0

اعتراف صهيونيست‌ها به شكست سياسي در جنگ غزه

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اعتراف صهيونيست‌ها به شكست سياسي در جنگ غزه

89/10/13 - 19:03
شماره:8910131597
نسخه چاپي ارسال به دوستان
اعتراف صهيونيست‌ها به شكست سياسي در جنگ غزه

خبرگزاري فارس: همزمان با سالروز جنگ 22 روزه رژيم صهيونيستي عليه غزه در سال 2008 ،محافل رسانه‌اي اين رژيم با تجزيه و تحليل ابعاد مختلف اين واقعه، به شكست سياسي اين رژيم در اين جنگ اعتراف كردند.

به گزارش فارس، گزارشگر كانال يك تلويزيون رژيم صهيونيستي كه يكشنبه شب شبكه خبري العالم بخشهايي از گزارش آن را پخش كرد، اعلام كرد: در عمليات «سرب گداخته» كه در سال 2008 عليه حماس صورت گرفت 300 نفر از اعضاي اين جنبش كشته شدند و پس از يك هفته حملات هوايي در غزه، نيروي زميني ارتش اسرائيل وارد عمليات شد و شهر غزه را از هر سو به محاصره در آورد كه اين عمليات 22 روز به طول انجاميد.

وي به رغم اين كه مدعي شد اين رژيم از لحاظ نظامي در عمليات سرب گداخته پيروزمندانه از ميدان خارج شد اما در عين حال گفت كه ادعاي پيروزي سياسي در اين جنگ تامل برانگيز است زيرا عمليات سرب گداخته افكار عمومي جهان را عليه اسرائيل برانگيخت.

اين صهيونيست در حالي ادعاي پيروزي در اين جنگ را مطرح كرد كه هدف از آغاز جنگ نابودي حماس بود كه چنين چيزي روي نداد و به گفته اين رژيم اكنون حماس از دو سال پيش بسيار قدرتمندتر نيز شده است و تنها نتيجه مهم آن كشته شدن بيش از هزار و 400 فلسطين بود كه نيمي از آن كودك و زن بود.

گزارشگر كانال يك تلويزيون رژيم صهيونيستي با اشاره به گزارش ريچارد گلدستون رئيس كميته حقيقت‌ياب جنگ غزه كه پس از اين جنگ براي يافتن حقيقت تشكيل شد، تصريح كرد : گزارش گلدستون نه تنها برخي مقامات اسرائيلي را كه در عمليات سرب گداخته نقش محوري داشتند، مورد اتهام قرار داد بلكه قدرت ارتش اسرائيل را در عمليات جنگي آينده محدود كرد.

وي در ادامه افزود : در جنگ 22 روزه 800 موشك و گلوله خمپاره حماس به مناطق جنوبي اسرائيل اصابت كرد.

گزارشگر كانال يك تلويزيون رژيم صهيونيستي افزود: در عمليات سرب گداخته اسرائيل عليه حماس، شهرهاي جديدي چون اشدود و بئر‌السبع كه پيش از اين دور از تيررس حماس بودند هدف حملات موشكي اين جنبش قرار گرفتند و به اين ترتيب به صحنه درگيري‌ها كشانده شدند.

وي تصريح كرد: در صورت فعال شدن جبهه جنوبي و وقوع جنگ جديد عليه غزه، حماس اين بار تل‌آويو را هدف حملات موشكي خود قرار مي‌دهد.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  10:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها