا آشپزخانه‌تان برای نگهداری جاروها، زمین‌شوی‌ها و وسایل گردگیری نصب کنید. این نگهدارنده می‌تواند دارای سبدهایی نیز باشد که شوینده‌ها درون آن قرار گیرد.

اگر جایی مخفی برای آویزان کردن لوازم نظافتی ندارید، حداقل سعی کنید ابزار تمیزکاری با ظاهر و رنگ جذاب تهیه کنید.
 
شوینده‌های بی‌خانمان
دوشنبه 1 آذر 1395  10:39 AM
تشکرات از این پست
nargesza nezarat_ravabet
دسترسی سریع به انجمن ها