0

تحريف نام خليج فارس در شبكه خبري "روسيا اليوم "

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تحريف نام خليج فارس در شبكه خبري "روسيا اليوم "

89/10/13 - 11:41
شماره:8910130440
نسخه چاپي ارسال به دوستان
تحريف نام خليج فارس در شبكه خبري "روسيا اليوم "

خبرگزاري فارس: مجري و كارشناسان شبكه خبري و عرب زبان روسيا اليوم در يك برنامه مستند با موضوع "ناآرامي‌هاي سياسي و ژئوپولتيكي " از واژه مجعول براي نام خليج فارس استفاده كردند.

به گزارش خبرنگار ديپلماسي عمومي خبرگزاري فارس، در برنامه "ناآرامي‌هاي سياسي و ژئوپولتيكي " كه درباره بي‌ثباتي جديد در خاورميانه و ناتواني آمريكا در منطقه خليج فارس پخش شد، مجري و كارشناسان روسي برنامه بجاي كلمه خليج فارس، از عبارت مجعول "خليج ع ر ب ي " استفاده كردند.

كارشناسان برنامه كه درباره حضور نيروهاي آمريكايي در منطقه خاورميانه و كشور عراق، فروش اسلحه ‌هاي آمريكايي به برخي كشورهاي خليج فارس، اهداف آمريكا از حضور در اين منطقه، برنامه هسته‌اي و توان نظامي ايران صحبت مي‌كردند، بارها و بارها از واژه مجعول خليج ع ر ب ي استفاده كردند.

شبكه خبري "روسيا اليوم " به عنوان تلويزيون خبري رسمي عرب زبان روسيه به پوشش خبري اخبار منطقه مي‌پردازد كه معمولاً در بازتاب اخبار ايران از عنوان صحيح خليج فارس استفاده مي‌كند.

مدتي است كه برخي از كشورهاي عربي حوزه خليج فارس و به تبع آن كشورها و نهادهاي غربي، در محافل سياسي نام خليج فارس را در مقابل نام ساختگي و جعلي "خليج ع ر ب ي " قرار مي‌دهند و از اين طريق سعي در تحت الشعاع قرار دادن قدرت بلا منازع ايران در منطقه، جهان و همچنين ايجاد تنش بين روابط كشورهاي منطقه را دارند.

اين موضوع از آنجا سرچشمه مي‌گيرد كه برخي از مقامات كشورهاي تازه تأسيس خليج فارس كه تا چند دهه قبل در بي‌نشاني مطلق بسر مي‌بردند، به لطف منابع عظيم نفت و گاز و حمايت بي دريغ غرب از آنها، صاحب تجارت و كسب و كار پر رونقي شده‌اند ولي براي تداوم مناسبات اقتصادي خود در عرصه جهاني و به تبع آن نداشتن خودكفايي و استقلال لازم در كوچكترين ملزومات صنعتي، هميشه نيازمند كمك و حمايت‌هاي شركتهاي بزرگ غربي بوده‌اند.

تاثير وابستگي كشورهاي عربي حوزه خليج فارس به حمايت‌هاي غربي تا آنجا بوده كه به راحتي آنها را تحت تاثير سياست‌هاي تخريب كننده‌اي كه عليه ايران در نظر گرفته‌اند قرار داده و توانسته‌اند روابط كشورهاي حوزه خليج فارس را با اعمال سياست‌هاي فتنه‌انگيز خود دچار تنش كنند.

پيش كشيدن نام جعلي خليج ع ر ب ي نيز از آن جمله است كه مي‌توان به عنوان يكي از نمونه‌هاي بارز خصومت‌هاي آنها عليه كشور ايران بشمار آورد. همانگونه كه سال‌هاست كشور انگليس بر سر جزاير سه گانه ايران دچار مشكل است و به نوعي قصد دارد با تحريك كشورهاي حوزه خليج فارس نوعي ديگر از شيطنت فتنه انگيز خود را در منطقه ايجاد كند.

در حال حاظر نيز قصد دارند با تحريك اين كشورها عليه ايران و با عنوان نمودن نام جعلي براي خليج فارس و اعمال رشوه هاي كلان به سازمانها ، موسسات، رسانه ها و ايجاد نقشه هاي ساختگي با عنوان خليج ع ر ب ي همين هدف را دنبال كنند اما اين موضوع براي مردم ايران و جهان امري ناشناخته نيست و نخواهد بود، چرا كه تاريخ از گذشته‌ها نشان داده كه يكي از راه‌هاي نفوذ و تخريب استعمار پير انگليس تخريب هويتي، ملي، قومي و فرهنگي ملت‌ها بوده است.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  12:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها