0

دفاع تمام قد معاون هیلاری کلینتون از پرداخت 400 میلیون دلار به ایران

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دفاع تمام قد معاون هیلاری کلینتون از پرداخت 400 میلیون دلار به ایران

دفاع تمام قد معاون هیلاری کلینتون از پرداخت 400 میلیون دلار به ایران

"تیم کین" در دفاع از عملکرد دولت "باراک اوباما" اظهار داشت پرداخت 400 میلیون دلار به ایران کاملا درست و به جا بوده است.

دفاع تمام قد معاون هیلاری کلینتون از پرداخت 400 میلیون دلار به ایران

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از واشینگتن اگزماینر؛ "تیم کین،" معاون "هیلاری کلینتون،" نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ضمن رد اظهارات جمهوری‌خواهان درباره "باج 400 میلیون دلاری به ایران،" از عملکرد دولت "باراک اوباما" دفاع کرد.

 

در پی گزارش اخیر روزنامه وال استریت ژورنال که مدعی پرداخت 400 میلیون دلار از سوی دولت باراک اوباما به ایران همزمان با آزادی 4 زندانی آمریکایی از این کشور شده بود، جنجال‌ها و حملات جمهوری‌خواهان به رئیس‌جمهور دموکرات شدت گرفته است.

 

جمهوری‌خواهان دولت باراک اوباما را به دادن باج به ایران متهم کرده‌اند؛ اما دولت این اظهارات را رد و تاکید کرده است این پرداخت به منظور حل و فصل دعوای حقوقی قدیمی با ایران در زمینه پولهای بلوکه شده این کشور بوده است.

 

تیم کین به اظهارات و جنجال جمهوریخواهان واکنش نشان داده و آنها را رد کرده است. کین در این باره گفت: یک پرونده و دعوای قانونی ضد آمریکا وجود داشت و آمریکا با رایزنی و چانه زنی، توانست مبلغ (خسارت) را کاهش دهد و بخش کوچکی از آن را دادیم. همیشه معمول بوده که ما در دادگاه‌های بین‌المللی که ضد ما است، حضور می‌یابیم. ما برای گروگان‌ها پولی پرداخت نمی‌کنیم. ما برای بازگرداندن آن‌ها به خانه مذاکره نمی‌کنیم. ما یک ملت قانون‌مدار هستیم و در صورتی که شکایتی علیه ما وجود داشته باشد و این شکایت قانونی باشد سعی می‌کنیم از طریق مذاکره به بهترین توافق با طرف مقابل دست یابیم و این کاری است که ما باید همیشه انجام دهیم. این پول بخشی از 1.7 میلیارد دلار بدهی آمریکا به ایران در قبال قرارداد تسلیحاتی ایران و آمریکا در سال 1970 بوده است که از سوی دولت آمریکا انجام نشد.

 

در این میان جمهوری‌خواهان از هیچ تلاشی برای استفاده سیاسی خود از این موضوع و حمله به دولت اوباما کوتاهی نکردند.

 

"دونالد ترامپ،" نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ضمن انتقاد شدید از این پرداخت آن را یک فاجعه خوانده است.

 

کین معتقد است که ترامپ سعی دارد از این موضوع به نفع خود بهره ببرد.

 

او گفت:‌ میتوانم حدس بزنم که چرا ترامپ تلاش می‌کند تا منافع خود را از قبل این موضوع تامین کند. در مورد این پرداخت باید به دو نکته مهم توجه کرد. اول این که یک شکایت قانونی علیه آمریکا وجود داشت و این که دولت آمریکا توانست با مذاکره زیانی را که باید پرداخت می‌کرد به پایین‌ترین سطح کاهش دهد.

 

کین افزود:‌ ما همیشه علیه برخی کشورها در دادگاه‌های بین‌المللی شکایت‌های خود را مطرح می‌کنیم و شکایت‌هایی نیز علیه ما مطرح می‌شود و ما باید سعی کنیم که از طریق مذاکره به بهترین توافق دست یابیم.

 

کین ادامه داد: ما پولی را که باید، پرداخت کردیم و گروگان‌ها را به خانه برگرداندیم که هر دوی این اقدامات بسیار قابل تمجید است.

 

 

انتهای پیام/

دوشنبه 18 مرداد 1395  11:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها