0

آلبوم تصویری «داستانی نه تازه» منتشر شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

آلبوم تصویری «داستانی نه تازه» منتشر شد

آلبوم تصویری «داستانی نه تازه» منتشر شد

 


مهر/ آلبوم تصویری کنسرت عود «داستانی نه تازه» نگار بوبان که سال ۹۲ در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار شد در بازار موسیقی منتشر شد.


آلبوم تصویری کنسرت عود «داستانی نه تازه» نگار بوبان که سال ۹۲ با همنوازی سجاد سقایی در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار شد، از سوی موسسه فرهنگی هنری «باربد» در بازار موسیقی منتشر شد. نگار بوبان در «داستانی نه تازه»، روایتگر شخصی عودی است که ریشه در گذشته و نگاه به آینده دارد این در حالی است که عنوان برنامه نیز برگرفته از شعری از نیما یوشیج است


در این آلبوم که با حضور بابک بوبان و همنوازی سجاد سقایی ۲۷ دی ماه سال ۹۲ در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفته، شش قطعه تکنوازی عود، یک دونوازی عود و یک قطعه عود و آواز با عنوان «روزی هزار بار» از بابک بوبان، با شعری از فرخ تمیمی اجرا شده است.


مجتبی میرتهماسب کارگردان، هایده صفی یاری تدوین و امیر مردانه صدابردار عوامل اجرایی این اثر صوتی تصویری هستند.

 

در توضیح آلبوم صوتی تصویری «داستانی نه تازه» آمده است: «ساز عود با قرن ها پیشینه مستند نظری و عملی در موسیقی ایران و سرزمین های پیرامونش، پس از دوره صفوی از ثبت شده های موسیقی ایران محو شد و در میان سازهای دوره قاجار سر برنیاورد و تنها چند دهه است که به همت استادان و تکنوازان عود به این صحنه بازگشته است.»

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 14 شهریور 1395  1:31 PM
تشکرات از این پست
nezarat_ravabet
دسترسی سریع به انجمن ها