0

گوگل آزمایش طرح تحویل کالا با پهپاد را در ایالات متحده‌ آمریکا آغاز می‌کند

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

گوگل آزمایش طرح تحویل کالا با پهپاد را در ایالات متحده‌ آمریکا آغاز می‌کند

تحویل کالا با پهپاد یکی از آن جنبه‌هایی از تکنولوژی است که رفته رفته در حال تبدیل شدن به یک ضرورت در آینده‌ی سیستم ارسال کالا در کشورهای توسعه یافته است و بعد از امتحان و راه‌اندازی فازهای آزمایشی این سبک از تحویل کالا توسط فروشگاه آمازون، حالا به نظر میرسد که گوگل نیز به زودی به جرگه‌ی این کمپانی‌های خواهد پیوست.
طبق قوانین سازمان هواپیمایی فدرال ایالات متحده‌ آمریکا (FAA) هیچ پهپادی بدون کنترل کننده‌ی انسانی اجازه‌ی پرواز در آسمان این کشور را ندارد و در صورت نداشتن کنترل کننده نیز حداقل باید یک فرد به صورت ناظر در تمام طول مدت پرواز، پهپاد را تحت نظر داشته باشد. به دلیل همین قانون سفت و سخت است که آمازون و گوگل هنوز نتوانسته‌اند آزمایش های عمومی خود را در کشور آمریکا انجام دهند و طرح تحویل کالا با پهپاد را به اجرا در بیاورند.

 

تحویل کالا با پهپاد نقش مهمی در آینده‌ی صنعت ارسال کالا خواهد داشت

اما به نظر می‌رسد که اوضاع در حال تغییر است و گوگل با دریافت تاییدیه‌های لازم، قصد دارد به زودی اولین طرح آزمایشی پرواز پهپادهای با قابلیت حمل و تحویل کالا به خریداران را آغاز کند. تا پیش از این تمام کمپانی‌های پیشرفته‌ی آمریکایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، آزمایش‌های میدانی خود را در خارج از مرزهای ایالات متحده انجام می‌دانند، اما با توجه به تغییراتی که در نگرش‌های قانونی انجام گرفته، احتمالا آنها نیز به زودی مانند گوگل آزمایش‌های خود را به داخل این کشور منتقل می‌کنند.

کاخ سفید به دنبال گسترش و توسعه‌ی صنعت پرند‌ه‌های کنترلی هوشمند است و به همین دلیل و با توجه به تغییرات صورت گرفته، گوگل قادر خواهد بود اولین طرح آزمایشی تحویل کالا با پهپاد را به انجام برساند؛ البته گوگل در انتخاب محل طرح آزاد نیست و این آزمایش حتما باید در یکی از شش ناحیه‌ی مورد تایید سازمان FAA انجام بگیرد.

طبق اظهار نظر سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری، گویا اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق این آزمایش‌ها قرار است در اختیار کاخ سفید قرار بگیرد تا آنها بتوانند با اشتراک گذاری آنها با شرکای تجاری خود و البته قانون‌گذاران این کشور، امکان پاسخ‌گویی مناسب و چهارچوب‌گذاری برای جنبه‌های امنیتی و فاکتورهای انسانی صنعت پهپادهای هوشمند بدون نیاز به رانند را فراهم کنند.

گوگل آزمایش طرح تحویل کالا با پهپاد را در ایالات متحده‌ی آمریکا آغاز می‌کند

گوگل در این قرارداد مشترک با کاخ سفید متعهد شده است که یک رابط کاربری و سیستم مدیریت ناوبری برای پروازهای در ارتفاع پایین توسعه دهد و این سیستم برای اجرای آزمایش‌ها و برنامه‌های کوچک دولتی انجام خواهد گرفت. کمپانی آمریکایی ملزم شده است که این طرح را با استفاده از تکنولوژی‌های کم‌هزینه‌ی موجود انجام دهد و تمام طرح‌های پروازی تحویل کالا با پهپاد نیز در فضای هوایی پایین‌تر از ۴۰۰ فوتی (حدود ۱۲۲ متر) انجام خواهد گرفت.

شنبه 16 مرداد 1395  7:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها