0

علم الهدي: مداحي كسب و شغل نيست امام جمعه مشهد گفت: هيجاني

 
AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1210
محل سکونت : فارس

علم الهدي: مداحي كسب و شغل نيست امام جمعه مشهد گفت: هيجاني

 

علم الهدي: مداحي كسب و شغل نيست

امام جمعه مشهد گفت: هيجاني كه مداحان در دل مردم ايجاد مي‌كنند هيچ قدرت سياسي اجتماعي ندارد.

به گزارش ايسنا، سيد احمد علم الهدي در همايش "بصيرت حسيني" كه ظهر امروز در سالن اجتماعات اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي با حضور مداحان و شاعران مذهبي مشهد برگزار شد، با بيان اين مطلب اظهار داشت: امروز در جامعه ولايت پذير بالاترين پتانسيل و گسترده‌ترين ظرفيت نفوذ اجتماعي از آن مداحان است.

وي با بيان اينکه مداحي كسب و شغل نيست بلکه يك حرفه و مقامي مقدس است، ابراز داشت: در سلك نوكري امام حسين(ع) قرار گرفتن يك حرفه است. خداوند دستور تشكيل حزب را در قرآن آورده است و كانون مداحان حزبي است كه بايد وارد جبهه ارباب شود.

امام جمعه مشهد با اشاره به انگيزه‌هاي انتخاب اين حرفه كه جرياني مرتبط به خدا و اولياي خدا است، استخدام اين جريان را براي رسيدن به موقعيت اجتماعي و آبروي جمعي، بالاتر از گناه دانست و گفت: استخدام اين جريان حرام و گناه نيست اما بوي شرك مي‌دهد و از گناه و حرام يك درجه بالاتر است.

وي ادامه داد: اهل بيت(ع) را وسيله کسب آبروي اجتماعي کردن، نوكري مخلص نيست، اين خانواده نوكري مي‌خواهد كه در نوكري محض باشد و جز نوكري به چيز ديگري چشم نداشته باشد. امام حسين(ع)‌فرقي نكرده است هنوز هم همانگونه كه در كربلا آدم‌ها را قبول مي‌كرد، قبول مي‌كند.

امام جمعه مشهد تصريح کرد: نمي‌شود آدم نوكر باشد براي ارباب جبهه درست شود و بگويد ما روضه خوان حسينيم و سياسي نيستيم. اين قشر از مداحان، در سطح ياران امام حسين(ع)‌ كه در شب عاشورا، ايشان را ترك كردند، هستند.

وي پتانسيل و ظرفيت نفوذ مداحان را بالا دانست و ابراز داشت: هيجاني كه آنها در دل مردم ايجاد مي‌كنند، هيچ قدرت سياسي- اجتماعي ندارد. كانون مداحان بايد به صورت قوي در عرصه‌هاي سياسي نظير انتخابات وارد شود و خدمت به نظام و انقلاب را اولويت خود قرار دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمين علم الهدي اظهار داشت: همان طور كه بايد مداح مراقب باشد كه نوكري ارباب را سكوي پرش خود نكند، حواس جمع باشد كه ديگران هم بر شانه‌اش پا نگذارند وكيل و وزير شوند. شما سكوي پرش آنها نشويد. كانون مداحان، محل وكيل تراشي و وزيرتراشي نيست. مراقب فرصت طلبان و قدرت طلباني كه به سراغتان مي‌آيند باشيد. مرد و مردانه وارد جبهه ارباب شويد و در خط امام زمان(عج) كار كنيد.

وي ادامه داد: "ما روضه خوان حسينيم ما رو به سياست چه" يك زمزمه مسموم است. حركت سياسي بود كه زينب(س) را بر آن داشت که در كاخ يزيد سخن بگويد. نمي توان گفت " من نوكرم ولي سياسي نيستم."

خطيب جمعه مشهد با اشاره به حركت خودجوش مردمي که در عاشوراي 88 به تحريك سخن يکي از مداحان كه اين چه سينه زني است كه در بيرون پرچم حسين را آتش مي‌زنند، آن را مدال افتخار و مايه مباهات اقشاري دانست كه براي سيدالشهدا خدمت مي‌كنند و مداحان را پيشگامان تقابل مردمي با فتنه 88 دانست.

در ادامه حجت‌الاسلام مرويان حسني، رييس اداره تبليغات اسلامي خراسان رضوي در افتتاحيه دومين دوره كانون مداحان و شاعران مذهبي مشهد كه ظهر امروز همزمان با برگزاري همايش"بصيرت حسيني" برگزار شد، افزود: كانون مداحان و شاعران مذهبي در مشهد و 21 شهرستان خراسان رضوي از حيث كمي و كيفي حضور جدي و همه جانبه دارد.

وي با اشاره به فتنه سال 88 اظهارداشت: اهل فتنه با مساجد و قرآن و عاشورا درگير شدند و بي شرمانه در عاشوراي حسيني سوت و كف زدند. اين جامعه ديني و علما و بدنه متدين جامعه بود كه با بصيرتي نافذ مسير را تشخيص داد و باز محبت اهل بيت(ع) كه سرمايه و سدي است در برابر توطئه‌ها نظام اسلامي را حفظ كرد و فتنه را در هم شكست.


دوشنبه 13 دی 1389  1:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها