0

سریعترین جت مسافربری مافوق صوت دنیا

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

سریعترین جت مسافربری مافوق صوت دنیا

سریعترین جت مسافربری مافوق صوت دنیا

 

سیناپرس/ به تازگی از مدل اولیه سیستم پروازی مافوق صوتی پرده برداری شده که می توان آن را نسخه ماورای تصوری از کنکوردهای افسانه ای به شمار آورد.


شرکت دانش بنیان Boom Technology مدل اولیهXB-۱ Supersonic Demonstrator را به عنوان نسل جدید هواپیماهای مسافربری مافوق صوت رونمایی کرده است.این ماکت که در مقیاس یک سوم مدل واقعی ارایه شده برای آزمایش مجموعه ای از فناوریهای مورد نیاز در پروازهای مافوق صوت قرن بیست و یکم در نظرگرفته شده است.


این جت مسافربری در کلورادوی آمریکا به نمایش گذاشته شده است. به باور کارشناسان در این سیستم نوین پروازی از پیشرفته ترین فناوریهای قابل تصور در عرصه هوانوردی بهره گرفته شده است.

جت مافوق صوت XB-۱ مجهز به سه موتور J۸۵-۲۱ ساخت شرکت جنرال الکتریک است و جالب اینکه شرکت Boom Technology اعلام کرده که در طراحی و ساخت این جت از ساختار هواپیماهای مافوق صوت کنکورد که محصول مشترک فرانسه و انگلیس بودند الهام گرفته شده است.


مجموعه ای از حرفه ای ترین طراحان در پروژه طراحی این جت حضور داشته اند که شماری از آنها سابقه همکاری با ناسا، اسپیس ایکس و بوئینگ را در پرونده کاری خود دارند.

گفته می شود XB-۱ بازدهی بیشتری نسبت به هواپیمای پرمصرف و پرهزینه کنکورد دارد و جالب اینکه نسبت به آن نیز ۱۰ درصد سریعتر پرواز می کند.به گزارش مهر به نقل از نیو اطلس،اندازه گیریهای دقیق حاکی از آن است که XB-۱ به سرعت ۲.۲ ماخ (۲۳۳۵ کیلومتر بر ساعت) می رسد که ۲.۶ بار سریعتر از جتهای فوق سرعتی امروزی است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 27 آبان 1395  12:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها