0

به دنیا بگید سیب !

 
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 19319
محل سکونت : اصفهان

به دنیا بگید سیب !

 

0.855347001288334927_004.jpg

خلاصه:همه ما می‌توانیم هر روز با خندیدن، شادی را بخشی از زندگی خود کنیم. در ادامه، راه‌های ساده‌ای را برای خندیدن شما برایتان ارائه می‌کنیم:
 

 

 

 

 

به دنیا بگویید:  سیب !

 همه ما در خانه و خانواده خود شاهد بوده و هستیم که کودکان همیشه و هر لحظه از خنده برای ابراز شادی خود استفاده می‌کنند. اما به مرور زمان که بزرگ‌تر می‌شوند گویا این صفت و این خاصیت فوق‌العاده را فراموش می‌کنند. گویا در کودکی، همه ما باور داریم که زندگی، خود اتفاقی شاد است. به همین دلیل در حالی که بچه‌ها و کودکان راه‌های زیادی برای نشان دادن شادی و خوشحالی خود دارند اما همگی معمولاً از خندیدن برای ابراز این شادی استفاده می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که تا وقتی کودکیم (تا سنین حدود پیش دبستانی) روزانه 300 مرتبه می‌خندیم ولی وقتی بزرگ‌تر می‌شویم، به عنوان یک بزرگسال تنها روزی 15 دفعه خنده بر لب‌های ما می‌نشیند. کودکان، استاد هنر شاد بودن هستند؛ علت این را هم باید در این نکته جستجو کرد که از نگاه بچه‌ها، آن‌ها هر چه می‌خواهند دارند و نگران نداشته‌های خود نیز نیستند. آن‌ها وقتی پدر و مادر خود را می‌بینند، شاد می‌شوند و می‌خندند، از دیدن غذای خود خوشحال شده، لبخند می‌زنند و می‌خندند، از بازی کردن با یک توپ کوچک و ساده شاد می‌شوند و باز هم می‌خندند و در یک کلام، آن‌ها در تمام زندگی کودکانه خود شاد هستند.

 

کاهش خنده

کاهش میزان خنده از کودکی تا بزرگسالی نشان می‌دهد که ما رشد کرده‌ایم و بزرگ شده‌ایم، ما همه در بزرگسالی نگران چیزهای گوناگون هستیم، و به این دلیل کمتر و کمتر می‌خندیم و دیگر به اندازه یک کودک 2 ساله شاد نیستیم. در کنار مساله نگرانی‌های ما در طول زندگی، سوال‌هایی اساسی هم مطرح هستند؛ مثل این‌که ما توانایی خندیدن را چه طور از دست می‌دهیم؟ آیا واقعاً این توانایی را در طی دوران زندگی و بتدریج از یاد می‌بریم؟ و چه کارهایی باید انجام دهیم تا دوباره بخندیم و شاد باشیم؟

اهل فن معتقدند که خندیدن عامل مهمی برای شاد بودن در زندگی است؛ پس ارزش آن را دارد که بیشتر و بیشتر در انجام آن سعی و کوشش کنیم.

کودکان با لبخندها و خنده‌های همیشگی خود به ما یاد می‌دهند که شاد باشیم و از کوچک‌ترین فرصت‌ها برای خندیدن و شاد بودن استفاده کنیم.

همه ما ضرب‌المثل معروف خنده بر هر درد بی‌درمان دواست را شنیده‌ایم و متخصصان هم در مورد مزایا و ارزش‌های مختلف خنده و خندیدن صحبت‌های بسیاری کرده‌اند.

آن‌ها معتقدند حتی اگر در ابتدا حس شادی را نداشته باشیم، خندیدن ما را شاد و با نشاط می‌کند. اما باز هم ما این مساله را جدی نمی‌گیریم و به سادگی از کنارش می‌گذریم.

کاهش میزان خنده در بزرگسالی به این معنی نیست که ما نمی‌توانیم شادتر باشیم. پس بهترین راه افزودن شادی و نشاط به زندگی و تمرین هنر شاد بودن، اضافه کردن لبخند و خنده به زندگی است. آیا این فوق‌العاده نیست که با ورود خنده به زندگی شاد شویم؟

 

 

خنده شادی آور است؟

خنده هزاران نکته مثبت برای ما به ارمغان می‌آورد. خندیدن راهی برای شاد زیستن است و افراد را بیشتر با یکدیگر مرتبط می‌سازد. خندیدن به دلیل استفاده از ماهیچه‌های صورت، قفسه سینه و شکم برای بدن ورزش و تمرینی ملایم محسوب می‌شود، باعث تنفس عمیق ما شده و ضربان قلب را افزایش می‌دهد و باعث ترشح اندروفین (هورمونی که باعث ایجاد حس خوب در انسان می‌شود) می‌گردد.

وقتی دوباره به موضوعی که باعث خنده ما شده فکر کنیم هر آن‌چه که باعث خندیدن ما شده، دوباره ما را خواهد خنداند یا حداقل لبخند خواهیم زد. پس حس خوب ما ادامه پیدا خواهد کرد.

 

چگونه خنده را به زندگی خود وارد کنیم؟

همه ما می‌توانیم هر روز با خندیدن، شادی را بخشی از زندگی خود کنیم. در ادامه، راه‌های ساده‌ای برای خندیدن بیشتر و شاد بودن ارائه می‌کنیم:

- حتماً زمان‌هایی را به دیدن فیلم‌ها و برنامه‌های شاد اختصاص دهید؛ این کار باعث افزایش خنده و تبسم شما در طول هفته می‌شود.

- با بچه‌های کوچک بازی کنید و شاد باشید. آن‌ها می‌دانند چگونه از هر چیزی لذت ببرند. این مهارت را از آنها بیاموزید.

- در زمان‌های بیکاری، بازی‌ها و سرگرمی‌هایی را انتخاب کنید و انجام دهید که باعث خنده و شادی شما می‌شوند.

- حتماً بخندید. حتی به صورت ساختگی هم که شده باید خندید؛ چرا که این خنده ساختگی در اصل به کمک شما می‌آید و حس شادی را جایگزین غم و اندوه، استرس و نگرانی می‌کند.

- باز هم فراموش نکنید که خنده بخش مهمی از شادی شماست. این خندیدن هر روزه، به اندازه ورزش کردن و خوردن قرص‌های ویتامین برای بدن، روحیه و احساسات شما مفید و ضروری است.

پس همیشه خنده بر لب داشته باشید...

خدایا دلم به سان قبله نماست...وقتی عقربه اش به سمت "تو"می ایستد آرام می شود

"ان الله مع الصابرین ...همانا خداوند با صابرین است"

پنج شنبه 20 آبان 1395  11:15 AM
تشکرات از این پست
mosabeghat_ravabet rasekhoon_m farshon siryahya
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43956
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:به دنیا بگید سیب !

بااعمالمونم می تونیم این احساس رودروجودمون پیاده کنیم

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

دوشنبه 2 اسفند 1395  1:07 PM
تشکرات از این پست
siryahya
pback2018
pback2018
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1397 
تعداد پست ها : 4

پاسخ به:به دنیا بگید سیب !

آموزش گل آرایی

بی شک یکی از موضوعاتی که باعث می شود یک خانم بسیار خوشحال شود این است که بتواند به صورت حرفه ای گل آرایی کند. گل ها حس زیبای زندگی را در محیط پیرامون ما جاری می سازند. گل ها تمام حواس شما را درگیر خود می سازند و هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند که در سایر گل ها نمی توان یافت. بسیاری از ما خاطرات بسیار شیرینی از گل ها در ذهن داریم که شامل گرفتن یا دادن گل برای اولین روز مدرسه، مناسبت های مختلف در طول زندگی و موفقیت هاست. نکته مهم دیگر اینکه گل در تمام خاطرات زندگی عاطفی ما نقش پررنگی دارد که فراموش کردن این خاطرات غیر ممکن است.

گل ها نه تنها روزهای زندگی ما را منحصر به فرد و خاص می کنند که می توانند لذت، انرژی و شادی را در اتفاقات خاص زندگی ما رقم بزنند. یادگیری گل آرایی راهکاری است برای شما تا بتوانید گل ها را در روابط شخصی خود با دیگران شریک شوید چرا که گل ها در برخی اوقات قادرند  چیزهایی را بگویند که ما قادر به گفتن آنها نیستیم گل آرایی برای مراسمی مثل گل آرایی جشن تولد می تواند ما را میزبانی حرفه ای معرفی کند.

گل آرایی یکی از هنرهای زیبایی است که هر خانم یا آقایی باید با آن آشنایی داشته باشد،  برای روی میز مهمانی ، عروسی، سفره عقد یا هر مناسبتی که فکرش را بکنید گل آرایی می تواند بسیار لذت بخش و کارا باشد.

حس خوب همراه شدن با عطر گل هاي زيبا و نزديك شدن به طبيعت با طراحی و گل آرایی با گل های طبیعی در یک مجموعه حرفه ای و شاد می تواند این لذت را چندین برابر سازد.

به واقع هنر گل آرائی هنگامي كه با آموزش صحيح تكنيك هاي گل آرائي همراه مي شود، خلق آثار جديد را بي نهايت لذت بخش خواهد کرد.

مؤسسه گل آرايی فلوآرت با سابقه نزديك به ده سال برگزاري مراسم ها و همايشهاي رسمي در مهمترين مراكز و رويدادهاي ملي (گل آرايي سمينارها و همايش ها در هتلهاي پارسيان آزادي ، اوين و استقلال و … همچنين همكاري با مركز همايشهاي صدا و سيما ، سالنهاي اجلاس ، جشنواره فيلم فجر در بخش ايران و بين الملل، تالار وحدت ، مجموعه دانشگاه شهيد بهشتيو … اولین آموزشگاه گل آرایی در ایران و برگزار کننده دوره های تخصصی آموزش گل آرايي می باشد.

 

مدرسه گل آرايی فلوآرت با استفاده از استادان مطرح بين المللي با افتخار در كنار عزيزاني هستند كه مايلند از ابتدا اين هنر را با تكنيك هاي صحيح فرا بگيرند.

 

همچنین آموزشگاه گل آرایی فلوآرت با افتخار مجري برگزاري اولين سمينار بين المللي گل آرايی در ایران با حضور يكي از بهترين و مطرح ترين اساتيد گل آرايی دنيا و اروپا استاد دنيل سانتاماريا از كشوراسپانيا مي باشد.

 

در كلاس های آموزش گل آرایی در مدرسه گل آرایی فلوآرت شما با سبك های جديدي از گل آرايی آشنا مي شويد كه مي توانيد به آنچه را كه در ذهن داريد خلاقانه و با سليقه خودتان شكل بدهيد و اثري منحصر به فرد داشته باشيد كه مناسب فضاهاي خاص هنري باشد.

شنبه 23 تیر 1397  5:04 PM
تشکرات از این پست
pback2018
pback2018
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1397 
تعداد پست ها : 4

پاسخ به:به دنیا بگید سیب !

نحوه اندازه گیری کرکره برقی و فروش کرکره برقی

اندازگیری اولیه جهت ساخت کرکره برقی پارکینگی متراژ نهایی کرکره را مشخص می کند. از طرفی متراژ کرکره اتوماتیک در انتخاب موتور مناسب و نیز به منظور تعیین ابعاد و تعداد تیغه های کرکره برقی بسیار ضروری است. به یاد داشته باشید یکی از مشکلات عمده نصب کرکره برقی عدم تراز بودن کف است در بعضی مواقع ساخت کرکره برقی پارکینگی حین ساخت پارکینگ، از عدم تراز بودن کف پارکینگ نیز جلوگیری می کند. پس مهمترین نکته برای  سفارش کرکره برقی, اندازه گیری دقیق و محاسبه ی اندازه ی تیغه ها می باشد, برای اندازه گیری عرض باید محلی که ابتدا و انتهای تیغه در آن قرار می گیرد و قرار است قوطی یا ریل به آنجا بچسبد یعنی محلی که با تیغه پوشیده شده است را انداره گیری می کنیم.

برای انازه گیری کردن مکان های بدون سقف باید ابتدا ارتفاع را از کف تا وسط قسمتی که محل قرار گیری صفحه پلیت است محاسبه شود و در آخر بعلاوه ی ۵۰ می کنیم و برای مکان هایی که سقف دارند ارتفاع از کف تا سقف بعلاوه ی ۵۰ که برای دور پیچ شفت در نظر می گیریم در اینجا مثالی می زنیم که راحت تر متوجه شوید:اگر یک پارکینگ مسکونی که  دهانه ی ورودی آن ۳۰۰ سانتی متر داشته باشیم برش تیغه ها ۲۹۵ سانتی مترمی باشد.این کاهش اندازه یا همان برش ، به دلیل وجود قطر ریل های جانبی ، کپس یا همان در پوش های جانبی هر دو سر تیغه و خود بادخور مورد لزوم برای بالا و پائین رفتن کرکره برقی می باشد.

پس اندازه برش تیغه ها از آکس دهنه ۵۵ سانتی متر کمتر می باشد. نحوه شاسی کشی برای نصب و ساخت کرکره برقی باتوجه به موقعیت های مختلف، می تواند متفاوت باشد.برای محاسبه ی طول لازم برای برش شاخه تیغه به چند نکته توجه کنید  اگر ستون ها شاسی کشی شده باشند،بهترین روش برای اندازه گیری کرکره برقی ابتدا عرض دهانه ی مورد نظر را اندازه گیری و در مرحله ی بعدی می توانید ۱ سانتیمتر به خاطر نصب کپس انتهایی (درپوش) و ۲ سانتیمتر برای بادخور انتهای تیغه در ریل کناری و در مجموع ۳ سانتیمتر از عرض اندازه گیری شده در ابتدا کم شود. در صورت نبود پروفیل آهنی (شاسی کشی)، ۸ سانتیمتر دیگر نیز به علت استفاده از قوطی۴ در۴، از عرض اولیه کم  کنید.

 

محاسبه تعداد تیغه کرکره ای

ابتدا طول بازشوی کرکره برقی (ارتفاع دهانه) را اندازه گیری کنید و با توجه به ابعاد صفحه پلیت و لوله مورد استفاده، در موتور توبلار، ۶۰ سانتیمتر و درموتور ساید، ۸۰ سانتیمتر به مقدار ارتفاع اندازه گیری شده اضافه می شود. در نهایت کافی است مقدار به دست آمده را بر پهنای مفید تیغه تقسیم کرده تا تعداد تیغه لازم برای نصب کرکره به دست آید. به این نکته توجه داشته باشید برای مصارف مسکونی حتما از موتورهای ساید استفاده کنید می دانیم که این موتور به اندازه ای باید محاسبه شود که بتواند تمام تیغه هار به بالا بکشد و بصورت مرتب رول نماید.موتورهای توبولار به دلیل کم تردد بودن و گرمایش زیاد مناسب ترددهای بالا نمی باشند. برای کرکره های اتوماتیک با عرض بالای ۷ متر یا ارتفاع بالای ۶ مترباید از تیغه ۱۰۰ میلیمتر استفاده کرد. در صورتی که هم عرض دهنه بالای ۷ متر و هم ارتفاع آن بالای ۶ متر باشد، علاوه بر استفاده از تیغه ۱۰۰ می بایستی از موتور ساید ۳ فاز برای حرکت کرکره استفاده کرد.

شنبه 23 تیر 1397  5:06 PM
تشکرات از این پست
pback2018
pback2018
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1397 
تعداد پست ها : 4

پاسخ به:به دنیا بگید سیب !

لیفت صورت با نخ یکی از روش های جدید درمانی زیبایی صورت و جوانسازی پوست صورت می باشد. در این روش پوست صورت به آرامی توسط نخ هایی که در زیر پوست صورت گذاشته می شوند، سفت و کشیده شده و پوست صورت را به حالتی جذاب تر و جوان تر را به ارمغان می آورد.

این روش برای کسانی است که تمایلی به لیفت صورت با جراحی ندارند و نمی خواهند مراحلی مانند بیهوش شدن و بستری شدن در بیمارستان را طی کنند، می تواند روش مناسبی باشد اما نباید انتظار نتایجی مانند جراحی لیفت صورت را داشته باشند. لیفت صورت با نخ دروان بهبودی کمتری نسبت به جراحی لیفت صورت دارد، ولی در واقع همانطور که گفته شد نتایج بدست آمده در مقایسه با جراحی لیفت صورت قابل قیاس نیست و ماندگاری کمتری نسبت به لیفت صورت با جراحی دارد.

لیفت صورت با نخ یکی از سریع ترین روش های لیفتینگ صورت است، به طوری که مدت زمان انجام آن کمتر از 1 ساعت می باشد و همچنین فرد بیمار می تواند در کمتر از 48 ساعت به زندگی عادی خود برگردد و تمامی فعالیت های روزمره خود را انجام دهد و تا کمتر از 2 هفته نیز زمان لازم دارد تا بافت های صورت بهمودی کامل خود را بدست آورده و دیگر اثری از جای زخم ها و… بر روی صورت باقی نماند.

 

 

 

واقعیت اینجاست که نتایج عمل لیفت صورت با نخ آن نتایجی نیست که افراد به دنبال آن هستند، از همین رو دکتر سالومه سالاریان این روش لیفت صورت را به عنوان متدی که بتواند شما را به نتایج دلخواه خود برساند، به شما پیشنهاد نمی دهند. ایشان روشهای جوانسازی صورت بدون جراحی دیگری از قبیل تزریق بوتاکس ، تزریق چربی ، تزریق ژل و فیلر را به بیماران خود پیشنهاد می کنند که می تواند نتایج بهتری و با عوارض کمتری را برای شما به ارمغان آورد و این در حالی هست که هیچ کدام از این روش ها عوارض لیفت صورت با نخ را ندارند.

لیفت صورت با نخ روشی برای از بین بردن چین و چروک های صورت است. با توجه به اینکه تقاضا برای روش های مراقبت از پوست روزانه رو به افزایش است، در حال حاضر از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است. ماده هیالورونیک اسید نقش اساسی را در ترمیم علائم پیری پوست صورت ایفا می کند.  در همین راستا لیفت صورت با نخ هایی که از جنس هیالورونیک اسید هستند (مانند نخ سیلوئت) به جراح کمک می کند که با بهره گیری از آنها قسمت هایی از صورت را که علائم پیری دارند ترمیم کند.

لیفت صورت با نخ نیاز به برش جراحی ندارد و در عین حال در زمان ماندگاری در پوست باعث تحریک سنتز کلاژن در بافتهای صورت می شود. در مجموع لیفت با نخ یکی از روش های جوانسازی صورت در دسته بندی غیر جراحی و غیر تهاجمی می باشد که علاوه بر جابجایی بافتهای نرم صورت به محل اولیه خود، باعث ساخت کلاژن و باز گرداندن حجم از دست رفته صورت، توسط بافتهای طبیعی صورت می شود.

 

روش لیفت صورت با نخ
روش جایگذاری نخ آسان، سریع و مطمئن می باشد. لیفت با نخ قابل انجام بصورت سرپایی می باشد. نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و تنها در محل اولیه وارد کردن نخ های لیفت نیاز به بی حسی موضعی می باشد که معمولا برای بیماران قابل تحمل هست.
لیفت صورت با نخ قابل انجام در مطب جراح و یا اتاق عمل های سرپایی می باشد، هرچند استریل بودن محیط واجب است.

 

 

محل ورود نخ داخل پوست صورت توسط جراح با سوزن 18 سوراخ می شود که محل این ورود بسیار کوچک است و در اغلب موارد هیچ نشانی از دستکاری محل باقی نمی گذارد. معمولا در هر طرف صورت یک الی سه نخ تعبیه می شود و کل زمان مورد نیاز برای لیفت صورت با نخ حداکثر 20 الی 30 دقیقه می باشد. روش لیفت با نخ های کیفیت خوب معمولا عارضه زیادی ندارد. کبودی مختصر حداکثر تا یک هفته ممکن است در بعضی افراد دیده شود. ورم بعد از جا گذاری نخ در صورت حدود دو روز طول میکشد.

فرو رفتگی کوچک پوست در محل ورود نخ لیفت داخل صورت در عرض چند روز بعد از لیفت با نخ از بین می رود. سایر نا منظمی های پوست نیز بعد از یک هفته کمتر شده و کم کم از بین می روند. نتیجه لیفت با نخ بلافاصله بعد از جایگذاری نخ در صورت قابل روئت هست البته این نتیجه مثبت روز به روز بیشتر می شود و تا سه ماه آینده به اوج اثر خود می رسد.

با پروسه پیری و عامل جاذبه زمین بافتهای زیر پوستی صورت افتادگی پیدا می کنند و لیگامان نگهدارنده کمپارتمان های چربی صورت شل می شوند لذا در تصمیم گیری برای جوان سازی هر فرد و انتخاب روش مناسب باید به فاکتور های مختلفی از جمله نژاد، سن بیمار، میزان افتادگی بافتهای صورت، جنس و رنگ پوست فرد و بیماری های هم زمان سیستمیک توجه کرد.

 

انواع نخ لیفت صورت در کلینیک زیبایی


لیفت صورت با نخ سیلوئت
لیفت صورت با نخ سیلوئت یکی از محبوب ترین روش های لیفتینگ صورت با نخ است زیرا این روش به دلیل تهاجم کم، برای از بین بردن چین و چروک های صورت و کشیدن پوست صورت نیازی به جراحی ندارد. لیفت صورت با نخ سیلوئت به منظور محکم کردن پوست صورت و گردن و بالا کشیدن پوست صورت انجام می‌شود. این نوع نخ بخیه، مخروطی دوطرفه بوده و کاملاً قابل جذب می باشد. نخ سیلوئت کشش فوق العاده ای برای صورت ایجاد می کند که می تواند به جوانسازی صورت کمک شایانی بکند. با جذب شدن این نخ، کلاژن طبیعی پوست بدن جایگزین آن می شود و به همین خاطر جوانسازی پوست صورت به دست آمده، ماندگارتر خواهد بود. در کل متقاضیانی که دارای پوست سنگین تری هستند کاندیدای مناسبتری برای این نوع نخ لیفت صورت می باشند.

با اینکه لیفت صورت با نخ سیلوئت عملی با حداقل تهاجم است، با این حال احتمال بروز عوارض در این غیر اجتناب نیست. گاهی اوقات بیماران در زمان عمل لیفت صورت و یا بعد از آن ناراحتی اندکی را احساس می‌کنند، که با مصرف مسکن و یا تزریق داروی بی‌حسی مناسب در طول عمل، این ناراحتی ها حداقل می‌رسد. همچنین بیمار گاهی مواقع وجود مخروط‌ها را داخل پوست خود احساس می‌کند که این مورد نیز جایی هیچ نگرانی برای بیمار ندارد.

شنبه 23 تیر 1397  5:10 PM
تشکرات از این پست
pback2018
pback2018
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1397 
تعداد پست ها : 4

پاسخ به:به دنیا بگید سیب !

شهر بازرگان یکی از شهرهای مرزی در استان آذرباییجان غربی و هم مرز کشور ترکیه می باشد که مجاور منطقه آزاد ماکو است. گمرک بازرگان در 1 کیلومتری شهر بازرگان قرار دارد و یکی از مهم ترین گمرکات کشور جهت ترخیص و واردات کالاهای ترکیه ای و اروپایی محسوب می شود بطوری که می توان گفت تقریبا اکثر کالاهای اروپایی از این گمرک وارد کشور می شوند.

این گمرک در سال ۱۳۰۵ تاسیس شده است. جالب است بدانید که این گمرک از سمت ترکیه به گمرک گوربلاغ معروف است و تنها مرز گمرکی بین المللی ایران و ترکیه است که به صورت ۲۴ ساعته مشغول فعالیت می باشد.
از مهم ترین کالاهای وارداتی از این گمرک می توان به پوشاک، انواع ظروف، انواع درب ضد سرقت، لوازم پلاستیکی، لوازم تزئینی، انواع پارچه ها و … اشاره کرد.

قابل ذکر است که عمده کالاهای صادراتی از گمرک بازرگان به کشورهایی همچون عراق، ترکیه، آذرباییجان، ارمنستان، گرجستان، افغانستان، ترکمنستان و تاجیکستان صورت می گیرد که این کالا ها دارای طیف های گوناگونی می باشند که از آنها می توان به سنگ منگنز، ماشین‌های تراش، سنگ‌های اکوسین، موتور گیربکس، ، اجزا و قطعات تریلر‌ها و … اشاره کرد.

گمرک بازرگان دروازه ای برای ترانزیت کالا در این منطقه می باشد به طوری که روزانه صدها کشنده از این گمرک برای کشور ایران و کشورهای همجوار جهت ترانزیت کالاها عبور می کنند و کالاهای وارداتی و صادراتی را حمل و نقل و به مقصد می رسانند.

 

 

میزان واردات کالا به گمرک بازرگان در سال ۱۳۹۵ بیش از ۴۹۷ هزار تن با ارزش دلاری بیش از ۶۵۳ میلیون دلار بوده است که این میزان معادل ۱٫۴۹ درصد سهم ارزشی کل واردات کالا به ایران بوده است. در سال 1395 از ۵۴ کشور گوناگون به مرز بازرگان واردات صورت گرفته است که این میزان واردات و ترخیص از مرز بازرگان اکثرا مختص به واردات کالا از ترکیه بوده است به صورتی که سهم ارزشی واردات از ترکیه به مرز بازرگان ۷۸ درصد و سهم وزنی آن ۷۹ درصد بوده است.

همچنین پس از ترکیه سهم وزنی واردات و ترخیص کالا از گمرک بازرگان از کشور اکوادور 8 درصد و واردات از گرجستان 5 درصد بوده است. همچنین از این سهم چهار درصد متعلق به واردات از ایتالیا و چهار درصد هم متعلق به واردات از چین بوده است.

 

 

ترخیص کالا از گمرک بازرگان یکی دیگر از فعالیت های بازرگانی تلاش و توسعه می باشد. اگر قصد واردات و ترخیص کالا از ترکیه را دارید این شرکت می تواند کلیه مراحل ترخیص کالا از گمرک بازرگان را در کوتاه ترین زمان ممکن و با اطمینان خاطر برای شما انجام داده و کالای شما را ترخیص نماید.

 

همانطور که می دانید، هر چه فرآیند ترخیص کالا با سرعت بالاتری انجام گیرد مطمئنا این به نفع شماست چرا که هزینه انبار و … نیز کاهش می یابد. شرکت بازرگانی تلاش و توسعه با داشتن نیروهای باتجربه و متخصص می تواند این امر را برای شما با سرعت و اطمینان بالا انجام دهد.

 

شرایط ترخیص کالا از گمرک بازرگان

با توجه به قوانین و مقررات جدید گمرکی، جهت ترخیص کالا از گمرک بازرگان باید این اسناد و مدارک را به همراه داشت که از این قبیل مدارک می توان به اصل اسنادی که باید به اظهارنامه ورودي ضمیمه شود، اسناد خرید، اسناد حمل، ترخیصیه، قبض انبار، مجوزها وگواهی های لازم، اسناد بانکی (در صورتی که کالا از طریق نظام بانکی وارد شده باشد) ، گواهی مبدأ، صورت عدلبندی (در صورت یکنواخت نبودن کالا) ، و سایر اسنادی که گمرک در اجرای قانون یا سایر قوانین ضروری بداند، اشاره کرد.

 

مراحل ترخیص کالا از گمرک بازرگان

مراحل ترخیص کالا از گمرک بازرگان هم مانند دیگر گمرکات کشور می باشد، این پروسه شامل مراحل زیر می باشد:

** ورود اطلاعات از طریق سیستم EPL
** پرینت اظهارنامه
** دریافت کوتاژ و تعیین مسیر
** ارزیابی کالا
** اخذ مجوزهای لازم
** کارشناس سرویس ( مجازی )
** صندوق
** انبارداری و 10% کرایه حمل خطوط خارجی
** درب خروج
** خروج کالا

 

نکته: به اطلاع می رساند از تاریخ 97/01/29 کلیه حامل های ورودی به محوطه گمرک بایستی با استفاده از منوی ورود اطلاعات کامیون نسبت به ورود اطلاعات حامل و راننده نسبت به دریافت شماره سفر اقدام کنند. بدیهی است بدون در دست داشتن شماره سفر ورود به گمرک مقدور نمی باشد.
شایان ذکر از استفاده از مجوزهای عمومی برای ورود کلیه حامل ها ممنوع می باشد.

 

شنبه 23 تیر 1397  5:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها