0

۲ + - گروه بین الملل / حوزه خاورمیانه http://fna.ir/I6FZ1H ۹۵/۰۵/۱۹ :: ۱۳:۱۹ /اختصاصی فارس/ درگیری

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

۲ + - گروه بین الملل / حوزه خاورمیانه http://fna.ir/I6FZ1H ۹۵/۰۵/۱۹ :: ۱۳:۱۹ /اختصاصی فارس/ درگیری

جبهه جنوبی حلب، در دو روز اخیر شاهد حملات هوایی، راکتی و خمپاره‌ای ارتش سوریه و مقاومت به مواضع جیش الفتح بود.

بعد از آنکه حدود 48 تا 72 ساعت درگیری دو طرفه وجود نداشت، از بامداد امروز درگیری‌هایی در اطراف راموسه آغاز شده است. راموسه نقطه‌ای است که جیش الفتح موفق شد معبری نظامی و باریک از آن به داخل منطقه شرقی و محاصره شده حلب باز کند.

منابع میدانی دقایقی پیش به بین‌الملل فارس گفتند، درگیری شدید بین ارتش سوریه و مقاومت با تروریست‌های ائتلاف «جیش الفتح» در حومه جنوب غربی حلب در محیط ارتفاع راهبردی «الصنوبرات» از ساعاتی پیش آغاز شده و همزمان یگان موشکی و توپخانه‌ای جبهه مقاومت بشدت مواضع جیش الفتح را در ارتفاع «ام القرع» و منطقه «المقلع» مورد هدف قرار می‌دهند.

ارتش سوریه بر تلة الصنوبرات مسلط شده اما درگیری هنوز در جریان است و این وضعیت تثبیت نشده است.

مرگ یک فرمانده احرار / افزایش کشته‌های تروریستهای ادلب در جنوب حلب

در درگیری‌ها بامداد امروز نیروهای مقاومت با تروریست‌ها در جنوب حلب یکی از فرماندهان ارشد گرهک تروریستی «احرار الشام» بنام «ابوالحسن الشامی» تلف شد.

طی 48 ساعت گذشته در جبهه حلب بر اثر حملات جنگندها، توپخانه، یگان موشکی، تک‌تیراندازان و درگیری‌های پراکنده، دهها تن از تروریست‌ها از جمله حدود 38 تروریست اهل ادلب کشته شده‌اند.

با احتساب تلفات دو روز گذشته تروریست‌های اهل ادلب (استانی که مبدأ امدادرسانی و لجستیک جیش الفتح در جنوب حلب شده)،‌ تعداد تلفات تروریست های ادلب در جبهه حلب به 105 تن رسید.

تهدید کُردهای سوریه به آتش‌زدن شیخ مقصود

همزمان با این اتفاقات، مرکز موسوم به «اتاق عملیات فتح حلب» کردهای منطقه شیخ مقصود حلب را به نابودی و آتش‌زدن تهدید کرد. همزمان حملات خمپاره‌ای جیش الفتح به منطقه کردنشین شیخ مقصود حلب افزایش یافته است.

اکنون درگیری شدیدی بین نیروهای محلی کرد مستقر در محله کردنشین «شیخ مقصود» با تروریست‌ها در منطقه «الهلک» در شرق شیخ مقصود در جریان است.

یک مقام نظامی کرد، در پاسخ به تهدیدهای تروریست‌ها اعلام کرد که هر چقدر هم تروریست‌ها در حلب، کُردها را تهدید کنند، آنها اعلام می‌کنند که حق همیشه بر ظالم پیروز است و آنها از وطن و مردم خود دفاع خواهند کرد. 

سه شنبه 19 مرداد 1395  3:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها