0

چگونگي قبض‌هاي جديد آب

 
Hosyin
Hosyin
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1437
محل سکونت : اصفهان

چگونگي قبض‌هاي جديد آب

 

عطارزاده توضيح داد:
چگونگي قبض‌هاي جديد آب
جام جم آنلاين: معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا گفت: قبض‌هاي آب در مجتمع‌هاي مسكوني داراي يك كنتور آب قرار نيست به صورت تفكيكي و به تعداد واحدهاي هر ساختمان صادر شود.

به گزارش ايسنا، محمدرضا عطارزاده امروز در حاشيه بازديد از سد ماملو و طرح آبرساني به جنوب شهر تهران در پاسخ به اين سوال كه  "آيا قرار است از اين پس به تعداد واحدهاي هر ساختمان قبض آب صادر شود؟" اظهار كرد: خير. قرار نيست چنين كاري انجام شود؛ بلكه تصميم گرفته‌ايم براي جلوگيري از رشد قيمت آب در قبوض جديد، قيمت آب مصرفي را بر تعداد واحدهاي هر ساختمان تقسيم كرده و مجموع آن را در يك قبض جديد بگنجانيم.

وي درباره دليل انجام اين كار گفت: در فرمول‌ جديد آب با توجه به اين‌كه تعرفه‌ آب‌بها بر اساس پلكان مصرفي تعيين شده و به عبارت ديگر قيمت نهايي آب به صورت تصاعدي محاسبه مي‌شود، لذا آب‌هاي مصرفي ساختمان‌هاي چندين واحدي و همين‌طور مجتمع‌ها را به تعداد واحدهاي‌شان تقسيم مي‌كنيم تا شامل محاسبه تصاعدي نشوند و در نهايت قيمت‌هاي جديد واحدها را با هم جمع كرده و قيمت جديد را در يك قبض آب براي هر ساختمان صادر مي‌كنيم.

او ادامه داد: اين كار براي ساختمان‌هاي داراي يك كنتور مشترك آب انجام مي‌شود و ساكنان ساختمان مي‌توانند بر اساس نظر جمعي خويش اقدام به تقسيم آب‌بها در آن ساختمان كرده و نسبت به پرداخت قبض اقدام كنند.

نخستين قبض با قيمت‌هاي جديد 15 دي در اختيار مردم قرار مي گيرد كه در اين قبض 13 روز با قيمت‌هاي قبلي و 17 روز با قيمت‌هاي جديد محاسبه شده است.

رفع دغدغه مردم درباره قبضهاي جديد

در عين حال، وزير نيرو با بيان اينکه هدفمندي يارانه ها طرح بسيار بزرگي است، تاکيد کرد: دغدغه مردم درباره قبض هاي جديد (آب و برق) بايد برطرف شود.
 

به گزارش واحد مرکزي خبر ، مجيد نامجو در يکصد و نهمين نشست هفتگي شوراي آب اين وزارت، گفت : نبايد شيريني قانون هدفمندي يارانه ها به کام ملت تلخ شود و مديران کشور بايد به گونه اي عمل کنند که دغدغه هاي مردم کاهش يابد.

نامجو ادامه داد: هدف و خواسته ما از اجراي اين قانون ، شفاف سازي و ساده کردن قبوض مردم بود که تحقق يافت.

وي با قدرداني از تلاش هاي مديران آب و برق، تصريح کرد: گزارش ها از سراسر کشور نشان دهنده همراهي خوب مردم با اين طرح است.

وزير نيرو خاطرنشان کرد: در صورتي که سه ماه ابتدايي و مرحله نخست اجراي اين قانون را به خوبي پشت سر بگذاريم، مي توانيم خود را براي اجراي مراحل بعدي بيشتر آماده کنيم.

نامجو ، وضع خشکسالي ها و کاهش شديد بارش ها در کشور را بسيار بحراني دانست و گفت: مديريت منابع آب بايد بر اساس بدبينانه ترين شکل آن تدوين و برنامه ريزي شود.

نامجو افزود: نشست هاي تخصصي و کميته هاي فني و کارشناسي در اين زمينه بايد با حساسيت و به صورت منظم تشکيل و وضع آب کشور رصد شود.

وي از مديران بخش هاي آب و برق با توجه به فرارسيدن فصل بودجه کل کشور، خواست: در اين زمينه برنامه ريزي هاي مناسبي انجام دهند.

نامجو تاکيد کرد: ضعف ها و مسايل بودجه سال گذشته در آن اصلاح شود.

 سنگینی باری که خدا به دوش ما می گذارد آنقدر نیست که کمرمان راخرد کند بلکه آنقدر است که ما را برای دعا به زانو در آورد.


 

دوشنبه 13 دی 1389  6:56 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها