0

مسافران شبکه نمایش خانگی: عالیجناب سام قریبیان

 
kalali135
kalali135
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 1143
محل سکونت : خراسان رضوی

مسافران شبکه نمایش خانگی: عالیجناب سام قریبیان

درباره تیم نویسنده:

سام قریبیان خودش فیلمنامه‌ی سریال «عالیجناب» را نوشته و احتمالا این بار هم فضا و حال و هوای کارش مثل «گناهکاران» و «360 درجه» است. در هر دوی این فیلم‌ها که به قلم خود سام قریبیان نوشته شده‌اند، فصایی معمایی و پلیسی وجود دارد و مخاطب مدام در شرایطی بحرانی قرار می‌گیرد و رودست می‌خورد. حالا احتمالا قریبیان این الگو را در سریال شش قسمتی‌اش هم پیاده کرده و این بار در بستر انتخابات و در ارتباط با رقابت کاندیداهای ریاست جمهوری، وجه معمایی ماجرا را پررنگ جلوه داده.


ترکیب بازیگران چطور است؟

در «عالیجناب» با دو کاندیدای اصلی ریاست جمهوری روبه‌رو هستیم و فضایی رقابتی و پرتنش را در جریان ارتباط آن‌ها با یکدیگر شاهدیم. این جا انتخاب بازیگران اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ بازیگرانی مثل حسین پاکدل، بابک حمیدیان، امیر آقایی و حسین یاری، انتخاب‌های قابل قبولی برای ساخت چنین فضایی هستند و در واقع می‌شود گفت که قریبیان در این انتخاب‌ها اشتباه نکرده. ضمن این که این بازیگران، جایگاه قابل قبولی دارند و از این جهت، توجه مخاطبان را هم برای خرید اثر جلب می‌کنند.


حال و هوای سریال:

آن طور که شنیده می‌َ‌شود در «عالیجناب» با یک جور «خانه‌ی پوشالی» ایرانی روبه‌رو هستیم اما عوامل سریال اعتقاد دارند که اثرشان یک سریال سیاسی صرف نیست و در واقع زندگی دو رقیب ریاست جمهوری را در فضای انتخاباتی روایت می‌کند. از همان ابتدا قرار بود سریال در دو فصل به بازار بیاید، فصل اول در شش قسمت ساخته شود و درست در نقطه‌ای بحرانی به پایان برسد و با توجه به میزان استقبال مخاطبان، برای شروع فصل دوم اقدام شود.
الان در چه وضعیتی است؟‌ آخر مرداد امسال،‌ کل شش قسمت فصل اول، برای گرفتن مجوز پروانه نمایش خانگی به سازمان سینمایی تحویل داده شد و همان زمان اعلام شد که نگارش هفت قسمت فصل دوم سریال هم شروع شده.


کی توزیع می‌شود؟

از آن جا که سریال حال و هوای انتخاباتی دارد، احتمالا برنامه‌ریزی‌ها طوری صورت می‌گیرد که همزمان با شروع رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری، توزیع آن هم شروع شود. به گفته‌ی تهیه‌کننده‌ی سریال، بعد از پایان ماه صفر، توزیع آن شروع می‌شود.


نویسنده و کارگردان: سام قریبیان
بازیگران: حسین پاکدل، بابک حمیدیان، امیر آقایی، حسین یاری،‌ سحر دولتشاهی، لیلا اوتادی.
تهیه کننده: مسعود ردایی
تعداد قسمت‌ها: فصل اول شش قسمت


وضعیت توزیع سریال سیاسی-جنایی سام قریبیان به روایت تهیه کننده


عالیجناب بعد از ماه صفر
«عالیجناب» به کارگردانی سام قریبیان، تنها سریال آماده‌ی پخش برای شبکه‌ی نمایش خانگی است. با وجود این که تقریباً نه ماه از پایان ساخت آن می‌گذرد. هنوز خبری از توزیع آن نیست اما با توجه به این که سریال، حال و هوای انتخاباتی دارد، احتمالا تا همین چند ماه آینده و شروع رقابت‌های ریاست جمهوری، توزیع آن هم شروع شود.

با مسعود ردایی، تهیه‌کننده‌ی «عالیجناب» درباره‌ی توزیع این سریال و دو سریال دیگری که قرار بود در شبکه‌ی نمایش خانگی تولید کنند، گپ زده‌ایم.


*اواسط زمستان سال گذشته بود که خبری در مورد پایان ساخت سریال عالیجناب در خبرگزاری‌ها منتشر شد، چرا هنوز این سریال در شبکه‌ی نمایش خانگی منتشر نشده است؟


قرار بود عالیجناب را با استانداردهای بالا عرضه کنیم. برای همین بعد از آن که مراحل تولید آن تمام شد با ظرافت و حوصله، کارهای ویژوال آن را انجام دادیم و همین باعث شد کار نزدیک به سه ماه طول بکشد. پس از ان کارهای اصلاح رنگ را انجام دادیم. البته زمان توزیع آن برعهده‌ی پخش کننده است و مؤسسه‌ی هنر اول تصمیم گرفته که آن را بعد از پایان ماه صفر به بازار بفرستد.


*گفته شده عالیجناب را در شش قسمت تولید می‌کنید و پس از دریافت بازخورد مردم، ادامه‌ی آن را خواهید ساخت. نگران این نیستید که در این فاصله که ایجاد شده به روند تولید فصل دوم آسیبی وارد شود؟


واقعیتش این است که قرار نبود این سریال دو فصل داشته باشد. ما برای یک سریال سیزده قسمتی مجوز گرفته بودیم اما همان موقع اداره‌ی کل نمایش‌های ویدئویی و خانگی پیشنهاد داد که سریال در شش قسمت ساخته شود و پس از انتشار این تعداد قسمت، ادامه‌ی آن ساخته شود. در حال حاضر متن هفت قسمت دوم سریال آماده است و بلافاصله کارهای اجرایی آن انجام خواهد شد.


*قرار بود سریالی به اسم «تلفن» به تهیه‌کنندگی شما براساس فیلمنامه‌ای از مهراب قاسم‌خانی و به کارگردانی سعید آقاخانی در شبکه‌ی نمایش خانگی تولید شود. قضیه‌ی آن چه شد؟


این سریال قرار نبود برای شبکه‌ی نمایش خانگی باشد. قرار بود برای شبکه‌ی سه تولید شود و فیلنامه‌ی نه قسمت از 15 قسمت آن را مهراب قاسم‌خانی نوشته بود. وقتی متن را برای ارزشیابی و تأیید به صدا و سیما فرستادیم به ما گفته شد متن مورد تأیید ما نیست و احتمال می‌دهم به دلیل ممنوع الکار بودن آقای قاسم‌خانی این اتفاق افتاده، چون زمانی که مراجعه کردیم، به در بسته خوردیم و دلیل اصلی را کسی زبانی به ما نگفت. قراردادمان را با سعید آقاخانی فسخ کردیم اما قراداد مهراب قاسم‌خانی همچنان پابرجاست و به زودی کار را به جریان می‌اندازیم.


*قرار بود یک سریال هم به کارگردانی بهرام توکلی برای شبکه‌ی نمایش خانگی بسازید.


بله، سریالی بود با نام «بازی» به نویسندگی بهرام توکلی و کارگردانی سعید آقاخانی اما به خواسته‌ی خود بهرام توکلی متوقف شد، چون او به این نتیجه رسیده بود متنی که نوشته، ظرفیت نمایش خانگی را ندارد. حالا تصمیم گرفته‌ایم صبر کنیم تا متن بهتری توسط بهرام توکلی نوشته شود و این بار به کارگردانی خودش جلوی دوربین برود.

 

منبع: کمونه

*عنوان مطلب تغییر کرده است

شنبه 29 آبان 1395  5:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها