0

راههاي آماده كردن كودكان براى ورود به سال اول دبستان

 
mty1378
mty1378
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1394 
تعداد پست ها : 7386
محل سکونت : اصفهان

راههاي آماده كردن كودكان براى ورود به سال اول دبستان

راههاي آماده كردن كودكان براى ورود به سال اول دبستان
برخى از كودكان هنگام ورود به سال اول دبستان دچار مشكلاتى هم چون ناراحتى،بيقرارى،ترس از مدرسه و حتى بيزارى و تنفر از مدرسه مى شوند.

👈🏻دلايل ترس كودك از مدرسه:
١-اضطراب جدايى: معمولا مادران بچه هايى كه دچار اضطراب جدايى هستند شخصيتى افراطى ،مضطرب،بيش از حد حمايت كننده،مردد،حساس و عاطفى دارند كه اضطراب خود را با بيان افكار منفى و عمل خودبه بچه ها منتقل مى كنند.

٢-يادگيرى:ترس و يا امتناع از مدرسه بيش از آنكه علت شخصيتى عاطفى داشته باشد ناشى از يادگيرى است؛مادر يا پدرى كه در ارتباط با كودكان خود مفاهيم و يا نكته هاى منفى از مدرسه،تنبيه و توبيخ ها و تجارب ناخوشايند خود را از دوران تحصيل بيان مى كنند و از آنها مى خواهند كه مواظب رفتارهايشان باشند خواه ناخواه باعث ترس كودكشان از مدرسه مى شوند.

٣-وابستگى:اضطراب كودكان گاهى به دليل وابستگى به مادر،محيط خانه و خانواده و يا هر تكيه گاه و يا پناهگاه ديگر است.

👈🏻دلايل ترس كودكان را از بين ببريد

💎كم كردن وابستگى كودك:سعى كنيد با اقداماتى همچون به پارك بردن و فقط نظارت دورادور كودك را با تنها ماندن و كنار آمدن با همسن و سالان سازگار كنيد.
💎ايجاد آمادگى ذهنى در كودك:سعى كنيد قبل از شروع سال تحصيلى ذهن كودكتان را نسبت به  درس و معلم آماده كنيدبه طورى كه با تعريف و تمجيد واقعى و منطبق بر واقعيت از مدرسه اشتياق رفتن به مدرسه در او ايجاد كنيد.
به ار اطمينان دهيد معلمش مهربان است و از او حمايت خواهد كرد. و از معلم ها با القاب خوب و با لبخند ياد كنيد.
💎ايجاد انگيزه:سعى كنيد با علاقه و اشتياق زياد درباره آنچه كه او در مدرسه خواهد آموخت مثل خواندن و نوشتن،حساب كردم،شمردن،نقاشى و ورزش حرف بزنيد.
💎با كتاب خواندن براى كودك و هديه دادن كتاب داستان به كودك علاقه او به يادگيرى و باسوادشدن را افزايش دهيد.
 

چهارشنبه 26 آبان 1395  7:57 PM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها