0

جمهوري اسلامي از سفر پادشاه عربستان به ايران استقبال مي‌كند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

جمهوري اسلامي از سفر پادشاه عربستان به ايران استقبال مي‌كند

89/10/13 - 09:25
شماره:8910120260
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس گروه دوستي پارلماني ايران - عربستان در گفت‌وگو با فارس:
جمهوري اسلامي از سفر پادشاه عربستان به ايران استقبال مي‌كند

خبرگزاري فارس: حشمت‌الله فلاحت‌پيشه گفت: جمهوري اسلامي ايران از سفر پادشاه عربستان به تهران استقبال كرده و اين سفر را امري مثبت تلقي مي‌كند.

حشمت‌الله فلاحت‌پيشه عضو كميسيون امنيت ملي و رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و عربستان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، با اشاره اخبار منتشره در خصوص سفر ملك عبدالله پادشاه عربستان به كشورمان، گفت: بنده اطلاعي از برنامه‌هاي پادشاه عربستان ندارم اما ايران از سفر ملك عبدالله به كشورمان استقبال مي‌كند.
وي افزود: ما معتقديم كه پادشاه عربستان در دوران وليعهدي و در دوران ابتدايي پادشاهي خود بهتر در مورد مسائل مختلف عمل مي‌كرد و مقتضيات منطقه را بهتر مورد توجه قرار مي‌داد.
رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و عربستان تصريح كرد: اگر ملك عبدالله بخواهد از نوع نقش‌آفريني خود در طول چند سال گذشته دوري كرده و به دوراني كه رابطه بهتري بين دو كشور مسلمان ايران و عربستان وجود داشت بازگردد، بايد از اين مسئله استقبال كرد.
فلاحت‌پيشه اضافه كرد: پس از سال 2001 ميلادي برخي از مقامات عربستان سعودي ناخودآگاه در زميني بازي كردند كه بوش و آمريكا آن را طراحي كرده و پشت پرده اصلي آن زمين ‌بازي نيز رژيم صهيونيستي بود.
وي خاطرنشان كرد: پس از آنكه طراحي‌هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي براي منطقه به هم ريخت و بوش رسماً اعلام شكست كرد و از طرفي هم اينكه در حال حاضر احتمال دارد پادشاه عربستان به ايران سفر كرده و در جهت بهبود روابط تلاش كند، اين مسئله امر مثبتي تلقي مي‌شود.
عضو كميسيون امنيت ملي مجلس در ادامه اظهار داشت: آمريكايي‌ها به دنبال رفع مشكلات منطقه نيستند و بيشترين تباني‌ها در عراق و كشورهاي منطقه را به نحوي انجام دادند كه در اين جريانات برخي كشورهاي منطقه نيز فريب مستكبران را خوردند.

 
 
دوشنبه 13 دی 1389  9:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها