0

پيشرفت علمي بايد مبتني بر دانش بومي و هويت ‌اسلامي ايراني باشد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

پيشرفت علمي بايد مبتني بر دانش بومي و هويت ‌اسلامي ايراني باشد

89/10/13 - 13:07
شماره:8910130845
نسخه چاپي ارسال به دوستان
دارا در جمع دبيران انجمن‌هاي علمي دانشگاه‌ها:
پيشرفت علمي بايد مبتني بر دانش بومي و هويت ‌اسلامي ايراني باشد

خبرگزاري فارس: مديركل دفتر امور فرهنگي وزارت علوم گفت: انجمن‌هاي علمي در دانشگاه‌ها بايد به دنبال تقويت پيشرفت علمي كشور باشند و اين پيشرفت‌ها بايد مبتني بر دانش بومي و هويت ‌اسلامي ايراني باشد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، جليل دارا مديركل فرهنگي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در جمع دبيران شوراهاي هماهنگي انجمن‌هاي علمي اظهار داشت: همانطور كه در اسلام و روايات ذكر شده است، علم بدون عمل و ايمان راه به جايي نمي‌برد و بي‌فايده است، چنانكه افتخار علمي ايران زماني بوجود آمد كه انديشه‌هاي ايراني - اسلامي با هم جمع شد و هدف والايي را از كسب علم متصور ساخت.

وي با بيان اينكه يكي از اهداف انجمن‌هاي علمي ايجاد فضايي شفاف و با بصيرت است، تصريح كرد: علم و فعاليت علمي به خودي خود محلي است براي زدودن نقاط مبهم و غبارآلود، چراكه علم و آگاهي جهل و ناداني را از بين مي‌برد و به ايجاد شفافيت در تمامي عرصه‌ها كمك مي‌كند.

مديركل فرهنگي وزارت علوم گفت: انجمن‌هاي علمي از زماني كه تأسيس شده‌اند، به عنوان يك فضاي دانشجويي فعال محسوب مي‌شود و مي‌توان گفت كه پوياترين فضاي علمي دانشجويي به حساب مي‌آيد كه از آن به عنوان مهمترين حوزه فعال علمي دانشجويي نام برده مي‌شود.

دارا در پايان خاطرنشان كرد: اگر بستر فضاي آموزشي به خوبي فراهم شود و امكانات مورد نياز هم آماده باشد، ما مي‌توانيم به ايجاد نوآوري و ابتكارات و ابداعات مهمي دست پيدا كنيم.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  1:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها