0

ادعاي جديد نتانياهو براي انحراف افكار عمومي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ادعاي جديد نتانياهو براي انحراف افكار عمومي

89/10/13 - 17:35
شماره:8910131188
نسخه چاپي ارسال به دوستان
ادعاي جديد نتانياهو براي انحراف افكار عمومي

خبرگزاري فارس: در حالي كه فشارها بر كابينه رژيم‌صهيونيستي در حال افزايش است، نخست وزير اين رژيم در ادعايي تازه گفت كه وي با تمديد توقف فعاليت‌هاي شهرك‌سازي موافقت كرده اما آمريكايي‌ها پيشنهادات خود را پس گرفتند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي "هاآرتص "، "بنيامين نتانياهو " روز دوشنبه طي سخناني مدعي شد كه وي با پيشنهاد آمريكا مبني بر تمديد سه ماهه توقف فعاليت‌هاي شهرك‌سازي در كرانه باختري موافقت كرده است اما آمريكايي‌ها بودند كه پيشنهاد خود را پس گرفتند.

وي كه در كميسيون دفاعي و امور خارجي كنست رژيم‌صهيونيستي صحبت مي‌كرد، افزود: ايالات متحده از ما درخواست كرد كه تمديد توقف شهرك‌سازي را براي 3 ماه ديگر مد نظر قرار دهيم و واقعيت آن است كه ما آماده بوديم كه اين كار را انجام دهيم.

اين اظهارات نخست وزير رژيم‌صهيونيستي بر خلاف گزارش‌هاي پيشيني بوده است كه بر اساس آن، صهيونيست‌ها تمامي تلاش‌ها براي توقف فعاليت‌هاي شهرك‌سازي در كرانه باختري را با شكست مواجه كردند.

بر اساس همين گزارش‌ها،‌ آمريكا نيز چند هفته پيش آشكارا اعلام كرد كه در متقاعد كردن تل‌آويو براي توقف فعاليت‌هاي شهرك‌سازي در كرانه باختري با شكست مواجه شده است.

نتانياهو در ادامه سخنان خود گفت كه بر خلاف آن چيزي كه گزارش‌ها مي‌گويد، اسرائيل با تمديد توقف فعاليت‌هاي شهرك‌سازي براي سه ماه در كرانه باختري مخالفت نكرده است و اين آمريكا بوده كه بر خلاف جهت تصميم‌گيري كرد.

در اوايل دسامبر، دولت اوباما پس از يك ماه مذاكرات متمركز و شديد، اعلام كرد كه واشنگتن تلاش‌هاي خود براي تمديد مهلت موقت توقف شهرك‌سازي را پايان داده است. اين در حالي بود كه دولت آمريكا ضمانت‌نامه‌هاي امنيتي و نظامي چشمگيري را در قبال توقف شهرك‌سازي‌ها به صهيونيست‌ها پيشنهاد داده بود.

نخست وزير رژيم‌صهيونيستي در ادامه سخنان خود اضافه كرد: من به اوباما گفتم كه آماده‌ام كه اين موضوع [توقف شهرك‌سازي] را به كابينه ببرم و قادرم كه اين موضوع را به پيش ببرم اما پس از آن تماس حيرت‌آوري از آمريكايي‌ها دريافت كردم كه در آن اعلام شد ديگر درخواستي از اسرائيل براي تمديد توقف شهرك‌سازي وجود ندارد.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  10:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها