0

ساز جدایی بارزانی دوباره کوک شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

ساز جدایی بارزانی دوباره کوک شد

 

ساز جدایی بارزانی دوباره کوک شد

 

رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد در جریان عملیات آزادسازی «موصل» از هر منطقه‌ای که نیروهای پیشمرگه کُرد از دست داعش آزاد کرده باشند، عقب نشینی نخواهند کرد.مسعودبارزانی همچنین گفت:حکومت منطقه کردستان عراق با آمریکا به توافق رسیده است که از مناطق آزاد شده از دست داعش عقب نشینی نکند.

 

به گزارش «رودآو» ، وی که در منطقه بعشیقه موصل در جمع نیروهای پیشمرگه کردستان عراق سخنرانی می کرد، در ادامه سخنان تحریک آمیز و تفرقه افکنانه خود، اظهار داشت که مسئله جدایی کردستان از عراق جزو  اولویت های مقامات این منطقه بوده است.بارزانی برای پیشبرد اهداف جدایی طلبانه خود از مقامات و احزاب منطقه کردستان عراق خواست اختلافات خود را کنار گذاشته و برای رسیدن به اهداف خود همکاری کنند.

 

این برای چندمین بار است که رئیس منطقه کردستان عراق دولت مرکزی عراق را به برگزاری همه پرسی استقلال و جدایی این منطقه از عراق تهدید می کند.مسعود بارزانی قبل از شروع عملیات موصل در گفت وگو با شبکه فرانس 24 فرانسه گفته بود، باید اربیل و بغداد برای مرحله بعد از داعش به توافق برسند، در غیر این صورت منطقه هرگز روی آرامش و امنیت را نخواهد دید.

 

شماری از تحلیل گران و کارشناسان منطقه بر این باورند که ظهور داعش در منطقه خاورمیانه و اشغال اراضی عراق، به ویژه شهر موصل با همکاری مقامات اربیل صورت گرفته و بسیاری از مقامات استان نینوا که در سقوط موصل به دست داعش نقش داشتند، به منطقه کردستان عراق فرار کرده و در آنجا ساکن هستند.

 

این در حالی است که دیده بان حقوق بشر سازمان ملل طی گزارشی که هفته گذشته منتشر شد، اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه منطقه کردستان عراق صدها خانه عرب‏‎های ساکن روستاها و شهرهای استان های کرکوک و نینوا را تخریب کرده اند تا زمینه را برای الحاق این مناطق به منطقه کردستان عراق فراهم کنند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 27 آبان 1395  7:28 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها