0

شیر سویا مفید برای مبتلایان به سندروم پلی کیستیک تخمدان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

شیر سویا مفید برای مبتلایان به سندروم پلی کیستیک تخمدان

شیر سویا مفید برای مبتلایان به سندروم پلی کیستیک تخمدان

 

نتایج مطالعات نشان می دهد که نوشیدن شیر سویا ممکن است زنان مبتلابه سندروم پلی کیستیک را از بیماری قلبی و دیابت نوع 2، محافظت کند. این سندروم می‌تواند باعث مشکلات باروری، ، نامنظمی قاعدگی، آکنه ،نازک شدن مو در فرق سر و رشد بیش‌ازحد مو بر بدن  شود .

 

به نقل از سایت دیلی میل و به گفته پژوهشگران ترکیبات یافت شده در محصولات سویا، ازجمله شیر سویا می‌تواند سلامت قلب را حفظ کند و روند سوخت‌وساز بدن زنان را بهبود دهد. سویا منبع گیاهی استروژن است و در اصلاح ناهنجاری‌های هورمونی ناشی از این سندروم موثر است.این سندروم شایع‌ترین اختلال هورمونی در زنان در سن بارداری است .

 

زنان مبتلا در معرض بیماری هایی ازجمله دیابت و بیماری قلبی قرار می‌گیرند.مصرف منظم سویا باعث می‌شود بدن به خوبی از انسولین  در بدن استفاده کند تا قند موجود در خون کاهش یابد .مقاومت بدن به انسولین و التهاب با بیماری مانند دیابت نوع 2،سکته و بیماری قلبی ارتباط داده‌شده است.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 17 مرداد 1395  10:34 AM
تشکرات از این پست
msnmsn
msnmsn
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 101
محل سکونت : مرکزی

پاسخ به:شیر سویا مفید برای مبتلایان به سندروم پلی کیستیک تخمدان

ویتامین ب ۱۲ و شیر سویا

شیر سویا یک منبع عالی از ویتامین ب ۱۲ و یک جایگزین سالم برای گیاه‌خواران و افرادی است که نمی‌توانند لاکتوز را تحمل کنند. از آنجا که ویتامین ب ۱۲ عمدتاً در محصولات حیوانی یافت می‌شود، شیر سویا برای گیاه‌خواران بسیار مفید است. همچنین از آنجا که شیر سویا از گیاه سویا استخراج می‌شود، حاوی لاکتوز، کلسترول یا چربی‌های اشباع شده‌ نیست. شیر سویا به غیر از ویتامین ب ۱۲، حاوی مقدار کمی از ویتامین‌های دیگر گروه ب نیز هست.

http://www.jesarat.com/%d8%b9%d9%84%d8%a7%d8%a6%d9%85-%da%a9%d9%85%d8%a8%d9%88%d8%af-%d9%88%db%8c%d8%aa%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%a8/

سه شنبه 15 آبان 1397  2:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها