0

محيط زيست با تغيير يك مدير به "بن‌بست " نمي‌رسد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

محيط زيست با تغيير يك مدير به "بن‌بست " نمي‌رسد

89/10/13 - 14:48
شماره:8910130947
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس سازمان حفاظت محيط زيست:
محيط زيست با تغيير يك مدير به "بن‌بست " نمي‌رسد

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به حاشيه‌هايي كه از استعفا يا تغيير برخي مديران ايجاد شده است‌، تأكيد كرد: محيط زيست با تغيير يك مدير به "بن‌بست " نمي‌رسد.

به گزارش خبرنگار جامعه فارس،‌ محمد جواد محمدزاده معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان در مراسم توديع و معارفه معاون انساني اين سازمان حفاظت محيط زيست گفت: بنده و آقاي نوريان از سال‌ها پيش با هم رفاقت داريم و هر دوي ما و آقاي شاعري (معاون جديد) در وزارت كشور سوء سابقه داريم!

وي با بيان اين‌كه نوريان نظم خوبي به حوزه معاونت محيط انساني داده است، اظهار داشت: 450 طرح در اين بخش به روز شده است و بسياري از كارهاي معطل مانده به نتيجه رسيده است.

رئيس سازمان حفاظت محيط زيست تصريح كرد: تعداد زيادي قرارداد بين‌المللي وجود داشت كه ساماندهي و تعيين تكليف شده است.

محمدي‌زاده افزود: تلاش‌هاي صورت گرفته در كميسيون ماده 5 و كميسيون زيربنايي هيئت دولت از جمله حوزه‌هايي بود كه سازمان نقش مهمي در تصميم‌گيري‌ها داشت كه به دليل حضور به موقع تصميم‌گيري‌ها تأثير بسزايي داشته‌اند.

وي بيان كرد: حوزه محيط زيست انساني با چالش‌هاي جدي مواجه است.

دانشگاه محيط زيست برجسته‌ترين توفيق سازمان حفاظت محيط زيست
------------------------------------------------------------------------------------

محمدي‌زاده با اشاره به اين‌كه دانشگاه محيط زيست مصوب دولت است،‌گفت: برجسته‌ترين توفيق سازمان محيط زيست تأسيس اين دانشگاه است.

وي در ادامه افزود:مناطق حفاظتي از 6.4 درصد به 12 درصد در حال نزديك شدن است و اين انقلابي است كه اتفاق افتاده است.

20 روزه به طرح‌ها رسيدگي مي‌كنيم
-----------------------------------------------

رئيس سازمان حفاظت محيط زيست در ادامه بيان كرد: هر طرحي كه به سازمان ارائه مي‌شود در صورتي كه مستندات آن قوي باشد تنها 20 روز براي بررسي آن فرصت مي‌خواهيم اين در حالي است كه بيش از 450 طرح در عرض يكسال مورد تحليل قرار گرفته كه كار خارق‌العاده‌اي است.

مركز ملي تحقيقات آب‌وهوايي در حال ايجاد است
---------------------------------------------------------------

رئيس سازمان حفاظت محيط زيست در ادامه با بيان اينكه در حوزه محيط زيست انساني با چندين چالش جدي مواجه هستيم گفت: تغييرات اقليمي و آثاري كه مترتب با آن است رسالت بزرگي را بر دوش ما قرار داده است.

وي گفت: بنابراين جايگاهي را در ساختار محيط زيست تحت عنوان مركز ملي تحقيقات آب و هوايي ايجاد كرده‌ايم كه اقدامات آن در حال صورت گرفتن است.

وي با اشاره به اينكه هواي تهران تاكنون سابقه نداشته است كه در چنين شرايطي قرار گيرد گفت: در حاليكه در بخشي از دنيا انبوه سرما بيداد مي‌كند ما با خشكسالي مواجه هستيم و آثار آن همه حوزه‌ها را در بر گرفته است.

محمدي‌زاده با بيان اينكه متأسفانه هنوز در حوزه پژوهش و دانشگاه هنوز خود را آماده براي پاسخگويي در اين رابطه نمي‌دانند، گفت: در حوزه تغييرات آب و هوايي سازمان محيط زيست بايد دانشگاهيان و پژوهشگران را ساماندهي كند و نقشه راه را به آنها بدهد اما تاكنون اين كار صورت نگرفته است اگر ارزيابي كنيم تاكنون پاسخي به جامعه نداده‌ايم و سازمان محيط زيست به عنوان راهبردي قابل اطمينان موضوعاتي كه در حوزه پسماندها و آلودگي آب و خاك وجود دارد را بايد پاسخي در خور توجه بدهد.

رئيس سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به اينكه 10 سال از طرح جامع كاهش آلودگي هواي 8 كلانشهر مي‌گذرد گفت: ما دستگاه نظارتي هستيم بنابراين خروج موتورسيكلت‌ها و جايگزيني ون‌ها كار ما نيست تنها وظيفه ما نظارت بر عملكرد ساير دستگاه‌ها از جمله وزارت كشور، وزارت نفت و وزارت صنايع در اين زمينه است و آنها هستند كه بايد مسئوليت‌هايشان را انجام دهند.

وي افزود: به نظر من در شيوه عمل وقت آن رسيده است كه تجديد نظر كنيم ضمن اين‌كه يكسري اصلاحات تاكنون توسط معاونت محيط انساني صورت گرفته كه همچنان در ابتداي راه هستيم.

محمدي‌زاده در رابطه با اينكه هنوز در كشور ما معضل زباله وجود دارد گفت: شايسته نظام نيست كه نتوانيم زباله‌ها را از شهرها جمع‌آوري كنيم.

رئيس سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به تصميم‌گيري‌هاي خوبي كه در اين رابطه صورت گرفته است اظهار داشت: در استان مازندران 50 ميليارد تومان دولت براي زباله اختصاص داده است و اين امر در سفري كه فردا به استان سمنان خواهيم داشت همچنان دنبال مي‌شود.

معاون رئيس جمهور در ادامه با بيان اينكه سازمان محيط زيست نيازمند به همگرايي، رفاقت و محبت دارد، گفت: خبري مبني بر استعفاي يكي از مديران منتشر مي‌شود و برخي‌ها با بيان اينكه سازمان به بن‌بست رسيده است اظهار نظر كرده و حاشيه‌هايي را ايجاد مي‌كنند.

محمدي‌زاده با بيان اين جمله كه وظيفه ما تكريم و احترام شخصيت‌هاي قوي و قديمي اين حوزه است گفت: اگر مأموريت يكي از مديران تمديد نشود اين بدان معني نيست كه سازمان محيط زيست پويايي خود را از دست داده است چرا كه بايد نيروهاي كارآمدي همواره وارد سازمان شوند تا پويايي‌اش بيشتر شود؛ هر كسي در سازمان باشد يا نباشد عزيز ماست.

موفقيت همه حوزه‌ها را در محيط زيست با قاطعيت اعلام مي‌كنم
------------------------------------------------------------------------------------------

وي با بيان اينكه با قاطعيت مي‌گويم كه در همه حوزه‌ها موفقيت داشته‌ايم اظهار داشت: ادله اين ادعا وجود دارد بنابراين از شما همكاران مي‌خواهم تا كمتر به حاشيه‌ها بپردازيد و صميميت خود را حفظ كنيد.

معاون رئيس جمهور در رابطه با اطلاعيه‌اي كه در خصوص استعفاي صدوق مطرح شده است، گفت: اين اطلاعيه مبني بر اين‌كه معاون محيط طبيعي همچنان با همكاري خود با سازمان ادامه مي‌دهد با قاطعيت صادر شده است بنابراين بهتر است به حاشيه‌ها نپردازيم و در جهت موفقيت سازمان گام برداريم.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  3:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها