0

20 معجزه ترکيب عسل طبيعي و دارچين

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

20 معجزه ترکيب عسل طبيعي و دارچين

عسل واژه اي عربي است که در فارسي به آن «انگبين» مي گويند. گذشتگان آن را مظهر پاکي و خلوص و نشانه قدرت مي دانستند و در يونان و روم باستان مظهر برکت، عشق و زيبايي بود و ماليات خود را براساس آن مي پرداختند. زنبور براي تهيه عسل، شهد گل هاي مختلف را جمع آوري مي کند. جالب است بدانيد براي توليد هر کيلوگرم عسل، زنبور بايد 2 ميليون بار روي گل ها بنشيند و شهد آن ها را جمع آوري کند. بنابراين تهيه عسل کار بسيار دشواري است و هر زنبور عسل در طول عمر 6 تا 8 هفته اي خود تنها يک قاشق مرباخوري از آن را تهيه مي کند.
در کندوي زنبور نوعي عسل هم براي تغذيه ملکه تهيه مي شود که «اکسير طول عمر» ناميده مي شود. از آن جا که عسل از شهد گل هاي مختلف تهيه مي شود رنگ آن بستگي به گياهي دارد که زنبور از آن تغذيه کرده است گذشته از آن شرايط آب و هوايي و جغرافيايي نيز در رنگ و بوي عسل تاثير دارد. عسل با وجود شيرين بودن اگر به مقدار معيني مصرف شود، براي هر نوع بيماري از جمله ديابت موثر است.

فايده دارويي عسل و دارچين


1 ) درمان بيماري قلبي: مخلوطي از عسل و پودر دارچين را تهيه کنيد و به جاي مربا روي نان قرار دهيد و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنيد. اين روش در کاهش کلسترول، جلوگيري از بروز حمله قلبي، تنفس راحت و تقويت ضربان قلب موثر است. بيماران مبتلا به حمله قلبي نيز با مصرف روزانه اين مخلوط از حمله قلبي بعدي درامان خواهند بود. بررسي روي سالمندان در آمريکا و کانادا نشان داده است، با بالا رفتن سن شاهرگ هاي حياتي و سياهرگ ها خاصيت انعطاف پذيري خود را از دست مي دهد. عسل و دارچين به شاهرگ ها و سياهرگ ها قدرتي تازه مي بخشد.


2 ) از بين بردن اثر خارش نيش هاي حشرات: مخلوطي از يک سهم عسل، 2 سهم آب ولرم و يک قاشق چاي خوري پودر دارچين را روي قسمتي از بدن که احساس خارش مي کنيد، قرار دهيد خارش و درد در عرض يک يا 2 دقيقه فروکش خواهد کرد.


3 ) درمان التهاب مفصل(آرتريت): روزانه، يک وعده صبح و يک وعده شب، مخلوطي از يک فنجان آب گرم، 2 قاشق چاي خوري عسل و يک قاشق چاي خوري پودر دارچين مصرف شود. اين مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتريت هاي مزمن را نيز درمان مي کند. بررسي هاي اخير روي 200 بيماري که قبل از صرف صبحانه از اين مخلوط استفاده کردند نشان داد، 73 نفر از آنان در عرض يک هفته کاملا از درد رهايي پيدا کردند و پس از يک ماه بيشتر افرادي که قادر به راه رفتن يا حرکت نبودند، بدون احساس هيچ دردي توانايي راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.


4 ) جلوگيري از ريزش مو: قبل از دوش گرفتن مخلوطي از مقداري روغن زيتون داغ، يک قاشق چاي خوري عسل و يک قاشق پودر دارچين را به مدت 5 تا 15 دقيقه روي سر قرار دهيد و سپس آن را بشوييد.


5 ) از بين بردن عفونت مثانه: 2 قاشق غذاخوري عسل به همراه يک قاشق چاي خوري پودر دارچين را با مقداري آب ولرم حل کنيد و آن را بنوشيد. اين روش باعث مي شود که ميکروب هاي مثانه از بين برود.


6 ) درمان درد دندان: مخلوطي از يک قاشق چاي خوري پودر دارچين و 5 قاشق چاي خوري عسل تهيه کنيد و روي دندان خراب بماليد. اين عمل را 3 بار در روز تکرار کنيد تا درد تسکين يابد.


7 ) کاهش کلسترول: 2 قاشق غذاخوري عسل را با 3 قاشق چاي خوري پودر دارچين در يک ليوان چاي حل کنيد و بنوشيد. اين کار ميزان کلسترول خون را طي 2 ساعت به 10 درصد کاهش مي دهد.


8 ) درمان سرماخوردگي: به مدت 3 روز از مخلوط يک قاشق غذاخوري عسل با يک چهارم قاشق چاي خوري پودر دارچين استفاده کنيد. اين روش براي درمان سرفه مزمن و سرماخوردگي و سينوزيت به کار مي رود.


9 ) درمان ناباروري: براي برطرف کردن اين مشکل، به مردان توصيه مي شود 2 قاشق غذاخوري عسل را قبل از خواب ميل کنند. در کشورهاي چين، ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروري مواجه اند، در طول روز مخلوطي از مقداري پودر دارچين و يک دوم قاشق چاي خوري عسل را به طور مرتب روي لثه و داخل دهان خود قرار مي دهند تا مخلوط حاصل از طريق بزاق وارد بدن شود. زوجي که مدت 14 سال بچه دار نمي شدند با شروع مصرف عسل و دارچين پس از مدت کوتاهي صاحب دوقلو شدند.


10 ) درد معده: مصرف عسل و پودر دارچين علاوه بر درمان درد و نفخ معده، زخم معده را نيز درمان مي کند.


11 ) تقويت سيستم ايمني: استفاده روزانه از عسل و پودر دارچين سيستم ايمني بدن را تقويت کرده و بدن را از حمله باکتري و ويروس محافظت مي کند. دانشمندان دريافتند که عسل داراي مقدار زيادي ويتامين و آهن است. مصرف مداوم عسل گلبول هاي سفيد خون را تقويت مي کند تا بتواند با باکتري ها و بيماري هاي ويروسي مقابله کند.


12 ) برطرف کردن سوء هاضمه: قبل از هر وعده غذا، پودر دارچين را روي 2 قاشق غذاخوري عسل بريزيد و ميل کنيد تا از ترشح اضافي اسيد معده رهايي پيدا کنيد زيرا اين مخلوط غذاهاي سنگين را به راحتي هضم مي کند.


13 ) جلوگيري از آنفلوآنزا: دانشمندي در اسپانيا ثابت کرده که مخلوط عسل و دارچين داراي مواد مفيد طبيعي است که از ميکروب هاي آنفلوآنزا و سرماخوردگي جلوگيري به عمل مي آورد


14 ) افزايش طول عمر: مصرف دائم و مرتب عسل و پودر دارچين مانع پيري زودرس مي شود. مخلوطي از 4 قاشق چاي خوري عسل، يک قاشق چاي خوري پودر دارچين و 3 فنجان آب گرم را با هم بجوشانيد. سپس مخلوط به دست آمده را 3 الي 4 بار در روز به مقدار يک چهارم فنجان ميل کنيد. اين مخلوط علاوه بر طراوت بخشيدن و نرم نگه داشتن پوست از پيري زودرس نيز جلوگيري مي کند.


15) برطرف کردن جوش صورت: قبل از خواب مخلوط 3 قاشق غذاخوري عسل و 1 قاشق چاي خوري دارچين را روي جوش ها قرار دهيد و روز بعد با آب ولرم بشوييد. تکرار روزانه اين کار به مدت 2 هفته، جوش ها را از بين مي برد.


16 ) درمان عفونت هاي پوستي: قرار دادن مخلوطي به مقدار مساوي از عسل و پودر دارچين روي قسمت هاي مختلف پوست، عفونت هاي پوستي و اگزما را نيز درمان مي کند.


17 ) درمان سرطان: تحقيقات جديد انجام گرفته در ژاپن و استراليا نشان داده، سرطان هاي پيشرفته معده و استخوان به طور موفقيت آميزي درمان شده است. بيماران مبتلا به اين سرطان ها 3 بار در روز و به مدت 3 ماه يک قاشق غذاخوري عسل و يک قاشق چاي خوري دارچين را مخلوط و مصرف مي کنند.


18 ) از بين بردن خستگي مفرط: مصرف نصف قاشق غذاخوري عسل و مقداري پودر دارچين در يک ليوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه رو است طي يک هفته نيروي حياتي بدن را افزايش مي دهد.


19 ) از بين بردن بوي بد دهان: شما مي توانيد پس از بيدار شدن از خواب با محلولي از يک قاشق چاي خوري عسل، مقداري پودر دارچين و آب گرم غرغره کنيد تا در طول روز مشکل بوي بد دهان را نداشته باشيد.


20 ) مشکل شنوايي: مصرف روزانه مقدار مساوي از عسل و پودر دارچين در صبح و شب مشکل شنوايي را برطرف مي کند.شايان ذکر است، عسل مورد مصرف بايد خام و پاستوريزه نشده باشد. زيرا که آنزيم هاي لازم به هنگام عمل پاستوريزه به علت حرارت ديدن از بين مي رود.

    حمید.bmp

 

 

دوشنبه 13 دی 1389  8:25 AM
تشکرات از این پست
laleh_g
دسترسی سریع به انجمن ها