0

پيشنهاد تغيير جايگاه دانش‌آموز در مدرسه از "ميهماني " به "ميزباني "

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پيشنهاد تغيير جايگاه دانش‌آموز در مدرسه از "ميهماني " به "ميزباني "

89/10/13 - 15:29
شماره:8910131083
نسخه چاپي ارسال به دوستان
نماينده مقام معظم رهبري در اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان مطرح كرد:
پيشنهاد تغيير جايگاه دانش‌آموز در مدرسه از "ميهماني " به "ميزباني "

خبرگزاري فارس: نماينده مقام معظم رهبري در اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان گفت: بايد جايگاه دانش‌آموز در مدرسه از "ميهماني " به "ميزباني " تغيير كند.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان، حجت‌الاسلام و المسلمين محمدجواد حاج‌علي‌اكبري در جمع مسئولان اين تشكل دانش‌آموزي با بيان اينكه تعليم و تربيت ميدان انتظار در كلاس درس نيست، اظهار داشت: حضور دانش‌آموز و فعاليت‌هاي او در مدرسه، فرايندهاي تربيتي را سرعت مي‌بخشد.

وي با بيان اينكه بايد از تمام ظرفيت‌ها و توانايي‌هاي دانش‌آموزان در مدرسه استفاده شود، افزود: مدرسه كارآمد، مدرسه‌اي است كه دانش‌آموز محور تمام فعاليت‌ها باشد و در اداره مدرسه از او كمك گرفته شود.

حجت‌الاسلام حاج‌علي‌اكبري با اشاره به نقش حياتي مدرسه در شكل‌گيري، نوآوري، خلاقيت و در نهايت رساندن انسان به توسعه، گفت: مدرسه بايد متناسب با موقعيت خاص خود از امكانات بهره‌مند باشد و عوامل مدرسه نيز نسبت به موقعيت مدرسه و دانش‌آموزان احساس مسئوليت كنند؛ در چنين مدرسه‌اي توجه ويژه‌اي به استعدادها، توانمندي‌ها، شرايط خانوادگي، محيطي و اخلاقي دانش‌آموزان صورت مي‌گيرد كه در مجموع به اقتضاي وضعيت هر فرد با او برخورد مناسبي مي‌شود.

نماينده مقام معظم رهبري در اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان در ادامه با ذكر اين موضوع كه مدرسه كارآمد، انسان كارآمد و حرفه‌اي تربيت مي‌كند، تصريح كرد: مدرسه‌اي موفق است كه يك نگاه به آينده دارد و با تصويري كه از آينده دارد، در امروز برنامه‌ريزي مي‌كند.

حجت‌الاسلام حاج‌علي‌اكبري در پايان خاطرنشان كرد: كار تربيت در صورتي كار انتظاري نيست كه همزمان با تحول كتاب‌هاي درسي، كاربرد و فضاي مدرسه نيز متحول شود؛ در همين راستا، انجمن‌هاي اسلامي فرصت خوبي براي كارگروهي و فعاليت دانش‌آموزان در مدارس است.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  6:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها