0

بابونه براي درمان بى خوابى و رفع كابوسهاى شبانه

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

بابونه براي درمان بى خوابى و رفع كابوسهاى شبانه

گياه بابونه گياهي معطر است كه داراي خواص دارويي ضد حساسيت مي باشد.
بابونه گياهى معطر و بادوام است كه به ارتفاع حدود 30 تا40 سانتى متر و گاهاً تا 60 سانتي متر رشد مي كند. ساقه آن به رنگ سبز مايل به سفيد، برگ هاي آن كوچك متناوب و داراي بريدگي هاي باريك و نامنظم و پوشيده از كرك است. گل هاي آن مجتمع در يك طبق است كه به طور منفرد در انتهاي ساقه گل دهنده در تابستان ظاهر مي شود. در هر طبق گل هاي سفيد در اطراف و گل هاي زرد در قسمت وسط قرار دارند.

از آنجائي كه اين گياه از قرن ها پيش به دليل عطر فراوان در پارك ها، باغ ها و گذرگاه هاي اروپا كشت مي شده است، از آن به بابونه اروپايي نيز ياد مي شود.

يكى از تركيبات اصلى تشكيل دهنده بابونه روغنى فرار و لطيف و آبى رنگ است كه از گل آن به دست مى آيد و مسبب عطر خاص گل بابونه است. مصرف جلدى اين روغن، تاثير بسزايى در ضدعفونى و برطرف كردن التهاب هاى پوستى دارد و ترميم آسيب هاى سطحى پوست را تسريع مى كند. همچنين ماساژ با روغن اين گياه مسكنى موثر براى درد هاى سياتيك است.

گل بابونه تاثير آرام بخش شگرفى بر روى سيستم عصبى و همچنين دستگاه گوارش داشته و نقش قابل ملاحظه آن در درمان بى خوابى و رفع كابوس هاى شبانه شهرت دارد.

اثرضد التهاب، ضد اسپاسم، ضد نفخ، ضدعفونى كننده، ضدحساسيت، تاثيرات آرام بخش و تسكين دهنده درد و همچنين تقويت دستگاه هاضمه از مهمترين خواص بابونه است.

گفتني است، بابونه يك ماده ضدحساسيت طبيعى است و از اثرات ضدآلرژى بخور آن مى توان جهت تسكين آسم، آلرژى هاى تنفسى فصلى، زكام و سينوزيت سود برد.

بخور گل بابونه جهت بهبود آكنه و جوش هاى صورت نيز توصيه شده است.

بابونه مسكنى فوق العاده براى سردرد، ميگرن، دندان درد و درد هاى عصبى است و به دليل خواص شناخته شده اين گياه دارويي، به صورت چاى كيسه اى نيز امروزه در بازار موجود است.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 13 دی 1389  8:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها