0

فوتبالیست‌هایی که کارشان به اتاق عمل کشید!

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

فوتبالیست‌هایی که کارشان به اتاق عمل کشید!

پس از معاینات قلبی هیئت فوتبال تهران، نتایج قابل تامل و نگران کننده ای به دست آمده است.

فوتبالیست‌هایی که کارشان به اتاق عمل کشید!

 

به گزارش "ورزش سه"، هیئت فوتبال استان تهران با همکاری دو مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی و مرکز پیشگیری و سلامت قلب دانشگاه علوم پزشکی تهران اقدام به انجام معاینات قلبی پیش از فصل 6000 بازیکن شاغل در لیگ های مختلف رده سنی شهر تهران کرد که نتایج قابل تامل و بعضا نگران کننده ای را در پی داشت.

 


دکتر ابارشی مسئول کمیته پزشکی هیئت فوتبال استان تهران در این خصوص گفت:از زمان آغاز این طرح تا به امروز حدود 3500 بازیکن فوتبال در رده های سنی مختلف و بر اساس آخرین توصیه های انجمن قلب آمریکا و اروپا و فیفا مورد معاینه قرار گرفتند که بعضا نتایج عجیبی را برای بازیکنان حرفه ای در پی داشت.

 

وی افزود: تعداد 482 نفر برای بررسی بیشتر تحت اکو کاردیوگرافی ، مطالعات الکتروفیزیولوژی، تست ورزش و مانیتورینگ هولتر قرار گرفته اند. نکته مهم و اساسی اینکه از مجموع این افراد 6 بازیکن حرفه ای به علت وجود بیماری قلبی مخفی شناسایی شدند که 4 نفر در مرکز قلب تهران بستری و تحت عمل قلبی (اینترونشن) قرار گرفته اند. این در حالیست که هنوز حدود 2500 بازیکن دیگر در صف انتظار معاینه قرار دارند و عده ای هم که برای بررسی بیشتر ارجاع شده اند هنوز مراجعه مجددی نداشته اند!

 

دکتر ابارشی ادامه داد: با توجه به مواردی از بیماری های مختلف قلبی و عروقی که در بین بازیکنان حرفه ای فوتبال شاهد بودیم به نظر می رسد که در سایر رشته های ورزشی نیز باید این معاینات اجباری شود و معاینات توسط افراد مجرب و دارای صلاحیت این کار انجام شود. چراکه دیده شده برخی مسئولان مربوطه باشگاه ها که آشنایی در این حوزه دارند صرف گرفتن یک گواهی از همکاران پزشک را به عنوان سلامت قلبی ورزشکار تلقی می کنند در حالیکه این معاینات باید کاملا تخصصی و بر اساس استانداردهای تعریف شده انجام شود.

 

وی در پایان به برگزاری مسابقات ورزشی در هوای آلوده و خطراتی که در کمین ورزشکاران است اشاره کرد و گفت: در نظر بگیرید که یک ورزشکار و به طور اختصاصی در فوتبال 10 تا 20 برابر در هنگام فعالیت تنفس می کند و به همین اندازه هوای آلوده بیشتری را استنشاق می کند. اگر چه میزان خطر برای او 20 برابر افرادی که تنفس عادی دارند، نیست اما به مراتب بیشتر از افراد عادی در معرض خطر قرار دارد. برگزاری مسابقات لیگ های مختلف رده های سنی برای ورزشکارانی که بعضا دچار مشکلات قلبی و تنفسی هستند، سلامت این افراد را به خطر می اندازد و نباید به راحتی از کنار آن گذشت.

یک شنبه 30 آبان 1395  2:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها