0

ایران 77 - کره جنوبی 47؛ چلنج کاپ بالا سر حامد و یارانش

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

ایران 77 - کره جنوبی 47؛ چلنج کاپ بالا سر حامد و یارانش

تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی مقابل کره جنوبی در دیدار پایانی فیبا چلنج آسیا برای سومین بار طلا این رقابت ها بر گردن آویخت.

ایران 77 - کره جنوبی 47؛ چلنج کاپ بالا سر حامد و یارانش

 

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی بسکتبال ایران شب گذشته در دیداری حساس و زیبا اردن را شکست داد تا برای سومین بار در 6 دوره اخیر به فینال فیبا آسیا چلنج راه پیدا کند. ایران در دوره مقدماتی هم رو در روی کره جنوبی قرار گرفته بود که با اختلاف امتیازی نزدیک به 20 آنها را شکست داده بودند اما این دیدار نکات زیادی داشت که ایران را به رکوردی جدید رساند.

 


* ایران رکورد دار فیبا چلنچ آسیا : ایران با 3 قهرمانی در این رقابت ها پرافتخارترین تیم این مسابقات لقب گرفتند تا به اولین تیمی تبدیل شدند که 3 قهرمانی آن را به دست آورده است.

 


* پیروزی در شب دانک های حامد: این رقابت ها هم مثل سایر تورنمنت ها محل درخشش کاپیتان تیم ملی بود. حامد حدادی که ستاره ایران بود در بازی پایانی یکی از بهترین نمایش های خود را به نمایش گذاشت و با اسلم دانک های یک دست و دو دست خود روحیه تیم را بیشتر از همیشه کرد.

 


* مهمانان ویژه: مقامات و مسولین بلند پایه ورزش استقبال خوبی از این رقابت ها نداشتند اما سید محمد موسوی ستاره تیم ملی والیبال و احسان روزبهانی بوکسور المپیکی برای تشویق بسکتبالیست ها به سالن 12 هزار نفری آمدند.

 


* پرشور تر از همیشه: استقبال از این رقابت ها مطلوب نبود و معمولا یک سوم از سالن دوازده هزار نفری میزبان تماشاگران ایرانی بود اما نمایش خوب شاگردان بائرمن شور را به سکوها آورد تا فینال با بیشترین تعداد تماشاگران انجام شود.

 


* حامد حدادی، اوشین ساهاکیان، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، بهنام یخچالی، محمد حسن زاده، روزبه ارغوان، فرید اصلانی، سجاد مشایخی، میثم میرزائی، عدنان دورقی و وحید دلیر زهان ستاره های ایران در این رقابت ها بودند.

 


ایران در ششمین دوره فیبا چلنج آسیا سومین قهرمانی خود را به دست آورد تا این مدال بعد از طلا والیبال نشسته شب شیرینی را برای ایران رقم بزند.

 

* پیروزهای پی در پی: عراق، قطر، تایلند، ژاپن، کره جنوبی، هند و اردن تیم هایی بودند که ایران موفق شد با اختلاف تمام آنها را شکست بدهد.


* لذت طلا والیبال نشسته و بسکتبال: تلوزیون ایران در تصویری کم سابقه صحنه اهدا مدال دو رشته تیمی را پخش می کرد، در ریو قهرمانان والیبال نشسته طلا را بر گردن می آویختند و در تهران بسکتبالیست ها.


* غایبان مطرح: صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی و حامد آفاق ستاره هایی بودند که این قهرمانی جزو اولین موفقیت های بسکتبال بعد از جدایی آنها از تیم ملی به دست آمد.


* تور سبد در دستان اوشین: به رسم سایر فینال های بسکتبال تیم قهرمان تور سبد را قیچی می کند و به یادگار با خود می برد. این مسولیت بعد از بازی مقابل کره بر عهده اوشین ساهاکیان بود.


* بائرمن روی دستان آسمانخراش ها: سرمربی آلمانی تیم ملی بسکتبال ایران اولین قهرمانی خود در ایران را جشن گرفت تا شاگردانش در جشن پیروزی او را روی دست به آسمان بیاندازند.


ایران در ششمین دوره فیبا چلنج آسیا سومین قهرمانی خود را به دست آورد تا این مدال بعد از طلا والیبال نشسته شب شیرینی را برای ایران رقم بزند.

یک شنبه 28 شهریور 1395  10:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها