0

تنبيه و تبعيد دانش‌آموز ترك به دليل داشتن حجاب

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تنبيه و تبعيد دانش‌آموز ترك به دليل داشتن حجاب

89/10/13 - 14:23
شماره:8910121341
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تنبيه و تبعيد دانش‌آموز ترك به دليل داشتن حجاب

خبرگزاري فارس: دانش‌آموز محجبه سال هشتم در تركيه به دليل حفظ حجاب خود با رفتار بد مسئولان آموزشي خود رو به رو شد به طوري كه وي را به تنهايي به كتابخانه مدرسه منتقل كرده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از كانال خبري "تي.وي.5 خبر " تركيه، «آمنه شاني» دانش‌آموز 13 ساله سال هشتم مدرسه ياپيجي اوغلو در شهر كوناك در استان ازمير تركيه براي آنكه حاضر نشده بود حجاب خود را بردارد به مدت 25 روز در كتابخانه مدرسه تنها نگهداشته شد تا بدان صورت جلوي چشم ديگران نباشد.

در اين گزارش تصريح شده است كه اين دختر محجبه پس از اين 25 روز به مدرسه ديگري به نام شريفه اجزاجيباشي انتقال داده شد.
حاجي شاني پدر آمنه در اين خصوص گفت: در 21 دسامبر گذشته بعد از اينكه دخترم 25 روز در كتابخانه مدرسه تنها گذاشته شده بود مرا به مدرسه خواستند و حكم انتقال آمنه به مدرسه شريفه اجزاجيباشي را را برايم خواندند.

وي افزود: به آن مدرسه هم كه رفتيم مدير مدرسه به ما اعلام كرد كه وضعيت اينجا هم فرقي با جاهاي ديگر ندارد. اين قانوني است كه اجرا مي شود. بايد مقامات بالا تصميم ديگري بگيرند.

حاجي شاني سپس ادامه داد: بعد مطلع شدم كه در مدرسه جديد هم دخترم آمنه را در كتابخانه مدرسه تنها گذاشته‌اند.

حاجي شاني آنگاه با اعتراض به اينكه مطالبي كه از طريق اينترنت در اختيار دخترش گذاشته شده هيچ ربطي به دروس مدرسه‌اي وي ندارد گفت: جاي دخترم ميان ديگر همكلاسي‌هايش است. من اين تيعيض و اين بغض را نميتوانم بپذيرم.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  7:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها