0

ضرورت حل مشكل پيگيري‌هاي مكرر زنان بدسرپرست براي دريافت يارانه‌ها

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ضرورت حل مشكل پيگيري‌هاي مكرر زنان بدسرپرست براي دريافت يارانه‌ها

89/10/13 - 14:31
شماره:8910131056
نسخه چاپي ارسال به دوستان
عضو فراكسيون زنان مجلس در گفت‌و‌گو با فارس مطرح كرد:
ضرورت حل مشكل پيگيري‌هاي مكرر زنان بدسرپرست براي دريافت يارانه‌ها

خبرگزاري فارس: عضو فراكسيون زنان مجلس با تأكيد بر اينكه روند اثبات بدسرپرست بودن مرد خانواده بايد براي زنان تسهيل شود، گفت: اين زنان نبايد براي اثبات بدسرپرست بودن خود به مشكلات اداري و پيگيري‌هاي مكرر دچار شوند و بايد تسهيلاتي را براي آنها در نظر گرفت.

زهره الهيان در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» با بيان اينكه دولت بايد تدابيري بينديشد تا مشكلات زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست در خصوص دريافت يارانه‌ها حل شود، اظهار داشت: نمايندگان زن مجلس در ‌خصوص طرح هدفمندي يارانه‌ها و مشكلات زنان بدسرپرست، طي نامه‌‌اي به رئيس‌جمهور خواستار شدند تا يارانه‌ها به حساب زنان بدسرپرستي كه حضانت فرزندان خود را بر عهده دارند و همسران آنها معتاد يا غايب هستند، واريز ‌شود چرا كه در خانواده‌هاي بدسرپرست، مرد صلاحيت دريافت يارانه‌ها را ندارد.

وي در ادامه با تأكيد بر اينكه روند اثبات بدسرپرست بودن خانواده‌ نيز بايد تسهيل شود، افزود: اين قبيل زنان نبايد براي اثبات بدسرپرست بودن خود، دچار مشكلات اداري و پيگيري‌هاي مكرر شوند و بايد تسهيلاتي را براي آنها در نظر گرفت.

الهيان با اشاره به اينكه تكليف خانواده‌هاي بي‌سرپرست در دريافت يارانه‌ها مشخص است و مبلغ يارانه به حساب زنان ريخته مي‌شود، اضافه كرد: در خصوص خانواده‌هاي بدسرپرست، بلاتكليفي موجب ايجاد مشكل مي‌شود و به دليل اينكه مرد صلاحيت ندارد، يارانه‌ها بايد به حساب زن سرپرست خانوار واريز شود.

عضو فراكسيون زنان مجلس در پايان بيان كرد: در اين زمينه سازمان بهزيستي و قوه قضائيه بايد با هماهنگي يكديگر تدابير خاصي را بينديشند و مسير اداري را تسهيل كنند تا گواهي بدسرپرست بودن خانواده‌ها سريعتر تأييد شود.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  3:19 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها