0

سلاح هسته‌اي، بهانه غرب براي متوقف ساختن ايران است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سلاح هسته‌اي، بهانه غرب براي متوقف ساختن ايران است

89/10/13 - 14:33
شماره:8910121184
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رهبر حزب صداي مردم تركيه با انتقاد از دولت تركيه؛
سلاح هسته‌اي، بهانه غرب براي متوقف ساختن ايران است

خبرگزاري فارس: يكي از رهبران سرشناس احزاب سياسي تركيه، ادعاي فعاليت نظامي در برنامه هسته‌اي ايران را بهانه غرب براي متوقف ساختن فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي تهران عنوان كرد.

به گزارش فارس به نقل از كانال تلويزيوني «تي.وي.5» تركيه، «نومان كورتول موش» رهبر حزب تازه تاسيس صداي مردم با تاكيد بر اينكه سلاح‌ اتمي بزرگ‌ترين جرم در جامعه‌بشري محسوب مي‌شود، مخالفت خود را با اين قبيل سلاح‌ها اعلام كرد.

كورتول موش تصريح كرد كه در زمان حاضر تعداد 30 هزار سلاح اتمي اعلام شده در جهان وجود دارد و آمار غيررسمي حاكي از وجود سه برابر اين تعداد سلاح است.

وي در بخش ديگري از اظهارات خود به امكان وجود تعدادي سلاح اتمي در پايگاه آمريكايي انجرليك در خاك تركيه و نيز تبديل شدن رژيم صهيونيستي به انبار انواع سلاح اتمي در منطقه خاورميانه اشاره كرد و گفت در اين شرايط و براي متوقف ساختن و تحت كنترل قرار دادن ايران، مسئله توليد سلاح اتمي توسط تهران را بهانه مي‌كنند و اين در حالي است كه غرب در مقابل سلاح اتمي اسرائيل سكوت اختيار كرده است.

رهبر حزب صداي مردم تركيه در ادامه از جامعه جهاني خواست تا در مقابل سلاح اتمي اسرائيل سكوت نكند.

وي در بخشي ديگر از سخنان خود به انتقاد از نخست وزير تركيه پرداخت و اعلام كرد كه واكنش اردوغان در حاشيه اجلاس داووس در مقابل پرز رئيس جمهور رژيم صهيونيستي كه به "وان مينوت " معروف شد، مسئله مهمي نبود و اگر تركيه مي توانست در مجامع بين المللي نظير سازمان ملل در مقابل اسرائيل بايستد، اين موضع‌گيري اهميت پيدا مي‌كرد.

وي در ادامه خاطرنشان كرد، كما اينكه تركيه بعد از اين ماجرا يكبار در سازمان بين‌المللي انرژي اتمي با راي ممتنع در مورد ظرفيت هسته‌اي اسرائيل و يكبار نيز در نشست سازمان همكاري و توسعه اقتصادي با راي مثبت به عضويت رژيم صهيونيستي در اين سازمان از اين رژيم حمايت كرد.

كورتول موش همچنين با انتقاد از موضع دولت آنكارا در قبال ماجراي كشتي مرمره آبي كه منجر به شهادت 9 تن از فعالان صلح حامي فلسطين توسط رژيم صهيونيستي شد، در ادامه تصريح كرد كه اگر آنكارا در حين نزديك شدن كشتي‌هاي جنگي اسرائيل دو فروند هواپيماي جنگنده خود را به منطقه اعزام مي‌كرد، اسرائيل جرأت حمله به اين كشتي را پيدا نمي‌كرد.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  7:04 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها