0

ارتش سوریه شهرک «کنسبا» در استان «لاذقیه» را آزاد کرد

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

ارتش سوریه شهرک «کنسبا» در استان «لاذقیه» را آزاد کرد

نیروهای سوری در ادامه پیشرویهای خود از محور جنوبی به شهرک کنسبا موفق شدند روستاهای «شلف و طوبال» را پاکسازی کرده و عملیات خود را جهت پاکسازی سایر ارتفاعات اطراف ادامه دهند.

به گزارش بین الملل فارس، تروریستها از طریق شهرک «بداما» تجهیزات و نیرو به طرف منطقه «عین قنطرة» واقع در حومه شرقی کنسبا ارسال کردند که نیروهای مقاومت موفق شدند با موشکهای هدایت شونده 6 خودروی نظامی تروریستها را منهدم کنند.

نیروهای سوری امروز موفق شدند با پاکسازی ارتفاعات اطراف کنسبا از جمله «عین قنطرة» و باقی ارتفاعات شمال غربی و شمال شرقی کنسبا، شهرک کنسبا را نیز بطور کامل آزاد کرده و یک عنصر جیش الفتح را نیز به اسارات بگیرند و دهها تروریست را از پای درآورند.

بنا بر این گزارش، نیروهای سوری همچنین موفق شدند منطقه «الشیر قبوع» واقع در حومه شهرک کنسبا را نیز آزاد کنند.

برخی از منابع میدانی اعلام کردند که ارتش سوریه قصد دارد مناطق «قلعة کنسبا و منطقه حمرات در غرب کنسبا، ابوسعد، ارض واطی، تل حداده و ارتفاع الراقم در شمال کنسبا» را آزاد کند تا بدین ترتیب امنیت مناطق پیرامون کنسبا تأمین شود.

ادامه روند آزادسازی در شمال لاذقیه

پس از پیشرویهای نیروهای مقاومت در صبح امروز، این نیروها بعدظهر امروز در ادامه روند آزادسازی شهرک کنسبا روستاهای «مرج الزاویه»، «شیر قبونو» و «بیت جناورو»  در غرب این شهرک هم پاکسازی شد

منابع میدانی به گروه بین‌الملل فارس گفتند که همزمان یگان خنثی‌کننده بمب وارد شهرک کنسبا شده و در حال پاکسازی منازل و خیابان‌ها از مین و بمب است.

در همین راستا، نیروهای سوری طی دو روز گذشته بخشهایی از مناطق جنوبی شهرک کنسبا از جمله شلف و طوبال را آزاد کردند.

از روز شنبه نیز عملیات نیروهای سوری به صورت جدی در دو محور برای پاکسازی دو شهرک راهبردی کنسبا و کبانی شروع شد.

نیروهای سوری یکشنبه (روز گذشته) در محور کنسبا موفق شدند منطقه راهبردی«رویسة شمس» در محدوده جنوبی کنسبا را هم آزاد کنند که در جریان این درگیریها حداقل 110 تروریست کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

تروریستها دو هفته گذشته با 13 خودروی انتحاری مواضع ارتش سوریه را در شهرک کنسبا هدف قرار دادند و با وجود تلفات بسیار سنگین، این شهرک را اشغال کرده بودند.

دوشنبه 18 مرداد 1395  3:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها