0

تظاهرات مسيحيان خشمگين عليه دولت مبارك

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تظاهرات مسيحيان خشمگين عليه دولت مبارك

89/10/13 - 12:18
شماره:8910130673
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تظاهرات مسيحيان خشمگين عليه دولت مبارك

خبرگزاري فارس: شهرهاي مصر ديروز شاهد تظاهرات مسيحيان خشمگين در محكوميت انفجارهاي تروريستي در مقابل كليسايي در اسكندريه بود و تظاهرات‌كنندگان دستگاه‌هاي امنيتي را مسئول اين حادثه دانستند.

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌هاي مصر، مناطق مسيحي‌نشين قاهره ديروز شاهد تظاهراتي در محكوميت انفجارهاي تروريستي اسكندريه بود و نيروهاي امنيتي نيز به طور گسترده در اين مناطق مستقر شده بودند.

بر اساس اين گزارش، برخي شهروندان غيرمسيحي مصر نيز به اين تظاهرات پيوسته و با در دست داشتن نسخه‌هايي از قرآن كريم و انجيل با سر دادن شعارهايي خواستار حفظ وحدت ملي و اجتناب از درگيري‌هاي طايفه‌اي شدند.

نيروهاي امنيتي مصر نيز به طور گسترده در مناطق شبرا، امبابه و عباسيه مستقر شده و براي پراكنده كردن تظاهرات‌كنندگان به رهبران كليساها متوسل شدند.

حدود 4 هزار نفر از مسيحيان قبطي نيز جاده قاهره را مسدود كرده و به سمت خودروهاي در حال عبور سنگ و كوكتل مولوتف پرتاب مي‌كردند كه منجر به درگيري با نيروهاي پليس شد.

حدود 2 هزار نفر نيز در مقابل ساختمان راديو و تلويزيون مصر تظاهرات كردند و حتي تظاهرات به مقابل ساختمان وزارت خارجه كشيده شد و با دخالت نيروهاي پليس تظاهرات‌كنندگان پراكنده شدند.

همچنين ده‌ها وكيل و فعال سياسي در مقابل اتحاديه وكلاي حقوقي در مركز قاهره تظاهرات كرده و در محكوميت حادثه تروريستي اسكندريه شعارهايي سر دادند و رژيم صهيونيستي را مسئول اين حادثه دانستند.

در استان‌هاي الدقهليه، المانيا و اسيوط كه بيشتر مسيحي‌نشين هستند نيز تظاهرات مشابهي برگزار شد و طي آن تظاهرات‌كنندگان با سر دادن شعارهايي مسئولان دولت و دستگاه‌هاي امنيتي را مسئول اهمال در حمايت از مسيحيان دانستند.

شب گذشته نيز حزب جهبه دموكراتيك،جنبش جوانان انقلابي سوسياليست و جنبش عدالت و دموكراسي با برگزاري تظاهراتي در ميدان "طلعت حرب " تاكيد كردند كه رئيس جمهور مصر و وزير كشور مسئول انفجارهاي اسكندريه هستند.

جمعه شب همزمان با آغاز سال جديد ميلادي در مقابل كليساي "قديسين " در منطقه "سيدي بشر " در اسكندريه در اثر انفجار خودرويي 21 نفر كشته و دستكم 79 نفر زخمي شدند.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  1:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها