0

خطای iPhone is Disabled

 
mosadegh
mosadegh
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 1778
محل سکونت : ایران

خطای iPhone is Disabled

پیغام خطای iPhone is Disabled هنگامی رخ می دهد که چندبار رمز گوشی آیفون یا هر محصول دیگری از اپل را اشتباه بزنید، ولی چگونه می توان آن را رفع نمود؟

حتما متوجه شده اید که بسیاری از اشخاصی که دستگاه‌های مبتنی بر iOS دارند  بر روی گوشی خود رمز گذاشته اند تا امنیت موبایل خود را تامین نمایند، این موضوع وقتی که TouchID گوشی هم فعال باشد نیز وجود دارد چون باز هم مجبورید یک رمز برای دستگاهتان انتخاب کنید.

وقتی رمز را چند بار اشتباه وارد کنید پیغام iPhone is Disabled, Connect to iTunes در صفحه آیفون‌تان ظاهر شود و بسته به تعداد دفعاتی که رمز اشتباه وارد شود، آیفون یا هر دستگاه مبتنی بر iOS دیگر از یک دقیقه تا ۶۰ دقیقه ممکن است غیرفعال شود.

 در چنین مواقعی  حتی آیفون به شما اجازه نمی‌دهد رمز صحیح را وارد کنید و برای این منظور باید یا تا اتمام زمان مشخص‌شده صبر کنید یا از این روش برای رفع مشکل استفاده کنید

 

در این مواقع برای رفع این اِرور باید گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنید و اگر Back Up از آن دارید، آن را ری‌اِستور نمایید. اگر هم بک‌آپی از آیفون ندارید، می‌توانید با ری‌استور کردن سیستم عامل، آیفون خود را از نو راه‌اندازی کنید و به اصطلاح آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. سه روش کلی برای رفع این پیغام خطا وجود دارد.

توجه:رفع پیغام خطا روی سایر دستگاه‌های مبتنی بر iOS  مثل آیپاد و آیپد هم بدین صورت و یکسان است.

۱-رفع پیغام خطا با ری‌استور کردن بک‌آپ

 • آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید (ترجیحا همان کامپیوتری که قبلا یک بار با آن از آیفون بک‌آپ تهیه کرده‌اید.)
 • اگر iTunes از شما درخواست وارد کردن پسورد آیفون‌تان را دارد، باید آیفون را به ریکاوری مود ببرید (در صورت اتفاق افتادن این موضوع باید سراغ روش بعدی بروید).
 • اگر مرحله قبلی را مشاهده نکردید، اکنون iTunes به صورت خودکار از آیفون شما بک‌آپ جدید تهیه می‌کند.
 • زمانی که بک‌آپ جدید از آیفونتان تهیه شد، نوبت به فشردن دکمه Restore iPhone در iTunes می‌رسد.
 • در این مرحله iTunes به صورت خودکار آخرین نسخه iOS را که برای دستگاه شما عرضه شده دانلود و سپس روی آیفون‌تان نصب می‌کند.
 • بعد از نصب آخرین نسخه iOS، هنگام راه‌اندازی سیستم عامل در آیفون خود، روی گزینه Restore from iTunes Backup را لمس کنید و سپس از درون iTunes آخرین بک‌آپی را که تهیه شده انتخاب کنید تا آیفون شما به حالت عادی خود بازگردد.

۲-رفع  پیغام خطا با رفتن به ریکاوری مود

اگر جزو آن دسته از کاربرانی  هستید که هرگز از آیفون خود بک‌آپ تهیه نکرده‌اند باید از راه حل «ریکاوری مود» برای بازگرداندن آیفون خود به تنظیمات کارخانه استفاده کنند. این را بدانید که اگر مراحلی را که در ادامه ذکر می‌کنیم انجام دهید، همه اطلاعات شما از روی گوشی‌تان پاک می‌شود.

 • آیفون، آیپاد یا آیپد خود را به کامپیوتر وصل کنید. این بار اهمیت ندارد که به چه کامپیوتری دستگاه خود را وصل می‌کنید، فقط به یاد داشته باشید که iTunes باید روی آن کامپیوتر نصب شده باشد.
 • حال دکمه پاور و دکمه هوم آیفون خود را همزمان فشار دهید و نگه دارید. در این مرحله یک بار گوشی خاموش می‌شود و سپس لوگوی اپل را مشاهده می‌کنید. در این مرحله نیز همچنان دکمه های پاور و هوم را نگه دارید و آنها را در طول این فرایند رها نکنید تا صفحه ریکاوری، که لوگوی iTunes در آن قابل مشاهده است، ظاهر شود.
 • سپس در حالی که آیفون به کامپیوتر وصل است، به iTunes بروید و در آن روی Restore iPhone کلیک کنید. حال iTunes آخرین نسخه عرضه‌شده از iOS برای دستگاه شما را دانلود می‌کند و آن را روی دستگاهتان نصب می‌کند.
 • درنهایت وارد صفحه راه‌اندازی iOS در دستگاه خود خواهید شد.

۳- رفع پیغام خطا با iCloud

یک روش ساده‌تر هم برای رفع این ارور وجود دارد. اگر سرویس Find my iPhone روی دستگاه شما فعال شده باشد و دستگاهتان به یک شبکه اینترنت شامل اینترنت موبایل یا Wi-Fi وصل باشد، می‌توانید از طریق سایت Find my iPhone اقدام به رفع این ارور از دستگاه خود کنید.

 • صفحه Find my iPhone را در کامپیوتر خود باز کنید. سپس با همان اپل آیدی که Find my iPhone را در دستگاه خود فعال کرده‌اید، در سایت مربوطه لاگین کنید.
 • سپس از منوی All Devices در سایت Find my iPhone، دستگاه خود را انتخاب کنید.
 • دکمه Erase را کلیک کنید. با کلیک کردن این دکمه، تمام اطلاعات آیفون شما پاک می‌شود و با یک بار ری‌استارت، آیفون شما از ابتدا برای راه‌اندازی مجدد روشن می‌شود.
 • در این شرایط می‌توانید آیفون خود را با گزینه Setup as new Device به تنظیمات کارخانه بازگردانید یا اگر قبلا از آیفون بک‌آپی تهیه کرده‌اید، با گزینه Restore from Backup آیفون خود را به حالت قبل بازگردانید.

.تفکر از تخصص مهمتر است📌

شنبه 22 آبان 1395  4:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها