0

كارمندان كمتري در وزارت تعاون مشمول دوركاري خواهند شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

كارمندان كمتري در وزارت تعاون مشمول دوركاري خواهند شد

89/10/14 - 00:10
شماره:8910131110
نسخه چاپي ارسال به دوستان
قائم مقام وزير تعاون در گفت‌وگو با فارس:
كارمندان كمتري در وزارت تعاون مشمول دوركاري خواهند شد

خبرگزاري فارس: قائم مقام وزير تعاون با بيان اينكه مطالعات اجرايي شدن طرح دوركاري در وزارت تعاون در حال انجام است گفت: وزارت تعاون در پوشش‌دهي به تشكل‌هاي تحت حمايت در حال حاضر هم با كمبود نيروي انساني مواجه است، بنابراين معتقدم تعداد كارمندان كمتري مشمول اين طرح شوند.

سيدعلي علوي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در پاسخ به اين سؤال كه آيا طرح دوركاري مناسب شرايط كنوني وزارت تعاون هست يا خير؟ اظهار داشت: طرح دوركاري از جمله طرح‌هاي مصوب اجرايي است كه شامل حال تمامي سازمان‌ها و نهادهاي اجرايي مي‌شود.
وي در خصوص امكان تطبيق طرح‌ دوركاري و الزامات توسعه‌اي بخش تعاون با توجه به كمبود نيروي انساني اين وزارتخانه،خاطرنشان كرد: البته وزارت تعاون در پوشش‌دهي به تشكل‌هاي تحت حمايت در حال حاضر هم با كمبود نيروي انساني مواجه است، بنابراين معتقدم در وزارت تعاون به جهت گستردگي وظايف اجرايي، تعداد كارمندان كمتري مشمول اين طرح شوند.
وي افزود: در خصوص چگونگي گزينش نيروهاي مشمول طرح دوركاري و نحوه اجراي آن در وزارت تعاون، مطالعات در دست انجام است كه بعد از برآورد صحيح از وضعيت مشمولان طرح و امكان فعاليت نيروهاي تفكيك شده در خارج از محل كار كنوني اين طرح در وزارت تعاون نيز اجرايي خواهد شد.
قائم‌مقام وزير تعاون گفت: وزارت تعاون به لحاظ فني براي اجراي طرح دوركاري با هيچ مشكلي مواجه نيست و اين امكان وجود دارد كه بسياري از فعاليت‌ها در خارج از بخش انجام شود.
وي تصريح كرد: بحث نحوه نظارت بر عملكرد نيروها موضوعي است كه حتماً مد نظر مجريان طرح قرار دارد و براي اين مشكل هم بالطبع سازوكارهاي مناسبي انديشيده خواهد شد، البته امكان بكارگيري سازوكارهاي مختلف براي اجرايي كردن اصولي اين طرح وجود دارد.
وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا اين طرح در ديگر كشورها اجرايي و با آثار مثبت همراه بوده يا خير؟، خاطرنشان كرد: بنا بر شواهد به نظر مي‌رسد مسئولان امر با توجه به آثار مثبت اين طرح‌ در ديگر كشورها تصميم به اجرايي كردن طرح دوركاري در سازمان‌ها و نهادهاي اجرايي گرفته باشند البته به شخصه اطلاع موثقي در اين باره ندارم.

 
 
سه شنبه 14 دی 1389  9:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها