0

چنبره مجرمان مخوف در لانه های اجاره ای پنهان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

چنبره مجرمان مخوف در لانه های اجاره ای پنهان

 

چنبره مجرمان مخوف در لانه های اجاره ای پنهان

 

«مردی که به قصد ازدواج، زن مطلقه ای را از تهران به مشهد کشانده و او را در یک خانه اجاره ای در بولوار وحدت مشهد به قتل رسانده بود، متواری شد.» اعضای یک باند مخوف زورگیری که به بهانه اسکان ارزان قیمت، مسافران را سوار خودرو کرده و در «لانه های اجاره ای» از آنان زورگیری می کردند با تلاش ماموران انتظامی دستگیر شدند... 

این ها نمونه ای از جرایم رو به رشدی است که هر از گاهی در خانه های شخصی اجاره ای غیرمجاز در حالی رخ می دهد که این «لانه های پنهان» به دور از چشمان ناظران و مراجع قانونی به اجاره های چند ساعته و یا چند روزه واگذار می شود در برخی از این مکان ها که به پاتوق خلافکاران مخوف تبدیل شده گاهی اخبار دلخراش حوادثی چون قتل و جنایت، زورگیری، سرقت و ... به گوش می رسد که موجب بروز نگرانی های خاص در میان مردم و مسئولان می شود بنابراین یک اقدام هماهنگ و گسترده برای ساماندهی وضعیت خانه های اجاره ای شخصی می‌تواند در پیشگیری از وقوع جرم نقش تعیین کننده ای داشته باشد. 
 
گزارش خراسان حاکی است:در پی وقوع برخی جرایم در خانه هایی که بدون هیچ گونه نظارت قانونی به مسافران و زائران واگذار می شود، دادستان مرکز خراسان رضوی به عنوان مدعی العموم وارد موضوع شد و دستورات ویژه ای را برای ساماندهی این گونه مراکز اقامتی صادر کرد تا مشهد همچنان در پیشگیری از وقوع جرم پیشتاز باشد. در همین رابطه سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در گفت وگوی اختصاصی به خراسان گفت: با توجه به اهمیت این موضوع که با «امنیت عمومی» مردم گره خورده است و همچنین ورود گسترده مسافران و زائران به مشهد در ایام تعطیلات تابستانی، از چندی قبل دادستان مشهد دستورات ویژه ای را برای برخورد قاطع با خانه های اجاره ای بدون مجوز صادر کرد که در راستای همین دستور جلساتی با مقامات ذی ربط در این خصوص برگزار شد. 
 
قاضی «شریعت یار» افزود: در مرحله اول شناسایی «خانه های پنهان اجاره ای» در دستور کار مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قرار گرفت که طبق گزارش آن ها، تاکنون 2 هزار و 800خانه مسافری بدون مجوز در مشهد شناسایی شده است که هیچ گونه مجوزی برای اجاره منزل ندارند. 
 
وی تصریح کرد: پس از اعلام این گزارش، دستورات ویژه ای به مسئولان اداره نظارت بر اماکن عمومی مشهد صادر شد تا برخورد قاطعی با این گونه مسافرخانه های شخصی داشته باشند و در صورتی که مالکان این گونه خانه ها برای دریافت مجوز اقدامی نکردند بلافاصله برای پلمب آن اقدام کنند.
 
 قاضی «شریعت یار» با تاکید بر  این که برخی از این خانه های پنهان به مکانی برای وقوع جرم تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: این خانه ها، در قالب طرح «خانه مسافر» توسط سازمان میراث فرهنگی در حال ساماندهی است اما تاکنون تنها 15 درصد از خانه هایی که برای اسکان مسافر در مشهد اقدام می‌کنند به سازمان میراث فرهنگی مراجعه کرده اند در حالی که 2هزار و 800 خانه غیرمجاز همچنان به صورت پنهان در حال فعالیت هستند. 
 
این مقام قضایی در پایان به مالکان «لانه های پنهان» هشدار داد: هرچه سریعتر برای دریافت مجوز اسکان مسافر اقدام کنند که در غیر این صورت با برخورد قاطع قضایی روبه رو خواهند شد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 14 مرداد 1395  10:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها