0

اعلام نتايج تحقيق و تفحص از بانك‌هاي دولتي تا يك ماه آينده

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

اعلام نتايج تحقيق و تفحص از بانك‌هاي دولتي تا يك ماه آينده

89/10/13 - 11:24
شماره:8910130540
نسخه چاپي ارسال به دوستان
فتحي‌پور در گفت‌وگو با فارس خبر داد:‌
اعلام نتايج تحقيق و تفحص از بانك‌هاي دولتي تا يك ماه آينده

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون اقتصادي مجلس از اتمام فعاليت كميته تحقيق و تفحص از بانك‌هاي دولتي و ارائه گزارش‌هاي مربوطه به صحن علني مجلس تا يك ماه آينده خبر داد و گفت: مديران بانك‌هاي خصوصي نيز براي ارائه برخي توضيحات بايد به مجلس بيايند.

ارسلان فتحي پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص وضعيت فعاليت كميته تحقيق و تفحص از بانك‌هاي دولتي، اظهار داشت: كار كميته تحقيق و تفحص از سيستم بانكي به اتمام رسيده و نتايج اين امر بعد از جمع‌بندي به كميسيون اقتصادي ارائه خواهد شد.
وي افزود:‌ تا يك ماه آينده نتايج كامل تحقيق و تفحص از بانك‌هاي دولتي به صحن علني مجلس خواهد رفت.
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس ضمن بيان اينكه هنوز نتايج تحقيق و تفحص از بانك‌هاي دولتي به صورت كامل به اين كميسيون ارائه نشده است، تصريح كرد: هفته گذشته به اعضاء كميته مذكور اعلام شد كه هر چه سريعتر جمع‌بندي‌هاي لازم را در اين باره انجام و نتايج را به كميسيون گزارش‌ دهند.
وي در مورد نحوه برخورد با متخلفان در شبكه بانكي، گفت: طبق مراحل پيش‌ بيني شده در قانون با بانك‌هايي كه تخلفي انجام داده‌اند برخورد خواهد شد. آن بخش از مواردي كه در بانك‌ها توجيه ندارند طبق قانون مورد سوال قرار خواهد گرفت.

* بانك‌هاي خصوصي هم به مجلس مي‌روند

فتحي پور در مورد تحقيق و تفحص از بانك‌هاي خصوصي، گفت: بانك مركزي بايد نظارت خود را بر عملكرد بانك‌هاي خصوصي افزايش دهد همچنين اين مسأله در دستور كار هفتگي كميسيون قرار گرفته است.
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس تاكيد كرد: قرار است مديران بانك‌هاي خصوصي براي پاسخگويي به سوالات نمايندگان در مجلس حضور پيدا كنند.

به گزارش فارس، هيئت تحقيق و تفحص از بانك‌هاي دولتي، با عضويت نمايندگان كميسيون اقتصادي مجلس از سال گذشته تشكيل شده و با استقرار در بانك مركزي در آذرماه 88 به صورت رسمي كار خود را آغاز كرد.
اعضاي هيئت رئيسه اين كميته از جمله موسوي جرف نماينده اهواز، قاضي‌پور، مرعشي و فروزش هستند.
برپايه اين گزارش، محورهاي اين تحقيق و تفحص شامل بررسي تسهيلات ارائه شده بانك‌ها و نحوه بازپرداخت آن، كفايت سرمايه و نقدينگي، طرح‌هاي زود بازده و تورم است.
بايد يادآورد شد كه اين كميته بصورت مستقل عمل كرده و از هيچ كارشناس بانكي كمك نگرفته است.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  1:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها