0

دومين فراخوان «تصوير سال» براي مسابقه و اكسپو نور منتشر شد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دومين فراخوان «تصوير سال» براي مسابقه و اكسپو نور منتشر شد

89/10/13 - 15:19
شماره:8910131225
نسخه چاپي ارسال به دوستان
دومين فراخوان «تصوير سال» براي مسابقه و اكسپو نور منتشر شد

خبرگزاري فارس: براي برگزاري همزمان نمايشگاه و فروش آثار عكاسي و نقاشي همراه با هشتمين جشن تصوير سال، دومين فرخوان تصوير سال منتشر شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، دبيرخانه جشن تصوير سال اعلام كرد: نخستين مسابقه و اكسپوي نور را جشن تصوير سال و كانون نور ششم تا بيستم اسفندماه سال‌جاري برگزار مي‌كنند.
موضوع «نور» و پرداختن به آن در مباحث زيبا‌شناسي و هنر جايگاه ويژه‌اي دارد كه مي‌تواند در هنرهاي گوناگون تبلور يابد. از اين‌رو در نخستين دوره، نور موضوع و رويكرد اصلي تمام آثار ارايه شده در دو بخش مسابقه و اكسپو خواهد بود.
جلوه‌هاي نور در طبيعت و تبلور آن در هر آنچه مي‌بينيم نظير ابر، آب، درخت، كوه و... و ساخته‌هاي بشر، تصاوير طبيعي و انتزاعي ايجاد شده از منابع نوري مختلف از طريق تكنيك‌هاي عكاسي و يا نقش‌هاي برآمده از ذهن هنرمند نقاش و ديگر نمودهاي نور در موضوعات و ارتباطات روزمره و...، بخشي از تصاوير مرتبط با مسابقه و اكسپوي نور است.
برگزار كنندگان نخستين مسابقه و اكسپو نور اميدوارند، اين اكسپو بتواند زمينه‌اي براي ارتقاي سليقه عمومي در شناخت و خريد آثار عكاسي و نقاشي فراهم آورده و بستري مناسب براي دسترسي موسسات، شركت‌هاي غيردولتي و دولتي، مجموعه‌داران و عموم علاقه‌مندان به آثار ارزشمند هنرمندان ايراني باشد.
بنا بر اعلام دبيرخانه تصوير سال، در مسابقه نور، در نخستين دوره، فقط آثار ارسالي هنرمندان عكاس زير 30 سال مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد كه پس از انتخاب اوليه توسط هيات داوري به نمايشگاه راه پيدا كرده و در صورت كسب جايزه ازسوي هيات داوري، علاوه بر دريافت «تنديس نور» و ديپلم افتخار و جايزه جهت ارايه و فروش به اكسپوي نور نيز راه پيدا مي‌كنند.
آثار برگزيده هنرمندان بالاي 30 سال (خارج از مسابقه) نيز در نمايشگاه تصوير سال به‌نمايش گذاشته خواهند شد. بخش نقاشي به‌دليل محدوديت فضاي نمايشگاهي تصوير سال، صرفا براي ارايه در اكسپو در نظر گرفته شده است.
نخستين دوره «اكسپو نور» به ارايه آثار عكاسي و نقاشي مي‌پردازد كه آثار برنده در بخش هنرمندان زير 30 سال و برگزيدگان بخش خارج از مسابقه نيز در كنار آثار هنرمندان مدعو و استادان و پيشگامان نقاشي و عكاسي در معرض نمايش و فروش گذاشته خواهد شد.
آثار عكاسي و نقاشي مي‌بايست در هر بخش حداكثر به تعداد پنج اثر، به‌صورت آپلود در سايت تصوير در حجمي معادل حداكثر 100 كيلوبايت ارسال شوند.
ضروري است آثار عكاسي آپلود شده، در اندازه 20 در 30 سانتي متر با رزولوشن 300 دي‌پي‌آي روي سي‌دي با دي‌وي‌دي با كد رهگيري اعلام شده، به دبيرخانه تصوير سال واقع در خيابان قائم مقام فراهاني، ميدان شعاع، خيابان گلريز، پلاك 19، طبقه سوم، زنگ پنج، تحويل داده شوند.
ارسال سي‌دي آثار نقاشي آپلود شده ضروري نيست و اصل آثار ( بدون محدوديت اندازه)، پس از گزينش اوليه‌ي آثار آپلود شده و اعلام دبيرخانه، براي ارايه در اكسپو دريافت خواهد شد. مهلت ثبت نام در مسابقه و اكسپو نور حداكثر تا تاريخ 30 ديماه 1389 است. اين رخداد هنري همه ساله در نيمه‌ي اول اسفند ماه و هرسال با موضوعي متفاوت برگزار خواهد شد.
متن كامل فراخوان و فرم ثبت‌نام و آپلود تصاوير در سايت تصوير قابل دسترس است.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  10:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها