0

اجراي نظام جامع ملي مهارت در آذربايجان غربي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اجراي نظام جامع ملي مهارت در آذربايجان غربي

89/10/13 - 14:16
شماره:8910130609
نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديركل آموزش‌ فني و حرفه‌اي آذربايجان غربي خبر داد:
اجراي نظام جامع ملي مهارت در آذربايجان غربي

خبرگزاري فارس: مديركل آموزش‌ فني و حرفه‌اي آذربايجان غربي گفت: طرح جامع ملي مهارت به زودي در اين استان اجرا مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، عبدالرحيم نوربخش پيش از ظهر امروز در نشست مشترك هم‌انديشي سازمان آموزش فني و حرفه‌اي و دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي، اظهار داشت: دولت تلاش مي‌كند در حوزه فعاليت‌هاي آموزشي كشور انقلاب عظيمي را ايجاد كند.
وي افزود: آموزش عالي در حول علوم نظري رشد خوبي داشته و بايد در گسترش تكنولوژي‌هاي كاربردي كمك‌رسان علوم عملي باشد.
اين مقام مسئول تشكيل نظام جامع ملي مهارت را يك اقدام شجاعانه از اقدامات دولت نهم و دهم و گام موثري براي جبران كمبودهاي آموزشي فارغ‌التحصيلان اين مراكز دانست.
نوربخش گفت: هدف اصلي اين نظام، مهارت آموزي در قالب تلفيق علم و دانش و مهارت براي كارآموزان است تا پس از اتمام تحصيلات به‌ عنوان يك نيروي علمي زبده و توانا بتوانند به آساني جذب بازار كار شده و داراي شغل شوند.
وي تصريح كرد: برنامه‌هاي بلند مدت دولت با استفاده از ظرفيت‌هاي موجود در مجموعه بزرگ آموزش فني و حرفه‌اي و دانشگاه جامع علمي ـ كاربردي تحولي اساسي در ساختارهاي آموزش‌هاي مهارتي ايجاد مي‌كند.
مديركل آموزش فني و حرفه‌اي آذربايجان غربي عنوان كرد: آنچه برايند اين اتفاق خواهد بود، مهارت‌آموزي براي افرادي كه نياز به مهارت دارند و اشتغال براي كساني كه در جست‌وجوي شغل هستند و نيازسنجي بر اساس آنچه نياز بازار و جامعه است را به دنبال خواهد داشت.
مديركل آموزش‌ فني و حرفه‌اي آذربايجان غربي خاطرنشان كرد: دانشجو با كار علمي و عملي مي‌تواند پس از اتمام دوره تحصيل صاحب شغل به عنوان نيروي كارآمد در صنعت و توليد، مثمرثمر براي خود، خانواده و جامعه باشد.
وي با اشاره به عملكرد اداره كل آموزش فني و حرفه‌اي استان يادآور شد: در سفر دور دوم هيئت دولت به آذربايجان غربي، آموزش فني و حرفه‌اي استان پيشنهاد تأسيس مركز آموزش هتل‌ داري و گردشگري اروميه را مطرح كه به تصويب هيئت دولت رسيد و اميدواريم كه در سال آينده راه‌اندازي شود.
نوربخش با اشاره به طرح‌هاي توسعه آموزش‌هاي فني و حرفه‌اي در شهرستان‌ها اضافه كرد: پروژه‌هاي دو منظوره مراكز آموزش فني و حرفه‌اي اشنويه و چالدران در دهه مبارك فجر افتتاح و مراكز ارتقاي مهارت اروميه و خوي نيز به زودي به بهره‌برداري مي‌رسند.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  11:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها