0

زخمي شدن 40 نيروي پليس مصر در درگيري با مسيحيان قبطي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

زخمي شدن 40 نيروي پليس مصر در درگيري با مسيحيان قبطي

 

89/10/13 - 16:44
شماره:8910131396
نسخه چاپي ارسال به دوستان
الجزيره خبر داد؛
زخمي شدن 40 نيروي پليس مصر در درگيري با مسيحيان قبطي

خبرگزاري فارس: شبكه تلويزيوني الجزيره از زخمي شدن 40نفر از اعضاي پليس مصر در درگيري با تظاهرات‌كنندگان مسيحي قبطي اين كشور خبر داد.

به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه تلويزيوني الجزيره، "عبدالفتاح فايد " مدير دفتر اين شبكه در قاهره گزارش داد كه با پايان تظاهرات اعتراض‌آميز مسيحيان قبطي در اين كشور امروز يكشنبه شاهد برگزاري تظاهرات‌هاي مشتركي در مصر بوديم كه با هدف حفظ وحدت برگزار شد.

وي افزود: در حال حاضر روحانيون كليسا به همراه برخي سران جماعت اخوان المسلمين در استانداري تجمع كرده‌اند و خواستار تمسك به وحدت ملي براي مواجهه با اين تهديدات شده‌اند.

امروز در برخي از دانشگاه‌هاي مصر نيز تظاهرات دانشجويي در اعتراض به هجوم به كليساي اسكندريه و حفظ وحدت در كشور برگزار شد.

دقايقي قبل نيز كنفرانسي مطبوعاتي با حضور "نجيب جبرائيل " وكيل كليساي مصري برگزار شد كه بار ديگر بر حقوق مسيحيان قبطي در اين كشور تاكيد كرد.

تحقيقات در رابطه با انفجار كليساي اسكندريه همچنان در مصر ادامه دارد كه با محوريت اتهام گروه القاعده در حال انجام است و تا كنون 15نفر از اعضاي مشكوك به همكاري با القاعده بازداشت شده و مورد بازجويي قرار گرفته‌اند.

مناطق مسيحي‌نشين قاهره ديروز شاهد تظاهراتي در محكوميت انفجارهاي تروريستي اسكندريه بود و نيروهاي امنيتي نيز به طور گسترده در اين مناطق مستقر شده بودند.

جمعه شب همزمان با آغاز سال جديد ميلادي در مقابل كليساي "قديسين " در منطقه "سيدي بشر " در اسكندريه در اثر انفجار خودرويي 21 نفر كشته و دستكم 79 نفر زخمي شدند.

 

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  9:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها