0

شبكه‌گذاري بيش از 5 هزار كيلومتر در آذربايجان غربي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شبكه‌گذاري بيش از 5 هزار كيلومتر در آذربايجان غربي

 

89/10/13 - 15:19
شماره:8910130748
نسخه چاپي ارسال به دوستان
مديرعامل شركت گاز آذربايجان غربي:
شبكه‌گذاري بيش از 5 هزار كيلومتر در آذربايجان غربي

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت گاز آذربايجان غربي گفت: تاكنون بيش از 5 هزار و 800 كيلومتر شبكه‌گذاري در اين استان انجام يافته است.

سيدامير رضوي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه، اظهار داشت: در حال حاضر 33 شهر و 190 روستاي آذربايجان غربي از نعمت گاز طبيعي برخوردار هستند.
وي افزود: كل صنايع بهره‌مند از گاز 402 مورد و تعداد شهرك‌هاي صنعتي گازرساني شده 10 شهرك است.
اين مقام مسئول تصريح كرد: با اقدامات انجام شده تاكنون بيش از 98 درصد جمعيت شهري و 22 درصد جمعيت روستايي از گاز طبيعي بهره‌مند شده‌اند.
رضوي انشعابات نصب شده در آذربايجان غربي را بيش از 263 هزار انشعاب و تعداد مشتركان اين استان را بيش از 503 هزار مشترك اعلام كرد.
وي در ادامه با اشاره به آغاز اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها، آثار مثبت اين طرح بر اقتصاد كشور و توزيع عادلانه ثروت ملي در بين اقشار مختلف جامعه را ذكر و خاطرنشان كرد: اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها سبب اصلاح الگوي مصرف انرژي در كشور و بهره‌برداري صحيح از منابع ملي خواهد شد.
رضوي افزود: اجراي اين طرح گامي بزرگ براي پيشرفت فراينده كشور است و همكاري و همراهي مردم با دولت نشان‌ دهنده عزم و اراده ملي به منظور اجراي موفقيت‌آميز اين طرح، رشد و اعتلاي روز افزون ميهن اسلامي است.
وي با بيان اينكه اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي به ويژه گاز طبيعي سبب جلوگيري از اتلاف منابع ملي و استفاده بهينه از اين نعمت خدادادي مي‌شود، تصريح كرد: همراهي دولت با مردم موفقيت كامل اين قانون را به همراه خواهد داشت.
رضوي با اشاره به تقسيم‌بندي كشور به پنج اقليم در محاسبه قيمت‌هاي جديد گاز طبيعي مشتركان خانگي، شهرهاي بوكان، تكاب و ماكو را در اقليم يك و ساير شهرهاي استان را در اقليم دو عنوان كرد.
وي يادآور شد: قيمت‌ها به صورت تصاعدي محاسبه مي‌شود و 12 دامنه مصرف در جداول جديد تعريف شده كه قيمت پايه گاز طبيعي در پله اول به ازاي هر متر مكعب300 ريال تعيين شده و با افزايش مصرف، ميزان پرداختي مشتركان از بابت گاز بهاي مصرفي نيز افزايش مي‌يابد.
رضوي همچنين قيمت فروش گاز در بخش كسب و خدمات يك هزار ريال، اماكن و تأسيسات دولتي يك هزار ريال، كشاورزي و دامپروري 600 ريال، صنعتي (عمده و غير عمده) 700 ريال و ساير مصارف 600 ريال به ازاي هر متر مكعب اعلام كرد.
وي تصريح كرد: مشتركان مي‌توانند با استفاده از پنجره‌هاي دوجداره، عايق‌كاري موتورخانه‌ها، عايق‌كاري ديوارها، استفاده از پرده‌هاي ضخيم و استفاده از لباس‌هاي مناسب مصرف گاز خود را مديريت كرده و هزينه پرداختي گاز بهاي خود را كاهش دهند.

 

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  11:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها